2019/02/22

Domėtasi iš užsienio į Panevėžį grįžusių mokinių integracija Regionų naujienos

Vasario 22 d. Panevėžio mero pavaduotojas, laikinai einantis mero pareigas, Aleksas Varna susitiko su iš užsienio grįžusių vaikų tėveliais, mokyklų vadovais, Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus darbuotojais. Buvo domimasi, kaip mokiniams sekasi integruotis Panevėžio mokyklose grįžus po svetur praleistų metų. 

„Panevėžyje yra puikios sąlygos gyventi, kurti verslą, auginti vaikus. Džiugu, kad į mūsų miestą grįžta vis daugiau šeimų. Stengiamės, kad čia gyvenantiems, auginantiems vaikus būtų sukurtos kuo geriausios sąlygos. Ne paslaptis, kad užsienyje vaikai mokomi pagal kitą nei Lietuvoje metodiką, tad šio susitikimo tikslas – išsiaiškinti, kaip sekasi iš užsienio grįžusiems jauniesiems panevėžiečiams integruotis, galbūt reikia tam tikrų sričių specialistų pagalbos, o gal priešingai – mokiniai, jų tėveliai yra patenkinti mūsų ugdymo įstaigomis“, - sako A. Varna.

Susitikime dalyvavę tėveliai pasidžiaugė, kad Panevėžio miesto mokytojai skiria didelį dėmesį iš užsienio grįžusių mokinių integracijai, vaikams gana greitai pavyksta prisitaikyti prie lietuviškos ugdymo sistemos. Taip pat išsakytos pastabos, kad mokinių ugdymo programos plane reikėtų didinti valandų, skiriamų papildomam individualiam vaiko mokymuisi, skaičių. 

Susitikime dalyvavę tėveliai teigė, jog užsienyje gyvenantiems panevėžiečiams kyla įvairių klausimų, susijusių su jų vaikų integracija į ugdymo įstaigas Panevėžyje. Savivaldybė, atsižvelgusi į šias pastabas, kviečia kilus klausimų, kreiptis el. paštu svietimas@panevezys.lt, globalus@panevezys.lt

Šiuo metu Panevėžyje mokosi 4 iš užsienio grįžę mokiniai – 2 Vytauto Žemkalnio gimnazijoje, po 1 Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje bei Alfonso Lipniūno progimnazijoje.

Komentarai

Ankstesnė naujiena
Geriausią komandą buriantys „Lietuvos geležinkeliai“ siūlo apmokamas stažuotes
Kita naujiena
„Brexit“ peripetijos: ką reikia žinoti apie sveikatos draudimą?
Jums gali būti aktualu
Švietimas
Regionai
Mokyklos
Informacija atnaujinta: 2019-02-25
MENIU
  • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU
  • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

Reikia pagalbos?

Klauskite mūsų dabar!