Socialinė kampanija: „Gera grįžti namo, kai tavęs laukia“
Konsultuodami grįžimą planuojančius lietuvius, aiškiai matome, kad palaikymas, padrąsinimas jiems itin reikalingas - ypač iš artimųjų. Keletą metų mūsų su „Spinter research“ atliekami tyrimai rodo, kad svarbiausia priežastimi, skatinančia grįžti į Lietuvą, respondentai dažniausiai nurodo artimųjų ir savos kultūros, kalbos ilgesį. Paradoksalu, tačiau Lietuvoje grįžimas iš emigracijos dažnai yra siejamas su nesėkme užsienyje.
„Labas rytas, Lietuva" laidoje IOM Lietuva vadovas bei „Renkuosi Lietuvą" psichologas kalbasi apie tai, kaip jaučiasi grįžę lietuviai ir koks yra visuomenės požiūris į juos. Visuomenėje vis dar dažnai girdime grįžtantiems lietuviams užduodamą klausimą: "kas nutiko, kad grįžot?", o tai sukuria papildomo nerimo. Taip pat tokios neigiamos nuostatos lemia, kad parvykusieji susiduria su psichologiniais iššūkiais, o (re)integracijos procesas tampa sudėtingesnis.
Daugelis turime šeimos narių ar draugų, kurie gyvena užsienyje. Kai kurie ryžtasi nusipirkti kelionės bilietą į vieną pusę ir vėl kurti gyvenimą Lietuvoje. Tai nėra lengvas sprendimas. Ką renkamės mes - grįžtančių artimųjų palaikymą ar atkalbinėjimus?
Kaip padėti grįžtančiam?