Užsieniečių integracija

Lietuvoje gyvena virš 145 tūkst. užsieniečių. Dauguma jų – Ukrainos, Rusijos ir Baltarusijos piliečiai, taip pat atvykėliai iš kitų ES šalių. Vis dažniau į Lietuvą gyventi atvyksta užsieniečių ir iš tolimesnių šalių – Indijos, JAV, Turkijos.

Gyvendami Lietuvoje, užsienio šalių piliečiai buriasi į bendruomenes, padedančias išlaikyti ryšį su jų šalių tradicijomis ir kitais Lietuvoje gyvenančiais tos pačios šalies piliečiais. Kai kurios oficialios bendruomenės susivienijusios į asociacijas. Taip pat veikia ir daug neoficialių bendrijų. Daugiau informacijos apie jas galite rasti socialiniuose tinkluose bei Tautinių bendrijų namų interneto svetainėje.

Foreigners in Vilnius

Viena populiariausių užsieniečių bendruomenių yra Facebook grupė "Foreigners in Vilnius". Ši grupė vienija užsieniečius, gyvenančius Vilniuje ir jam prijaučiančius. Grupėje galima rasti daug naudingų skelbimų, pasiūlymų, informacijos apie renginius ir patarimų atvykstantiems į Vilnių. Daugiau informacijos  

Foreigners in Kaunas

Facebook grupė "Foreigners in Kaunas" vienija užsieniečius, gyvenančius Kaune ir jam prijaučiančius. Grupėje galima rasti daug naudingų skelbimų, informacijos apie renginius, įvairias veiklas,  patarimų atvykstantiems į Kauną.

LT Buddies

Neseniai startavusi iniciatyva „LT Buddies” į vieną didelę bendruomenę jungia visus tikinčius draugiškais ir įvairiems žmonėms ir gyvenimo būdams atvirais miestais. Pagrindinė iniciatyvos idėja – suvienyti naujai atvykusius ir ilgalaikius šalies gyventojus bendroms veikloms, taip stiprinant bendruomeniškumą ir paspartinant atvykusiųjų integraciją. Daugiau informacijos

Tarptautinė moterų asociacija Vilniuje

Tai - nevyriausybinė, nepelno siekianti organizacija, skirta skirtingų šalių moterims, gyvenančioms Lietuvoje, bendrauti, socializuotis ir užsiimti labdara. Asociacija vykdo tokias veiklas kaip reguliarūs labdaros renginiai, susitikimai prie kavos, pasivaikščiojimo grupės, kasmėnesiniai susitikimai ir pan. Daugiau informacijos

Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ Dienos centras „Kultūrų namai“

„Kultūrų namai“ Vilniuje (Kalvarijų g. 39) duris atvėrė 2016-ųjų metų pavasarį. Centro tikslas sukurti svetingą aplinką pabėgėliams, migrantams bei trečiųjų šalių piliečiams. Stengiamasi jiems suteikti visokeriopą pagalbą bei padėti susitikti su vietinėmis bendruomenėmis. Centre organizuojami lavinamieji bei ugdomieji užsiėmimai vaikams ir suaugusiems, teikiamos socialinės, teisinės, psichologinės konsultacijos. Daugiau informacijos

Socialinių-edukacinių iniciatyvų centras „Plius“

Centras „Plius“ (A. Smetonos g. 5, Vilnius) užsieniečiams organizuoja kultūrinius renginius, siūlo lietuvių kalbos kursus, teikia teisines konsultacijas ir palengvina užsieniečių integraciją į Lietuvos visuomenę. Daugiau informacijos

Infocentras migrantams Klaipėdoje

Infocentre (K. Donelaičio g. 21A) teikiamos socialinės, teisinės, psichologinės, profesinio orientavimo konsultacijos, organizuojami informaciniai renginiai (seminarai migrantams aktualiomis temomis), lietuvių kalbos mokymai bei visuomenės pažinimo mokymai. Šiomis paslaugomis siekiama užpildyti trečiųjų šalių piliečių informacines spragas, palengvinti integracijos procesą bei gerinti gyvenimo Lietuvoje kokybę.  Daugiau informacijos

Balturka kultūros akademija 

Organizacija skatina skirtingų žmonių ir kultūrų pripažinimą visoje Lietuvoje . Balturka organizuoja įvairius kultūros renginius Lietuvoje ir švenčia skirtingų vietinių mažumų kultūras, organizuoja turkų kalbos ir kultūros pamokas. Balturka aktyviai ieško savanorių ne tik turkų kilmės, bet ir tų, kurie nori propaguoti mažumų pripažinimą Lietuvoje. Daugiau informacijos

Foreigners in Panevezys | Užsieniečiai Panevėžyje

Facebook grupė "Foreigners in Panevezys | Užsieniečiai Panevėžyje" vienija užsieniečius, gyvenančius Panevėžyje ir jam prijaučiančius. Grupėje galima rasti daug naudingų skelbimų, informacijos apie renginius, įvairias veiklas,  patarimų atvykstantiems į Panevėžį.

Lietuvių kalbos kursai

Viena pagrindinių kliūčių, su kuria susiduria atvykėliai – lietuvių kalbos nemokėjimas. Išmokti lietuvių kalbą nėra lengva, tačiau verta, norint visapusiškai įsilieti į socialinį bei kultūrinį gyvenimą Lietuvoje. 

Šiuo metu dauguma mokymo centrų suteikia galimybes mokytis ir gyvai, ir nuotoliniu būdu.

Pradinių lietuvių kalbos žinių galima įgyti mokantis internetu, pavyzdžiui, svetainėje Let’s be Friends. Tai nemokamas ir interaktyvus įrankis, kuris padės išmokti skaityti, suprasti ir klausyti, kalbėti bei rašyti lietuviškai. Kursas susideda iš 24 pamokų, kur vienai pamokai yra skiriama viena savaitė. Visą kursą sudaro 12 skirtingų temų.

Taip pat lietuvių kalbos galima mokytis svetainėse loescen.com ar surfacelanguages.com.

5-6 bei 7-8 kl. mokiniams  yra galimybė nuotoliniu būdu pasimokyti lietuvių kalbos interaktyviose pamokose internetu, jei domina šios pamokos spauskite čia.

 Dauguma universitetų, kuriuose studijuoja užsieniečiai studentai, jiems irgi siūlo lietuvių kalbos kursus.

Projektas SPEAK

Šis projektas skatina vietinius ir atvykusiuosius pažindintis, kartu mokytis naujos kalbos ir pažinti vietinę kultūrą. Norite mokyti lietuvių kalbos? Užsiregistruokite Speak ir po trumpų apmokymų galėsite imtis veiklos.

Speak užsiregistravę užsieniečiai  padedami draugiškų mokytojų gali susipažinti su kalbos pagrindais internetu ir klasėse Vilniuje ir Kaune 2-3 kartus per savaitę 3 mėnesius. Mokymosi priemonėmis rūpinasi Speak, užsiėmimai yra nemokami.

Lietuvių kalbos kursus organizuoja ir Užimtumo tarnyba. Kursuose lietuvių kalbos mokytis gali šių tikslinių grupių darbo ieškantys asmenys, registruoti Užimtumo tarnyboje: Europos Sąjungos ar Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybių narių piliečiai ir jų šeimos nariai, gyvenantys Lietuvos Respublikoje; trečiųjų šalių piliečiai, turintys leidimą gyventi Lietuvoje ne trumpiau kaip vienerius metu, taip pat asmenys, kuriems suteiktas perkeliamojo asmens statusas, jeigu jų turimas leidimas gyventi Lietuvos Respublikoje galioja ne trumpiau nei vienerius metus. Užimtumo tarnyba su asmeniu sudaro trišalę arba dvišalę sutartį dėl neformaliojo suaugusiųjų švietimo. Sutartyse nustatytų įsipareigojimų nevykdantys asmenys privalo atlyginti UŽT patirtas išlaidas. Norėdami sužinoti daugiau, susisiekite su savo mieste veikiančios Užimtumo tarnybos konsultantu. Daugiau informacijos čia.

Lietuvių kalbos kursai Vilniuje ir visoje Lietuvoje

 • Fasttrack akademija - lietuvių kalbos kursai anglų ir rusų kalbomis. Akademija bendradarbiauja su UŽT, todėl galimas 100% finansavimas. Daugiau informacijos apie kursus čia.
 • Kalbos ir kultūros institutas Lingua Lituanica – lietuvių kalbos kursai individualiai ir grupėms gyvai ir internetu. Kursų metu studentai supažindinami su Lietuvos kultūra, paruošiami kategorijų egzaminams. Prieš kursus galima nemokamai nustatyti studento kalbos lygį ir prijungti prie grupės. Kainos – nuo 240 eur. už 50 akademinių valandų.
 •  Kalba.Lt organizuoja lietuvių kalbos kursus gyvai ir internetu, pamokos vyksta anglų ir rusų kalbomis, du kartus per savaitę. Kaina – nuo 188.55 eur. už mėnesį.
 • Egoperfectus – pamokos organizuojamos verslui ir individualiems asmenims, akademinės valandos kaina – nuo 35 eur.
 • Kalbų mokykla „Lituana“ – A1, A2, B1, B2 lygio kursai grupėmis ir individualiai, per „Skype“ ir gyvai Vilniuje (20-25 eur. už akademinę valandą).
 • Soros International House – bendrinės, dalykinės , verslo, specialiosios lietuvių kalbos kursai grupėse ir individualiai, akademinės valandos kaina – nuo 20.99 eur. Akcentuojamas rašymo, tarimo, kalbėjimo įgūdžių tobulinimas; kalbų centre dirba patyrę dėstytojai.
 • Vilniaus universiteto Lituanistinių studijų katedra – suaugusiems nuo 16 metų rengiami kursai, dėstymo kalba – anglų ir lietuvių. Baigus kursus išduodamas baigimo pažymėjimas. Kainos – nuo 200 eurų už 3 mėn trukmės vakarinį kursą. Į kai kuriuos kursus įeina ne tik kalbos mokymasis, bet ir kultūros paskaitos, ekskursijos, renginiai.
 • Alfabet mokykla – įvairių lygių lietuvių kalbos kursai mažose grupėse Vilniuje ir internetu. 3 mėnesių kursų kaina – 300 eurų.
 • Ames.lt – lietuvių kalbos kursai Vilniuje, Kaune ir internetu, akademinės valandos kaina – nuo 30 eur.

Kaunas

 • Kauno švietimo inovacijų centras - Kauno švietimo inovacijų centras kviečia užsieniečius registruotis į  „Lietuvių kalbos A1/A2 lygio kursus“.  Šiais mokymais siekiama padėti integruotis į Lietuvos visuomenę, įveikti kalbos barjerą, supažindinti su Lietuvos kultūra. 48 valandų kursas (20 užsiėmimų) vienam asmeniui kainuoja 170 Eur. Dalyviams, baigusiems kursus, išduodami pažymėjimai. Registracija vykdoma čia 
 • KTU Užsienio kalbų centras – A1 ir A2 kursai. 40 akademinių valandų kursas – 130 eurų. Registracija elektroniniu paštu shmmf.ukc@ktu.lt.
 • Vytauto Didžiojo Universiteto „Baltic Summer University“  - kursas, kuriame galima ne tik tobulinti lietuvių kalbos žinias įvairiais lygiais, tačiau ir susipažinti su šalies istorija, kultūra, dalyvauti virtualiose ekskursijose ir susitikimuose su žymiais žmonėmis. Pilna kaina (ne universiteto studentams)  - 300 eur, ukrainiečiams – 100 eur.
 • Ames.lt – lietuvių kalbos kursai Vilniuje, Kaune ir internetu, akademinės valandos kaina – nuo 30 eur.

Klaipėda

Informacija atnaujinta: 2024-05-29
MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):