Norint gauti šią išmoką moteris turi turėti sukaupusi minimalų 12 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą. Yra keletas išimčių, kai šis minimalaus stažo reikalavimas netaikomas, jei reikalaujamo stažo neįgijote dėl to, kad:

  • pastaruosius dvejus metus buvote pareigūne, profesinės karo tarnybos kare ar statutine valstybės tarnautoja, o pertrauka nuo tarnybos pabaigos iki įsidarbinote neviršija 3 mėnesių;
  • prieš tai buvote vaiko priežiūros atostogose, t. y. darbdavys buvo suteikęs prieš tai gimusio vaiko priežiūros atostogas. Tokiu atveju ligos ir motinystės socialinio draudimo stažas skaičiuojamas iš 24 mėnesių laikotarpio, buvusio iki vaikui sukaks 2 metai.

Jeigu dalį reikiamo stažo įgijote kitoje ES, EEE šalyje ar Šveicarijoje, galite pateikti formą S041 arba E104. Jeigu šių formų neturite, galite kreiptis į bet kurį „Sodros“ teritorinį padalinį ir užpildyti prašymą tarpininkauti gaunant šias formas ir perskaičiuojant motinystės socialinio draudimo stažą.

Svarbu: norint gauti motinystės išmoką, paskutinė darbovietė turi būti Lietuvoje.

Nėštumo ir gimdymo atostogų galima išeiti ne anksčiau kaip suėjus 30 nėštumo savaičių, atostogų laikotarpis – 126 kalendorinės dienos. Motinystės išmokos siekia 100 proc. Jūsų kompensuojamojo darbo užmokesčio. Minimali motinystės išmoka per mėnesį negali būti mažesnė nei 228 Eur (2018 m.).

Motinystės išmoka sumokama iš karto už visą nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpį (paprastai už 126 kalendorines dienas, išskyrus kai kuriuos atvejus).

Norėdama gauti motinystės išmoką:

  1. Aptarkite su Jus prižiūrinčiu gydytoju, nuo kada galite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų ir tiksliai nustatykite datą. Nuo sutartos datos gydytojas Jums išduos elektroninį nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimą. Jis gali būti išduodamas ne anksčiau kaip suėjus 30 nėštumo savaičių.
  2. Kai gydytojas Jums išduos elektroninį nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimą, apie tai informuokite darbdavį, kad šis savo ruožtu parengtų reikiamus dokumentus dėl Jūsų atostogų bei pateiktų „Sodrai“  NP-SD pranešimą.
  3. Pateikite prašymą „Sodrai“ INTERNETU, paštu arba atvykus į bet kurį „Sodros“ skyrių jei norite gauti motinystės išmoką už nėštumo ir gimdymo atostogų laiką.

Daugiau informacijos apie motinystės išmoką

Parengta pagal Sodros informaciją

Informacija atnaujinta: 2018-11-13
MENIU
  • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU
  • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

Reikia pagalbos?

Klauskite mūsų dabar!