2019/06/26

"Globalus Panevėžys" turi dar vieną ambasadorę Regionų naujienos

Panevėžio miesto savivaldybė tęsia projektą „Globalus Panevėžys“ ir pristato projekto ambasadorę – tai Kavano mieste (Airija) gyvenanti 42 m. Donata Simonaitienė.

Simonaitienė gimė ir augo Panevėžyje. Lankė „Skaistakalnio“ vidurinę mokyklą, Vilniaus universitete įgijo lietuvių filologijos bakalaurą, Šiaulių universitete - literatūrologijos magistrą.

Vienoje Panevėžio mokyklų dirbo lietuvių kalbos mokytoja, vyras – „Ekrano“ gamykloje. Prieš daugiau nei penkiolika metų gavęs draugo pasiūlymą D. Simonaitienės sutuoktinis išvyko padirbėti į Airiją. Po metų su pusantrų metų sūneliu svetur išvyko ir pati D. Simonaitienė. Šeima ilgai gyventi Airijoje neplanavo, tačiau gyvenimui pakrypus kita linkme, buvo prieita prie bendros nuomonės likti Airijoje.

„Kur aš begyvenčiau ir dirbčiau, Panevėžys visada buvo ir bus mano gimtasis miestas, mano pradžių pradžia, juk aš jame gimiau ir augau. Tad ir organizuodama mūsų mokiniams stovyklas Lietuvoje visada pradedu nuo pažinties su Panevėžiu. Didžiuojuosi savo šaknimis ir taip skatinu mokinius domėtis savo kilme bei jų tėvų ir senelių gimtosiomis vietomis. Juk mūsų kilmė yra mūsų asmenybės dalis“, - sako D. Simonaitienė. 

Panevėžietė Airijoje ilgą laiką dirbo parduotuvėje vadybininke, o pastaruosius keletą metų dėsto anglų kalbą suaugusiųjų mokymo centre. Aktyviai moteriai teko imtis ir dar vienos veiklos - buvo pasiūlyta prisidėti prie lietuviškos mokyklos kolektyvo mokyti lietuvių vaikus jų gimtosios kalbos. Ilgainiui į savo rankas panevėžietė perėmė lituanistinės mokyklos „Gintarėlis“ vadovavimo vairą ir tą sėkmingai daro jau 11 metų.

Kasmet šioje mokykloje mokosi apie 50–70 mokinių nuo ketverių iki aštuoniolikos metų. Pamokos vyksta tik šeštadieniais, po 4 valandas,  kasmet yra laikomi Nacionalinio egzaminų centro parengti standartizuoti testai, vaikai ruošiami lietuvių kalbos egzaminui Airijoje. Mokykla tapo lietuvių kalbos lygio nustatymo egzamino laikymo centru, tad vaikai iš visų Airijos mokyklų gali atvykti pasitikrinti savo žinių. Lituanistinė mokykla dalyvauja įvairiuose projektuose, kuriuos organizuoja Lietuvos ar užsienio lituanistinės mokyklos. Jau trečius metus iš eilės  kartu su įvairiomis Lietuvos mokyklomis, Panevėžio socialinių paslaugų centru bendradarbiaudamas su LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija „Gintarėlis“ organizuoja mokinių mainų stovyklą „Lietuva+Airija=Aš“. Jos metu tyrinėjama Lietuva, domimasi jos istorija, kultūra ir gamta. Rudenį įgyti nauji draugai pakviečiami atvykti į Airiją, čia supažindinami su šios šalies kultūra bei istorija.

„Ir mes, pasaulio panevėžiečiai, be galo džiaugiamės mūsų miesto įsitraukimu į Globalios Lietuvos projektą, nes dauguma išvykusiųjų tikrai nenutraukia ryšių su gimtine, o jei ir sugalvoja sugrįžti į Lietuvą tai renkasi tą miestą, iš kurio išvyko. Tad šis projektas yra ir  kvietimas, ir raktas nuo gimtojo miesto durų“, - teigia D. Simonaitienė. 

„Globalus Panevėžys“ – projektas, skirtas suburti po pasaulio šalis išsibarsčiusių panevėžiečių bendruomenę, palaikant ryšius. Juo siekiama simboliškai išplėsti šalies regionų ribas, integruojant išvykusius tautiečius į gimtojo miesto gyvenimą, suteikiant galimybę prisidėti kuriant miesto ekonominę gerovę. Į užsienį išvyko jūsų vaikai, artimieji, giminaičiai? Pakvieskite, pasiūlykite susiburti į globalių panevėžiečių bendruomenę. Daugiau informacijos – globalus.panevezys.lt, „Facebook“ profilyje „Globalūs Panevėžiečiai“.

Šaltinis: Panevėžio miesto savivaldybė

Komentarai

Ankstesnė naujiena
Sugrįžtančiųjų vaikų integracijai kuriamas mokyklų tinklas
Kita naujiena
Sugrįžusių emigrantų vaikams – geresnė integracija
Informacija atnaujinta: 2019-06-26
MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):