Migracijos informacijos centras „Renkuosi Lietuvą“ skelbė kūrybinį konkursą – kvietė užsienyje gyvenančius ir apie grįžimą gyventi į Tėvynę svarstančius lietuvius pateikti įkvepiančius pasakojimus, atspindinčius išeivijos sugrįžimo į Tėvynę motyvus, paskatas ir išgyvenimus.

Skelbdami šį konkursą norėjome paskatinti lietuvių diasporą užsienyje aktyviau domėtis grįžimo į Lietuvą galimybėmis, plačiau paskleisti žinią apie teigiamas grįžtamosios migracijos tendencijas ir perspektyvas. Grįžę iš emigracijos į Tėvynę ar svetur tebegyvenantys ir apie grįžimą svarstantys lietuviai  pasidalino su Lietuva savo įžvalgomis bei motyvacija. 

 

I vietos nugalėtoja

EGLĖ RUDŽIONYTĖ MEŠKĖLIENĖ

Pilną konkursinį darbą galite peržiūrėti čia: 

 

II vietos nugalėtojas

ELVINAS ROKAS TAMULYNAS 

 

III vietos nugalėtoja

IEVA TILINDYTĖ

Pilną konkursinį darbą galite peržiūrėti čia:  

 

Nominacija už originaliausią kūrybinį sprendimą

GERARDO VICTOR MESKINIS 

 

Nominacija geriausiam jaunimo darbui

IEVUTĖ AGNĖ JOCIENĖ

Konkursinio darbo ištrauka:

Ką reiškia gyventi Didžiojoje Britanijoje, viename iš svarbiausių finansinių bei komercinių centrų pasaulyje - Londone? Vieniems, tai svajonių išsipildymas, kitiems lengvesnis pragyvenimo būdas, o kažkam tai vienintelis pasirinkimas. Šiame pilkai raudoname mieste pasijunti lyg mažytis varžtelis didžiulėje darbo, pramogų, meno, sporto ir kultūros mašinoje. Tu leidiesi laiptais aukštyn ir žemyn metro tuneliuose, dažnai neatitraukdamas akių nuo telefono, tiesiog pasiduodi minios srovei. Juk čia viskas sukasi nepaprastai greitai ir kiekviena milisekundė yra svarbi. Ir mes visi skubame, tik dažnai nesusimąstome kur tiksliai. Netikėtai prisispaudi prie sienos ir pradedi stebėti tuos pilkus, nieko nesakančius veidus, vienodą žingsnių ritmą ir nuleistas akis. Emigranto gyvenimas susideda iš daugybės mizanscenų su gausybe improvizacijų ir kruopelyte surepetuoto teksto.

 Pilną konkursinį darbą galite peržiūrėti čia:

 

 

Dėkojame viesiems dalyvavusiems konkurse ir dar kartą sveikiname nugalėtojus! 

Informacija atnaujinta: 2020-12-18
MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):