Dauguma trečiųjų šalių piliečių, ketinančių dirbti Lietuvoje, turi gauti leidimą dirbti arba sprendimą dėl atitikties darbo rinkos poreikiams. Tam tikrais atvejais, Užimtumo tarnybos įvertinimo nereikia. 

Darbdavys, norintis įdarbinti užsienietį, pirmiausia turi kreiptis į Užimtumo tarnybą ir užregistruoti laisvą darbo vietą. Gavęs Užimtumo tarnybos leidimą, darbdavys užpildo tarpininkavimą raštą ir užsienietis gali teikti prašymą nacionalinei (D) vizai ar leidimui laikinai gyventi. 

Kokį dokumentą galiu gauti Lietuvoje?

  • Jeigu ketinate būti Lietuvoje ne ilgiau nei metus, Jūs galite gauti nacionalinę vizą. Nacionalinės vizos darbo pagrindu yra išduodamos komandiruojamiems bei sezoninio darbo darbuotojams ir jūrininkams. Visais kitais atvejais trečiųjų šalių piliečiai turi kreiptis dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo.
  • Leidimą laikinai gyventi (jis paprastai išduodamas 1-3 metams, vėliau gali būti keičiamas). 

Jei leidimas gyventi buvo išduotas darbo pagrindu, pasibaigus darbo santykiams, per 7 d.d. darbdavys turi apie tai informuoti Migracijos departamentą. Migracijos departamentas anuliuoja užsieniečio leidimą gyventi ir jis privalo išvykti iš Lietuvos.

Kur pateikti prašymą nacionalinei vizai ar leidimui gyventi?

Kokius dokumentus reikia pateikti?

Dokumentų, kuriuos reikia pateikti, sąrašas priklauso nuo jūsų profesijos, kvalifikacijų ir būsimo atlyginimo dydžio. Daugiau informacijos rasite Migracijos departamento tinklapyje.

Ar dokumentai turi būti teisiškai patvirtinti?

Užsienio institucijų išduoti dokumentai (išskyrus pasą) turi būti legalizuoti ar patvirtinti Apostille pažyma (išskyrus, jei dokumentai yra išduoti ES valstybėje, Rusijoje, Moldovoje ir Ukrainoje) bei išversti į lietuvių kalbą. Daugiau informacijos apie dokumentų legalizavimą.

Parengta pagal Migracijos departamento ir Užimtumo tarnybos informaciją

Informacija atnaujinta: 2023-09-28
MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):