2020/12/18

Apdovanoti konkurso „Renkuosi Lietuvą“ laureatai MIC „Renkuosi Lietuvą“

Pažymint Jungtinių Tautų iniciatyva gruodžio 18 d. pasaulyje minimą Tarptautinę migranto dieną, šiandien apdovanoti kūrybinio konkurso „Renkuosi Lietuvą“ nugalėtojai. 

Kūrybinį konkursą paskelbęs Migracijos informacijos centras „Renkuosi Lietuvą“ kvietė užsienyje gyvenančius ir apie grįžimą gyventi į Tėvynę svarstančius lietuvius pateikti įkvepiančius pasakojimus, atspindinčius išeivijos sugrįžimo į Tėvynę motyvus, paskatas ir išgyvenimus. 

Skelbdami šį konkursą norėjome paskatinti lietuvių diasporą užsienyje aktyviau domėtis grįžimo į Lietuvą galimybėmis, plačiau paskleisti žinią apie teigiamas grįžtamosios migracijos tendencijas ir perspektyvas“, - konkurso nominantus sveikino Migracijos informacijos centras „Renkuosi Lietuvą“ Vaidotas Ilgius. 

Kūrybinio konkurso vertinimo komisijos pirmininkė, Tarptautinės migracijos organizacijos pirmininkė dr. Audra Sipavičienė pažymėjo, kad žanras nebuvo ribojamas – tarp konkursui pateiktų 26 kūrinių yra dainų, filmų, esė, grafinių darbų. „Konkursantų šiltuose, meilės Lietuvai kupinuose darbuose rasime įžvalgų, kurias pamatome tik išvykę kitur – atsidūrę iš kitos pusės. Šie kūriniai auditorijai leidžia geriau perprasti emigracijos iššūkius, grįžtamosios migracijos naudą, padeda sklaidyti dar gajus mitus apie emigraciją ir išeivių sugrįžimą,“ – komentavo migracijos ekspertė.  

Pagrindinis kūrybinio konkurso „Renkuosi Lietuvą“ apdovanojimas skirtas Danijoje gyvenančiai Eglės Rudžionytės Meškėlienės koliažui „Vasara senelių kaime“. „Savo kūrinio idėją grindžiau 75 metus Harvardo universiteto mokslininkų vykdomų žmogaus laimės tyrimų įžvalgomis. Šių studijų vadovas Robert Waldinger į klausimą kas iš tiesų daro žmogų laimingą ir patenkintą savo gyvenimu“ atsako: kokybiški, gilūs ir pozityvūs ryšiai su artimaisiais - šeimomis, giminėmis, draugais 

Dažnai emigrantai pripažįsta, kad socialinė izoliacija yra jų realybės dalis - ne visiems svečioje šalyje pasiseka užmegzti naujus, prasmingus ryšius. O grįžus į Lietuvą visi mūsų artimieji yra čia pat - seneliai, giminės, tikri draugai“, - sakė konkurso nugalėtoja. Kurkite ateitį, kurioje matote Lietuvą - jeigu ne pilnam grįžimui, tai bent praleisti ilgas vasaros, žiemos atostogas. Sugalvokite darbą, kuris sietų jus su gimtine. Investuokite į savo gerbūvį Lietuvoje ir pasiekite dieną, kada jausitės saugūs sugrįžti ir apkabinti savo artimuosius“, - diasporą kvietė menininkė. 

Antroji kūrybinio konkurso vieta buvo skirta Elvinui Rokui Tamulynui  trumpo metro filmą Avoidance („Vengimas“). Autobiografiniame kūrinyje autorius išskleidė sudėtingų jausmų - abejon, vienišumo, nerimo - ir traukos grįžti į Tėvynę paletę. Trečiasis apdovanojimas atiteko po dviejų Berlyne praleistų metų į Lietuvą sugrįžusiai Ievai Tilindytei už foto darbais iliustruotą emigranto išgyvenimų pasakojimą.  

Konkurso „Renkuosi Lietuvą“ komisija paskatinamosiomis premijomis pažymėjo du kūrinius  originalumą. Jomis apdovanoti trečios kartos lietuvių išeiviui Argentinoje Gerardo Victor Meškiniui  šeimos istorijos animuotą pasakojimą ir Londone gyvenanti Ievutė Agnė Jocienė  esė Renkuosi Lietuvą“. 

Su kūrybinio konkurso „Renkuosi Lietuvą“ darbais susipažinti galima užėjus renkuosilietuva.lt/lt/konkursas, apdovanojimų transliacijos įrašą matysite užėję bit.ly/3as0yKT 

Dėkojame už paramą Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijai ir portalui LRT.LT. 

Komentarai

Ankstesnė naujiena
Spalio mėn. užklausų statistika
Kita naujiena
Migracijos ekspertai: reikia vieningos emigrantų susigrąžinimo strategijos
Informacija atnaujinta: 2021-05-27
MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):