2020/06/19

Karantino laikotarpiu augo Migracijos informacijos centro konsultacijų paklausa MIC „Renkuosi Lietuvą“

Viruso Covid-19 sukeltos pandemijos metu laikotarpiu augo Migracijos informacijos centro „Renkuosi Lietuvą” darbo krūvis. Kovo-gegužės mėnesiais bendras interesantų, besikreipusių visais MIC konsultacijų kanalais, kiekis augo 27 proc.

Lyginant su tuo pačiu praeitų metų laikotarpiu, tinklapio renkuosilietuva.lt naudojimo intensyvumas išaugo 63 proc., o unikalių lankytojų skaičius padidėjo 57 proc.

Dažniausiai MIC konsultantams užduodami klausimai buvo susiję su užsieniečių atvykimu į Lietuvą, leidimų gyventi Lietuvoje išdavimu ir migracinėmis procedūromis (1144 užklausos). Paskelbus karantiną pastebimai daugėjo klausimų apie galimas gauti socialines garantijas (nedarbo išmokas, socialinę paramą ir pan. – 416 užklausų).

Grįžtantys gyventi Lietuvoje dažniau teiravosi informacijos apie pirmuosius žingsnius įsikuriant Lietuvoje, parsivežti reikalingus dokumentus (337 užklausos), gyvenamosios vietos deklaravimą ir paramą būstui įsigyti (357 užklausos). Taip pat daugėjo klausimų, susijusių su sveikatos apsauga nedraustiems asmenims (pvz., draustiems užsienyje), Privalomuoju sveikatos draudimu ir Europos sveikatos draudimo kortele (242 užklausos).   

Prasidėjus karantinui, MIC interesantai teiravosi informacijos, specifiškai susijusios su Covid-19 pandemijos ir karantino sąlygomis - gauta 160 užklausų apie galimybes užsieniečiams, įstrigusiems Lietuvoje karantino metu, išvykti, atvykimą/prašymus/leidimus gyventi šalyje karantino metu, užsieniečiams teikiamas medicinines paslaugas. Klausimų sulaukėme iš asmenų, karantino metu netekusių darbų ir pajamų ir dėl to svarstančių grįžti į Lietuvą, ar dėl karantino Lietuvoje įstrigusių ar netekusių darbo užsieniečių.

Paskelbus karantiną, MIC interneto svetainėje „Renkuosi Lietuvą” parengėme dažniausiai užduodamų klausimų, susijusių su COVID-19, sąvadą lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. „Renkuosi Lietuvą“ Facebook paskyroje periodiškai talpinome su COVID-19 ir karantinu susijusią informaciją, aktualią užsienyje gyvenantiems Lietuvos Respublikos piliečiams, sugrįžusiems lietuviams ir užsieniečiams.

Pernai metais MIC užklausų skaičius augo beveik 6 kartus. Klientų pasitenkinimo vertinimas atskleidė, kad vidutinis „Ar rekomenduotumėte MIC draugui“ vertinimas sudarė 9,7 iš 10.

Augant su Lietuva susijusiems migracijoms migracijos srautams, konsultacijų poreikis išliks aukštas ir toliau.

 

Komentarai

Ankstesnė naujiena
#COVID-19: Dažniausiai užduodami klausimai
Kita naujiena
„Renkuosi Lietuvą” kviečia studentus praktikai
Informacija atnaujinta: 2020-06-25
MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):