Dėl situacijos Ukrainoje

Reaguodami į situaciją Ukrainoje, pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus. Čia rasite informaciją apie atvykimą ir registraciją Lietuvoje, teisėto buvimo sąlygas ir teikiamą pagalbą bei kitą šiuo metu aktualią informaciją.

 • Migracijos karštoji linija +370 5 271 7112 (7.30-21 val. kiekvieną dieną)
 • Apgyvendinimo karštoji linija +370 677 22222 (visą parą)
 • Humanitarinės pagalbos linija +370 684 98 688 
 • „Karštoji linija" Ukrainoje esantiems Lietuvos piliečiams +370 5 251 2764.

Kovo 24 d. vyko mūsų organizuojamas vebinaras rusų kalba, kuris buvo skirtas į Lietuvą atvykusiems ukrainiečiams. Vebinare svarbiausią informaciją pristatė viešųjų institucijų ekspertai, kurie apžvelgė tokias temas kaip teisinis statusas, sveikatos priežiūra, įdarbinimas, švietimas ir socialinės išmokos. Vebinaro įrašą galite rasti čia.

Pristatymų prezentacijos:

Išvykimas iš Ukrainos

Šiuo metu oro erdvė virš Ukrainos yra uždaryta, vienintelis likęs pasitraukimo būdas sausumos keliais Lenkijos, Slovakijos, Vengrijos, Rumunijos kryptimis. Į Baltarusiją ir Rusiją rekomenduojama nevykti. 

Informacija apie atvykimą ir eiles pasienyje nuolat atnaujinama čia.

Informacija Lenkijos pasienio.

Lenkija leidžia įvažiuoti asmenims, neturintiems galiojančio kelionės dokumento, tokiu atveju pasienio pareigūnai vykdo keliautojo asmens tapatybės nustatymo procedūrą, kuri prailgina sienos kirtimą. 

Slovakija leidžia įvažiuoti asmenims, kurių kelionės dokumento galiojimo laikas neseniai pasibaigęs. 

Galiojančio kelionės dokumento turėjimas užtikrina greitesnį sienos kirtimą.

Ukraina yra paskelbusi visuotinę mobilizaciją, todėl šaukiamojo amžiaus vyrams (18-60 m. Ukrainos piliečiams) neleidžiama palikti šalies. Deja, Lietuvos institucijos šiuo klausimu negali padėti. 

Atvykimas į Lietuvą 

Pirmiausia reikia pasiekti Lenkiją. Lenkijos galime pasiūlyti transportą į Lietuvą. Skambinti tel. +370 677 22222 arba registruotis www.sylnirazom.lt .

Taip pat užsieniečiai savarankiškai gali pasiekti Lietuvą. 

Ukrainos piliečiams viza atvykimui į Lietuvą yra nereikalingajiems yra taikoma 90 dienų bevizis režimas. Atvykimui yra reikalingas tik biometrinis pasas, tačiau jo neturintys taip pat bus priimami. Lietuvos Migracijos departamentas gali išduoti naujus dokumentuslaikiną užsieniečio pasą.

Atvykstantiems Ukrainos piliečiams ribojimai netaikomineigiamų COVID-19 testų nereikalaujama, taip pat netaikoma ir saviizoliacija

Ukrainos piliečiams, kurie neturi  kelionės dokumentų, nėra kliūčių vykti tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją.

Registracija

 • Jei atvykę į Lietuvą neturite kur apsistoti, turite nedelsdami atvykti registracijos centrą (Pramonės g. 1B, Alytus; Parko g. 9, Marijampolė; Minties g. 3, Vilnius; Paryžiaus Komunos g. 16A, Klaipėda; Vytauto pr. 79, Kaunas; J. Jablonskio g. 16, Šiauliai). Registracijos centrai veikia visą parą; 
 • Jei atvykę į Lietuvą, turite kur apsistoti, galite atvykti į bet kurį Migracijos departamento skyrių darbo valandomis: Vilnius, Vytenio g. 18; Kaunas, A. Juozapavičiaus pr. 57; Klaipėda, Kauno g. 6; Šiauliai, Aušros al. 19; Panevėžys, K. Binkio g. 14; Alytus, Jotvingių g. 8; Marijampolė, Kęstučio g. 1; Utena, Maironio g. 4; Telšiai, Žemaitės g. 34; Tauragė; Stoties g. 15; Elektrėnai, Draugystės g. 32; Visaginas, Veteranų g. 13; Šalčininkai, Architekto g. 4. Šiuo atveju, į registracijos centrą vykti nebūtina. 
 • Jums bus suteikta išsami informacija apie Jūsų buvimo Lietuvoje galimybes; 
 • Jums bus suteiktas laikinas apgyvendinimas Lietuvoje; 
 • Gausite  dienų maisto paketą;  
 • Jums bus suteikta pagrindinė medicininė pagalba. 

Užsiregistruoti reikia nedelsiant. 

Būtina registruotis, kad galėtume Jumis pasirūpinti ir sudaryti sąlygas teisėtai likti Lietuvoje 

Registruojami tik asmeniškai atvykę užsieniečiai - suaugusieji turi atsivesti savo vaikus 

Teisėtą buvimą patvirtinantys dokumentai 

Po registracijos Jums karto bus suteikiamas: 

 •  laikinasis leidimas gyventi (LLG) (1 metams 
 •  nacionalinė viza (1 metams).  

Turėdami vieną šių dokumentų karto galėsite pradėti dirbti, gauti socialines garantijas, tokias kaip sveikatos priežiūra, pagalba integracijai. 

 • Viza – 15 kalendorinų dienų 
 • Laikinasis leidimas gyventi (LLG) – per 1 mėn.

prašymų išduoti nacionalinę vizą ar prašymų suteikti leidimą laikinai gyventi nagrinėjimą ir sprendimų priėmimą, valstybės rinkliava nebus imama. 

Ukrainos piliečiams, neturintiems galiojančio biometrinio paso, nacionalinės vizos nebus išduodamos, tačiau iš tokių užsieniečių bus priimami prašymai išduoti LLG dėl humanitarinių priežasčių. 

Vaikai, kurie turi tik gimimo liudijimus, turi vykti registruotis į migracijos departamento skyrius artimiausiu metujiems bus taikoma pagreitinta procedūra gauti LLG ir nacionalinę vizą 

Vaikams būtina atvykti kartu į migracijos departamento skyrius.  

Nereikia, jeigu neturite galimybių.

Apgyvendinimas

Jei neturite gyvenamosios vietos, po registracijos Jus nuveš į laikinas apgyvendinimo vietas (savivaldybėse arba pas fizinius asmenis). 

APGYVENDINIMO KARŠTOJI LINIJA +370 677 22222 (veikia visą parą), https://stipruskartu.lt

Trumpam laikui apgyvendinimo vietų galite ieškoti portaluose AirBnb ir Booking.com. 

Jeigu ieškote gyvenamosios vietos ilgesniam laikotarpiui - pagrindinės platformos Aruodas, Domoplius, Rebaltic. 

Humanitarinė pagalba

Jei Lietuvoje esate ilgiau nei 3 dienas, galite atvykti į „Maisto banko“ padalinius I–V 9.00–16.00 val.:

 • Vilniuje (Minties g. 3)
 • Kaune (Technikos g. 18F)
 • Klaipėdoje (Taikos g. 66A)
 • Šiauliuose (Pramonės g. 26)
 • Panevėžyje (Kranto g. 36)
 • Alytuje (Pramonės g. 1B)
 • Marijampolėje (Parko g. 9)

Parama išduodama pateikus asmens dokumentą. Daugiau informacijos: www.maistobankas.lt 

Jei reikia būtiniausių daiktų, rūbų, higienos priemonių, kreipkitės į:

• Lietuvos Caritas www.caritas.lt

•Lietuvos Raudonasis Kryžius (galite kreiptis ir nutrūkus šeimos ryšiams Ukrainoje) www.redcross.lt

• Maltos ordino pagalbos tarnyba www.maltieciai.lt

• Gelbėkite vaikus www.gelbekitvaikus.lt

Šios organizacijos taip pat gali padėti, jei reikia pagalbos būtiniausioms paslaugoms atlikti – surandant vaikams ugdymo įstaigas, ieškant darbo ar kt.

HUMANITARINĖS PAGALBOS LINIJA +370 684 98 688 (visą parą)

Organizacijų, teikiančių humanitarinę pagalbą ukrainiečiams, kontaktus galite rasti čia

Maisto kortelės skiriamos žmonėms, kurie į Lietuvą iš Ukrainos atvyko ir užsiregistravo Migracijos departamente ne anksčiau, kaip 2022 m. vasario 24 dieną. Jų vertė - 115 eurų.

Asmuo, norintis gauti maisto kortelę, turi turėti Migracijos departamento išduotą ILTUS kodą ir užpildyti „Maisto banko“ anketą: http://inx.lv/hiFg

Užpildžius anketą, Ukrainos karo pabėgėlis gaus pranešimą kur ir kada gali atsiimti kortelę maisto produktams įsigyti. Su šia kortele jis galės apsipirkti savo gyvenamosios vietos savivaldybėje veikiančio vieno iš prekybos tinklų parduotuvėse.

Kortelės skiriamos kiekvienam asmeniui ir šeima gauna tiek kortelių kiek asmenų užregistruoja sistemoje, kiekvienam asmeniui reikia pateikti ILTUS kodą, tad anketų reikia pildyti tiek, kiek kortelių pasiimama.

Atsiimant kortelę, reikia turėti asmens dokumentą ir Migracijos departamente išduotą dokumentą su ILTUS kodu.  Visos šeimos korteles gali atsiimti vienas šeimos atstovas, tačiau reikia turėti dokumentus, patvirtinančius teisę gauti korteles.

Darbas

Ukrainos piliečiai, besinaudojantys beviziu režimu, arba turintys galiojančią Šengeno vizą, taip pat Ukrainos piliečiai, gavę humanitariniais pagrindais išduotas nacionalines vizas arba leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, turės teisę dirbti ir bus atleidžiami nuo pareigos įsigyti leidimą dirbti 

Darbo paieškai galite naudotis tokiomis platformomis kaip Scobo app, cv.lt, cvonline.lt, lovejob.lt. Šiuose portaluose galite rasti darbus, kuriuose yra nereikalaujama lietuvių/anglų kalba 

Taip pat darbo klausimas galite kreiptis į Užimtumo tarnybą (tel. 1883 arba el. paštu info@uzt.lt). 

 
Detalesni kontaktai:  
+370 700 79068 arba 870078833 Vilniuje 
+370 374 09 882 Kaune  
+370 672 28 204 Jonavoje  
+370 672 98 949 Alytuje  
+370 658 24 346 Klaipėdoje  
+370 610 38 727 Panevėžyje  
+370 616 46 608 Šiauliuose  
+370 607 54 955 Marijampolėje 

Verslas

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija yra įsteigusi karštąją liniją (+370 616 95910) visiems klausimams, kurie susiję su verslu. Daugiau informacijos ruošiama.  

Lietuva yra pasirengusi užtikrinti saugią aplinką visiems tarptautiniams verslams ir darbuotojams.  

Bankai

Lietuvoje veikiantys bankai yra pasiruošę atidaryti sąskaitas ir nemokamai teikti pagrindines banko paslaugas karo pabėgėliams Ukrainos. 

Kreipiantis į kredito įstaigą dėl sąskaitos atidarymo asmens tapatybei identifikuoti užtenka Ukrainos piliečio paso – biometrinio arba paprasto. Kitus reikiamus dokumentus kiekvienas bankas nustato individualiai. 

Dėl konkrečios informacijos, kokius veiksmus reikia atlikti ir kokius dokumentus pateikti, norint atsidaryti mokėjimo sąskaitą, reikia kreiptis į konkretų mokėjimo paslaugų teikėją (telefonu, el. paštu, raštu, atvykus į fizinius skyrius, kurie teikia klientų aptarnavimo paslaugas).

VILNIUJE:

 • EXCHANGELT (Ozo g. 25, Sodų g. 22, Geležinkelio g. 16, Mamoničių g. 3, Liepkalnio g. 112, Mindaugo g. 11, Pilaitės pr. 31, Pociūno g. 8)
 • „Top exchange“ (Geležinkelio g. 6, Vikingų g. 3, Gedimino pr. 9, Viršuliškių g. 40, Ozo g. 18, Verkių g. 31C, Ukmergės g. 369, V. Pociūno g. 8, Saltoniškių g. 9)

KAUNE:

 • EXCHANGELT (Savanorių pr. 255, Karaliaus Mindaugo pr. 49, Islandijos pl. 32,  Šarkuvos g. 1A)

KLAIPĖDOJE:

ŠIAULIUOSE:

PANEVĖŽYJE:

ALYTUJE:

Lietuvos bankų asociacijai (LBA) priklausantys bankai, taip pat kai kurios elektroninių pinigų įstaigos individualiai ir nepriklausomai priėmė sprendimus pasitraukusiems iš karo veiksmų zonos Ukrainos piliečiams sąskaitas atidaryti nemokamai, nemokamai siūlo ir mokėjimo paslaugų planus. 

Kredito ir elektroninių pinigų įstaigų, kuriose sąskaitos atidaromos nemokamai, sąrašas:

Mokėjimo kortelė bus išduota atsidarius sąskaitą, jei sąskaitą atidariusi įmonė išduoda korteles.

Ukrainos bankų išduotos „Visa“, „MasterCard“ kortelės veikia Lietuvoje atsiskaitant už pirkinius ir pasiimant grynųjų pinigų. „Swedbank“ mokėjimo terminaluose galima atsiskaityti ir „UnionPay“ mokėjimo kortelėmis. Nesklandumų gali būti, jei Jūsų banko veikla sutriktų, pvz., banko sistemos nebeveiktų. 

Sveikatos priežiūra

Jei neturite sveikatos draudimo, bet jums prireikė skubios medicininės pagalbos - kreipkitės į savivaldybės, kurioje registravotės, gydymo įstaigą.  

Lietuvoje yra dvi sveikatos draudimo rūšys – valstybinis ir privatus. Jei esate Ukrainos pilietis ir gavote leidimą laikinai gyventi arba navionalinę vizą Lietuvoje, būsite apdrausti valstybiniu draudimu (gavę registracijos kortelę MD) 

Jei Lietuvoje dirbsite pagal darbo sutartį, sveikatos draudimo įmokas už jus mokės darbdavys, o jei vykdysite individualią veiklą, turėsite mokėti savarankiškai. 

Jei neprašote prieglobsčio, nesate užsiregistravę gauti leidimą gyventi ukrainiečiams ir dar neturite darbo, turėsite įsigyti privatų draudimą. 

Emocinę pagalbą anglų kalba galime teikti mes, parašykite mums: psichologas@iom.int.

Emocinė pagalba telefonu rusų kalba: 

 • 1809 arba +370 664 65 792, I–V 18–21 val., VI–VII 12–15 val. 
 • Linija Doverija: 8 800 77 277 I–VII 16–19 val. 
 • Psichologų konsultacijos gyvai ar nuotoliu: +370 640 51 555 I–V 16–20 val., VI 12–16 val. 

Rusų ir ukrainiečių k. nuotolinės (vaizdo) konsultacijos taip pat teikiamos www.manodaktaras.lt/slava-ukraini. 

Emocinę paramą galite suteikti sau ir savarankiškai. Emocinės pagalbos gidas sau: www.samopomi.ch. 

Mybe“ tai miego ir ramybės praktikų programėlė vaikams. Šios praktikos skirtos vaikams susikaupti ryte, nusiraminti dieną ir užmigti vakare. Programėlę galima išbandyti nemokamai.

Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appside.mybe&gl=ES  

iPhone https://apps.apple.com/app/mybe/id1612822814 

Registracijos centre Jums bus išduota registracijos kortelė. Joje bus nurodytas Jūsų asmeninis ESI kodas. Šis kodas yra unikalus ir priskirtas Jums, kad galėtumėte būti identifikuotas, kai Jums teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos, išrašomi receptiniai vaistai. Besilankant gydymo įstaigose ar vaistinėse, prašome specialistams pateikti Jums priskirtą ESI kodą.

Kreiptis į šeimos gydytoją. Jis, esant būtinumui, išrašys siuntimą arba pagalbą suteiks pats.

Jeigu asmuo yra gydomas ligoninėje, visi būtini vaistai ir medicinos priemonės bus suteiktos jį gydančio gydytojo. Kitais atvejais receptinius vaistus ambulatoriniam gydymui išrašo pacientą gydantis gydytojas.

Receptinius vaistus vaistinėje galima įsigyti su gydytojo išrašytu receptu. Visi receptiniai vaistai užsiregistravusiems registracijos centre išduodami nemokamai. Kompensuojamosios medicinos pagalbos priemonės vaistinėse išduodamos tik apdraustiems asmenims. Tam reikalingas gydytojo išrašytas receptas.

Šią informaciją teikia ligonių kasos bendruoju nemokamu numeriu 8 5 232 2222, jeigu telefono operatorius ne lietuviškas, skambinti numeriu +370 5 232 2222, el. paštu info@vlk.lt arba atvykus gyvai visoje Lietuvoje (ligoniukasa.lrv.lt/gyventoju-aptarnavimas). Konsultacijos teikiamos lietuvių, taip pat anglų ir rusų kalbomis.

Reikia kreiptis į savivaldybės, kurioje asmuo užsiregistravo, teritorijoje tam specialiai paskirtą gydymo įstaigą.

Ukrainiečiai būtiniausią sveikatos priežiūrą gaus nemokamai: 

 • Skubioji medicinos pagalba; 
 • Nėštumo priežiūra; 
 • Pagalba prasidėjus gimdymui bei kitos būtinos I, II ir III lygio sveikatos priežiūros paslaugos, kurių nesuteikus sveikatos būklė galėtų pablogėti tiek, kad jiems prireiktų skubiosios medicinos pagalbos paslaugų; 
 • Teikiamos medicininės reabilitacijos paslaugos užsieniečiams, patyrusiems sužeidimus karinių veiksmų Ukrainoje metu; 
 • Nemokama imunoprofilaktika nuo COVID-19 koronaviruso infekcijos bei nepilnamečių profilaktinis patikrinimas ir skiepijimas pagal vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių;
 • Nemokami būtinieji receptiniai vaistai.

Sveikatos priežiūros atmintinę Ukrainos piliečiams galite rasti čia.

Švietimas

Informacija apie ukrainiečių vaikų priėmimą į ugdymo įstaigas teikiama Lietuvos savivaldybių (jų yra 60) švietimo skyriuose, kuriuose dirba paskirti koordinatoriai. Jie suteikia visą reikalingą informaciją apie priėmimą į mokyklą ar darželį. Mokyklos gali priimti mokytis bei įregistruoti į Mokinių registrą ir tuos mokinius, kurie neturi laikino leidimo gyventi Lietuvoje bei nacionalinės vizos. 

Koordinatorių savivaldybėse kontaktai: 

 • Akmenė                          +37069429197  
 • Alytus (miestas)              +37067641646  
 • Alytus (rajonas)              +37068305577  
 • Anykščiai                        +37061538279  
 • Birštonas                        +37065900724  
 • Biržai                              +37060334279  
 • Druskininkai                   +37068595861  
 • Elektrėnai                       +37052858043  
 • Ignalina                          +37038652293  
 • Jonava                            +37034950044  
 • Joniškis                           +37068639120  
 • Jurbarkas                        +37061013117  
 • Kaišiadorys                     +37067697288  
 • Kalvarija                          +37069050911  
 • Kaunas (miestas)            +37060310093  
 • Kaunas (rajonas)             +37065290379  
 • Kazlų Rūda                     +37064542147  
 • Kėdainiai                        +37034769564  
 • Kelmė                             +37042769072  
 • Klaipėda (miestas)          +37046396145  
 • Klaipėda (rajonas)          +37065888904  
 • Kretinga                         +37062606242  
 • Kupiškis                         +37062047524  
 • Lazdijai                          +37061297406  
 • Marijampolė                  +37061695115  
 • Mažeikiai                       +37061474144    
 • Molėtai                          +37038340063  
 • Neringa                         +37046951231  
 • Pagėgiai                        +37065615116  
 • Pakruojis                       +37061614226  
 • Palanga                         +37065240414  
 • Panevėžys (miestas)      +37045501380; +37068047981  
 • Panevėžys (rajonas)      +37062063289  
 • Pasvalys                        +37065834220  
 • Plungė                          +37061490074  
 • Prienai                          +37031961138  
 • Radviliškis                     +37042269149  
 • Raseiniai                       +37042879593  
 • Rietavas                        +37069849672  
 • Rokiškis                        +37061499296  
 • Skuodas                       +37044073917; +37061593797  
 • Šakiai                           +37034560774  
 • Šalčininkai                    +37038030174; +37067691198  
 • Šiauliai (miestas)          +37065876094  
 • Šiauliai (rajonas)           +37041430524  
 • Šilalė                             +37068745040  
 • Šilutė                            +37065612222  
 • Širvintos                       +37068631396  
 • Švenčionys                   +37061620657  
 • Tauragė                        +37067142348  
 • Telšiai                           +37044460205  
 • Trakai                           +37064510759  
 • Ukmergė                      +37061203341  
 • Utena                           +37038964054  
 • Varėna                         +37031032017  
 • Vilkaviškis                    +37034260088  
 • Vilnius (miestas)          +37069491337  
 • Vilnius (rajonas)          +37052751997  
 • Visaginas                    +37068695225  
 • Zarasai                        +37061260012 

Dėl studijų Lietuvoje rekomenduojame kreiptis į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją 

Kontaktai: Eglė Remeisienė  

Tel. Nr. + 370 5 219 1216 

El. paštas egle.remeisiene@smsm.lt

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kviečia nuo karo pabėgusių Ukrainos šeimų vaikus nemokamai lankyti būrelius. Su vaikais dirbs neformaliojo ugdymo mokytojai – dailininkai, muzikantai, šokėjai, teatralai, sportininkai.

Užregistruoti vaiką į būrelį galite čia.

Socialinės išmokos

Siekiant sumažinti nuo karo bėgančių ukrainiečių socialinę atskirtį, laikinąją apsaugą gavę ukrainiečiai turės teisę į socialinę paramą. Ukrainiečiai galės gauti:

Dėl socialinių išmokų Ukrainiečiai turi kreiptis į gyvenamosios vietos savivaldybę.

 • Mokinių nemokamas maitinimas (priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams nemokami pietūs skiriami nevertinant pajamų);
 • Parama mokinio reikmenims įsigyti prasidedant mokslo metams
 • 3 dienų maisto daviniai (atsižvelgiant į kiekvieno užsieniečio situaciją, vėliau jiems dalijamos maisto kortelės arba maisto paketai, higienos paketai, vaikų higienos paketai, suteikiama pagalba naujagimiui ir mamai)
 • Socialinė parama (pvz. vienkartinė, tikslinė, periodinė, sąlyginė pašalpa)

Civilinės metrikacijos paslaugos

Ukrainos piliečiams gimus vaikui Lietuvoje reikia kreiptis į civilinės metrikacijos skyrių dėl gimimo įregistravimo. Civilinių metrikacijų skyrių adresus ir kontaktus galite rasti čia.

Apie vaiko gimimą turi būti pareikšta per tris mėnesius nuo jo gimimo dienos. Kreipiantis dėl gimimo įregistravimo turi būti pateikti šie dokumentai:

 • Tėvų asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai (t. y. galiojantys kelionės dokumentai, o jų neturint – užsieniečio registracijos pažymėjimai).
 • Tėvų santuokos liudijimas.
 • Sveikatos priežiūros įstaigos arba gydytojų konsultacinės komisijos išduotas gimimo pažymėjimas, kuriuo patvirtintas vaiko gimimas.

Ukrainos piliečiui mirus Lietuvoje, suinteresuotas asmuo dėl mirties įregistravimo turi kreiptis į civilinės metrikacijos skyrių. 

Kreipiantis dėl asmens mirties įregistravimo turi būti pateikti šie dokumentai:

 • Pareiškėjo asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (t. y. galiojantis kelionės dokumentas, o jo neturint – užsieniečio registracijos pažymėjimas).
 • Asmens sveikatos priežiūros įstaigos sudarytas medicininis mirties liudijimas.

Ukrainos piliečiai, ketinantys sudaryti santuoką Lietuvoje, turi kreiptis į pasirinktą Lietuvos civilinės metrikacijos skyrių. Santuoka registruojama praėjus ne mažiau kaip vienam mėnesiui nuo prašymo pateikimo dienos.

Kreipiantis dėl santuokos įregistravimo turi būti pateikti šie dokumentai:

 • Jaunųjų asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai (t. y. galiojantys kelionės dokumentai, o jų neturint – užsieniečio registracijos pažymėjimai).
 • Jų kilmės valstybės išduotas dokumentas, patvirtinantis, kad jų santuokai nėra kliūčių. Dėl minėtų dokumentų išdavimo Ukrainos piliečiams reikia kreiptis į Ukrainos ambasadą Lietuvoje.
 • Dėl teisėto buvimo Lietuvoje – Ukrainos piliečiams netaikomas reikalavimas turėti vizą kertant valstybės narių išorines sienas, kai buvimo trukmė neviršija 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį  (bevizis režimas)) ir (arba) galiojančią Šengeno vizą, nacionalinę vizą ar leidimą laikinai ar nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje. 

Kitos paslaugos

Nemokamai keliaukite traukiniais Lietuvoje pateikę asmens dokumentą 

Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje – nemokamas viešasis transportas Ukrainos piliečiams.

Nemokamai naudokitės Lietuvos bibliotekų paslaugomis. Biblioteka yra kiekviename mieste ir miestelyje. Ukrainos gyventojams nemokamai išduodami skaitytojų pažymėjimai, užtikrinama galimybė naudotis viešos interneto prieigos kompiuteriais ir bevieliu internetu, šeimų, jaunimo ir laisvalaikio erdvėmis, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, vaikų sensoriniuose skaitymuose, lankytis parodose ir kituose kultūros renginiuose, naudotis bibliotekų fonduose sukauptais įvairių stalo ir interaktyvių žaidimų, muzikos įrašų, filmų, knygų ir periodinių leidinių įvairiomis kalbomis fondais. 

Ukrainos piliečiai gali nemokamai naudotis įvairiomis muziejų paslaugomis: juose lankytis, dalyvauti edukacinėse programose ir pan. Daugiau apie tai: https://lrkm.lrv.lt/lt/nuorodos/pagalba-ukrainai-1/kulturos-ministerijos-informacija.

Vilniaus miesto savivaldybė kviečia nuo karo bėgančius ukrainiečius registruotis į nemokamus lietuvių kalbos mokymus. Mokymai skirti suaugusiems, kurie apsigyveno Vilniaus mieste. Mokymai vyks kontaktiniu būdu. Dalyviai bus aprūpinti vadovėliais.

Mokymų pradžia: pirmosios mokymų grupės startuos kovo 16-18 dienomis, kitos – vėlesnėmis savaitėmis. Mokymus sudaro 25 užsiėmimai, numatoma trukmė – apie 3 mėnesius. 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

Ukrainos piliečiai, kurie šiuo metu yra Lietuvos Respublikoje, gali kreiptis dėl teisinės konsultacijos ar teisinės pagalbos į Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą. Daugiau informacijos bei kontaktus rasite čia. 

Nemokamai teisines konsultacijas teikiančius Lietuvos advokatus ir advokatų padėjėjus rasite čia

Nemokamas įėjimas

 • Vichy vandens parkas
 • GYM+, gymplius.lt (Nemokamas abonementas suteikiamas el. paštu arba atvykus į Gym+ administraciją, pateikiant vieną iš dokumentų: Ukrainos pilietybę įrodantį dokumentą, LLG ar vizą.)
 • Muzikos pamokos (Guoda Indriūnaitė +37062597978 A. Smetonos gatvė 3, Vilnius)

Bitė Lietuvoje apsistojusiems ukrainiečiams suteikia neribotą namų internetą ir maršrutizatorius. Nemokamas internetas bus suteiktas 300 laikinųjų namų.

Lietuvos draudimas. Draudimo laikotarpis – nuo 2022 m. kovo 9 d. 00 val. iki 2022 m. balandžio 30 d. 24 val. imtinai.

Daugiau informacijos čia.

Ukrainiečiams nemokamai teikiamų paslaugų sąrašas pateikiamas čia ir čia.

Gyvūnų įvežimas

Ukrainos piliečiai, kurių gyvūnai augintiniai yra tinkamai paženklinti, vakcinuoti, turintys galiojantį gyvūno pasą bei atitinkantys visiems gyvūnų augintinių įvežimo į ES reikalavimams, valstybės sieną gali kirsti įprastine tvarka 

Lietuvą pasiekiantys gyvūnai augintiniai Ukrainos priimami ir neženklinti, taip pat ir nevakcinuoti nuo pasiutligės, be tinkamų veterinarijos dokumentų, be pasiutligės antikūnų titro. Tokiems gyvūnams Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba organizuos suženklinimą mikroschema, vakcinavimą nuo pasiutligės ir stebėseną 21 dieną gyvūno augintinio laikymo vietoje. 

Ši išimtis galioja tik Ukrainos piliečiams, o ne juridiniams asmenims, kaip pardavėjai ar veisėjaikomercinio gyvūnų augintinių įvežimo į ES tvarka, kol kas, lieka nepakitusi. Naujausia informacija skelbiama čia.

Su gyvūnais augintiniais į Lietuvą atvykstantys Ukrainos piliečiai prašomi informuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą elektroniniu paštu ukrainepets@vmvt.lt   

Laiške nurodykite:  

 • Savo vardą ir pavardę  
 • Savo telefoną, el. pašto adresą 
 • Vetos, kurioje apsistosite, adresą  

Augintinio duomenis:  

 • Gyvūno augintinio rūšį 
 • Ženklinimo (mikroschemos) numerį 
 • Skiepijimo nuo pasiutligės datą 

Daugiau informacijos galite rasti čia. 

Kilus papildomiems klausimams, galite kreiptis telefonu 8 800 40 403 arba +370 5 240 4361. 

Ukrainos piliečiams buvusiems Lietuvoje iki vasario 24 d.

Ukrainos piliečiai, turintys biometrinius pasus ir kurių nacionalinių vizų ar leidimų laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje galiojimas baigiasi, pasibaigus šių dokumentų galiojimui karto gali pradėti naudotis 90 d. beviziu režimu.

Šiuo metu dėl Ukrainos piliečių ir šeimos narių nebus priimami sprendimai dėl grąžinimo ar išsiuntimo. 

Ukrainos piliečiams ir šeimos nariams nebus naikinamos nacionalinės vizos ir leidimai laikinai gyventi. 

neteisėtai esančių Ukrainos  piliečių ir šeimos narių bus priimami prašymai išduoti leidimą laikinai gyventi ar vizą.

Kontaktai

MIGRACIJOS KARŠTOJI LINIJA +370 5 271 7112 (7.30-21 val. kiekvieną dieną) 

APGYVENDINIMO KARŠTOJI LINIJA +370 677 22222 (visą parą), https://stipruskartu.lt    

HUMANITARINĖS PAGALBOS LINIJA +370 684 98 688 (visa parą), https://redcross.lt , www.caritas.lt, https://maltieciai.lt  

UKRAINOS AMBASADA LIETUVOJE: Teatro g. 4, Vilnius, tel. +370 5 212 1536, el. p. emb_lt@mfa.gov.ua, https://ua.mfa.lt  

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ​​Kijeve ir Lvove laikinai perkeltos į Lenkiją.

Pagalba ukrainiečiams

Savanorišką pagalbą galite siūlyti: 

Taip pat galite prisidėti 

Nacionalinis Ukrainos bankas renka lėšas Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms. 

Specialios sąskaitos numeris: 
UA843000010000000047330992708 

SWIFT Code NBU: NBUA UA UX 
DEUTSCHE  BUNDESBANK, Frankfurt 
SWIFT Code: MARKDEFF 
Account: 5040040066 
IBAN DE05504000005040040066 
Wilhelm-Epsteinn-Strabe 14, 60431 Frankfurt Am Main, Germany 

Nuoroda į kitus pavedimui reikalingus duomenis: https://bit.ly/353nznk  

  

Partneriai LietuvojeBlue / Yellow renka lėšas Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms ir nuo karo nukentėjusiems civiliams. 

Banko sąskaita: LT17 7300 0101 4089 4869 
Bankas: Swedbank 
Gavėjas: VšĮ Mėlyna ir geltona 
Mokėjimo paskirtis: PARAMA 

Daugiau informacijos: www.blue-yellow.lt/lt  

Lietuvos piliečiai savo norą prisijungti prie Ukrainos karinių pajėgų gali išreikšti Ukrainos ambasadai Lietuvoje. Savanoriai turi gauti Ukrainos Vyriausybės leidimą. Ukrainos sienos kirtimui taip pat reikalingas Ukrainos leidimasjuo pasirūpintų Ukrainos ambasada Vilniuje. 

Atvykimas iš Rusijos ir Baltarusijos

Lietuvos ir Europos Sąjungos (ES) piliečiai, jų šeimos nariai (sutuoktiniai, vaikai, tėvai, jei yra mažiausiai metus išlaikomi), taip pat lietuvių kilmės asmenys ar asmenys, išsaugoję teisę į Lietuvos pilietybę bei jų šeimos nariai gali kreiptis dėl vizos išdavimo į Lietuvos vizų tarnybas Rusijoje.  

Situacija greitai keičiasi, todėl siūlome nuolat sekti skelbiamą informaciją. 

Šiuo metu Rusijos Federacijos piliečių prašymų išduoti vizas priėmimas ir sprendimų dėl jų priėmimas Lietuvos Respublikos vizų tarnybose užsienyje yra sustabdytas. Užsienio reikalų ministerija tarpininkauja dėl vizų išdavimo tiems Rusijos piliečiams, kuriems teisė kreiptis dėl vizos nustatyta pagal tarptautinius ar stojimo į Europos Sąjungą metu prisiimtus įsipareigojimus, pvz. Lietuvos Respublikos ar kitų Europos Sąjungos piliečių šeimos nariams.

Nuo š.m. kovo 10 d.Baltarusijos piliečių prašymų išduoti vizas priėmimas ir sprendimų dėl jų priėmimas Lietuvos Respublikos vizų tarnybose užsienyje yra sustabdytas. Užsienio reikalų ministerija tarpininkauja dėl vizų išdavimo tiems Baltarusijos piliečiams, kuriems teisė kreiptis dėl vizos nustatyta pagal tarptautinius ar stojimo į Europos Sąjungą metu prisiimtus įsipareigojimus, pvz. Lietuvos Respublikos ar kitų Europos Sąjungos piliečių šeimos nariams.

Ukrainos piliečiai, turintys biometrinius pasus, gali atvykti į Lietuvą be vizos ir būti čia iki 90 d. Į Lietuvą atvykę Ukrainos piliečiai dėl ilgalaikio buvimo šalyje turėtų kreiptis į Migracijos departamentą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Informacija atnaujinta: 2022-05-13

 

MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):