2020/04/01

#COVID-19: Dažniausiai užduodami klausimai Sveikatos apsauga

„Gyvenu užsienyje, esu deklaravęs išvykimą iš Lietuvos. Dėl pandemijos šiuo metu grįžau ir norėčiau prisiregistruoti Lietuvoje. Kaip tai padaryti?“

Primename, kad Lietuvos Respublikos piliečiai privalo deklaruoti gyvenamąją vietą tada, kai atvyksta gyventi į Lietuvos Respubliką ilgiau kaip 183 dienoms per metus. Deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje galite internetu, jei turite galimybę prisijungti prie elektroninių valdžios vartų (reikalinga lietuviška el. bankininkystė arba el. parašas). Jeigu nėra galimybės deklaruoti gyvenamąją vietą internetu, galite kreiptis į seniūniją ar savivaldybę su asmens dokumentu. Svarbu paminėti, kad karantino metu didžioji dalis institucijų klientų gyvai neaptarnauja, konsultacijos atliekamos telefonu arba el. paštu.

„Neturiu galimybės grįžti i šalį, kurioje dirbu ir gyvenu, šiuo metu esu Lietuvoje. Dėl dabartinės situacijos noriu apsidrausti privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), kaip tai padaryti?“

  • Jeigu dirbate ir esate drausta/-s kitoje ES valstybėje, jūsų draustumas galioja ir Lietuvoje. Tam jums reikės gauti S1/S2 formą ir pateikti ją Valstybinei ligonių kasai. Daugiau informacijos galite rasti čia.
  • Jeigu turite kitos valstybės išduotą Europos sveikatos draudimo kortelę, būtinąją pagalbą Lietuvoje galite gauti nemokamai.
  • Jeigu kitoje ES valstybėje drausta/-s nesate ir planuojate likti Lietuvoje, galite pradėti mokėti PSD įmokas savarankiškai. PSD įmokas Lietuvoje privalo mokėti visi nuolatiniai šalies gyventojai, taigi prieš tai reikia deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje. Deklaravus gyvenamąją vietą, galite mokėti PSD įmokas savarankiškai (draustumas įsigalioja per 3 darbo dienas po apmokėjimo). Daugiau informacijos apie įmokos dydžius ir tai, kaip sumokėti Sodrai, galite rasti čia.

„Grįžau į Lietuvą ir dėl dabartinės ekstremalios padėties negaliu įsidarbinti. Neturiu pajamų, ar galiu kažkur kreiptis dėl kokios nors finansinės paramos?“

Dėl socialinės paramos galite kreiptis į Socialinės paramos skyrių savo savivaldybėje pagal deklaruotą gyvenamąją vietą. Karantino metu didžioji dalis valstybinių institucijų klientų gyvai neaptarnauja, konsultacijos atliekamos telefonu arba el. paštu. Daugiau informacijos apie socialinę paramą.

„Noriu sugrįžti namo, kaip tai padaryti, kai šalyje įvestas karantinas?“

  • Naujausią informaciją ketinantiems grįžti į Lietuvą karantino laikotarpiu pildo Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija. Daugiau informacijos apie grįžimo galimybes karantino laikotarpiu galite rasti čia.
  • SVARBU: Sugrįžus į Lietuvą, nepamirškite pateikti savo informacijos Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) ir laikytis nustatytų apribojimų (grįžusiems iš užsienio valstybių privaloma izoliuotis 14 dienų laikotarpiui po grįžimo). 

„Turiu prasitęsti leidimą gyventi. Kaip šiuo metu vykdomas dabartinis procesas, esant karantinui?“

  • Migracijos departamentas ir toliau teikia paslaugas savo klientams, išskyrus prašymų, susijusių su Lietuvos Respublikos pilietybe, priėmimą, taip pat išskyrus gyvas konsultacijas Migracijos departamento patalpose. Svarbu paminėti, kad aptarnaujami tik tie klientai, kurie užsisakė apsilankymus internetinėje platformoje.
  • Jeigu esate asmuo, kurio teisėto gyvenimo Lietuvoje laikotarpis pasibaigė (baigsis) Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbto karantino metu ir kuris negalėjo (negali) laiku išvykti iš Lietuvos ne dėl savo kaltės, prašome apie tai informuoti Migracijos departamentą el. paštu info@migracija.gov.lt. Daugiau informacijos.

„Kur ieškoti patikimos informacijos, susijusios su korona virusu ir karantinu?“

Komentarai

Ankstesnė naujiena
Prasidėjo atranka į "Kurk Lietuvai" programą
Kita naujiena
Karantino laikotarpiu augo Migracijos informacijos centro konsultacijų paklausa
Informacija atnaujinta: 2020-08-12
MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):