2017/11/16

MIC vizitas Londone MIC „Renkuosi Lietuvą“

Lapkričio 4-5 d. Migracijos informacijos centro „Renkuosi Lietuvą“ atstovai Londone dalyvavo dviejuose renginiuose: Lietuvos Ambasadoje vykusioje diskusijoje „Brexit. Lietuva. Idėjos. Sprendimai?“ su Lietuvos parlamentarais bei susitikime su Krolio lietuvių bendruomene siekiant pristatyti jai centro veiklą ir suteikti konsultacijas norintiems sugrįžti į Lietuvą.

Vizitas turėjo kelis tikslus. Tradiciškai, pagrindinė MIC užduotis komandiruočių užsienyje metu – išsiaiškinti, ar yra pasiekiama tikslinė auditorija (ir esant galimybei ją plėsti) bei gauti atgalinį ryšį apie teikiamų paslaugų kokybę. Kiekvienos kelionės metu projekto atstovai taip pat siekia stiprinti ryšius ir bendradarbiavimą tiek su įvairių institucijų, tiek su lietuvių bendruomenių atstovais užsienyje. Galiausiai, šiai kelionei buvo apsibrėžtas unikalus uždavinys – prisidėti prie nacionalinių pastangų generuoti idėjas mūsų šalies ateičiai įtraukiant platesnę auditoriją – užsienyje gyvenančius lietuvius.

Dalyvavusieji susitikime Krolyje aktyviai domėjosi kintančia situacija Lietuvoje, išreiškė savo susirūpinimą specifinėmis mūsų šalies problemomis ir trūkumais bei patvirtino, kad neatsisako planų ateityje grįžti į Lietuvą. Dauguma iš susirinkusių su „Renkuosi Lietuvą“ veikla tiesiogiai susidūrė pirmą kartą, tačiau buvo apie projektą girdėję ir teigė, jog tokiu atveju, jei ateityje nuspręstų parvykti į Lietuvą, tikrai pasinaudotų centro suteikiamomis paslaugomis. Tad vizitas Krolyje ne tik leido praplėsti tikslinę MIC auditoriją, bet ir susitarti dėl bendradarbiavimo platinant MIC informaciją bendruomenės nariams.

Diskusijoje Lietuvos Ambasadoje, kartu su keturiais parlamentarais ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu dalyvavo apie 100 Londone gyvenančių lietuvių. Ši auditorija suteikė progą ne tik pristatyti „Renkuosi Lietuvą“ veiklą plačiam žmonių ratui (dalinti informacinę medžiagą dalyviams bei apie projektą Seimo nariams papasakoti asmeniškai), bet ir kaip minėta, surinkti emigravusių lietuvių idėjas Lietuvai. Iš viso buvo gauta 40 idėjų, kurios ne tik pristato galimas iniciatyvas, bet ir nusako žmonių lūkesčius ateičiai, kurių išpildymas galimai paskatintų grįžimą į Lietuvą.

Daug pateiktų idėjų buvo abstrakčios, siūlančios išnaudoti Brexit kviečiant lietuvius grįžti, prisidėti kuriant geresnę psichologinę aplinką, didinti perskirstymą, investuoti į perspektyvias pramonės šakas ar kurti daugiau galimybių įsidarbinti jaunimui. Šios mintys patvirtina, jog piliečiai užsienyje ir toliau neatitrūksta nuo aktualių problemų Lietuvoje ir turi aiškią šalies ateities viziją, kuri galimai paskatintų juos parvykti. MIC veiklai šios idėjos reikalingos norint suprasti, kokia informacija gali būti aktualiausia dabar ir ateityje, ypač vystantis naujoms iniciatyvoms, atitinkančioms žmonių norus.

Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) ir LR Vyriausybės įkurtas Migracijos Informacijos Centras (MIC) „Renkuosi Lietuvą“ skirtas tam, kad svarstantiems ar jau grįžusiems lietuviams teiktų kokybiškas ir asmeniškai pritaikytas konsultacijas. Centro pagrindinės konsultacijų sritys apima socialinius, švietimo, sveikatos apsaugos, šeimos narių, kurie yra ne LR piliečiais gyvenimo ir integracijos, daro ir įsidarbinimo, bei kitus klausimus.

Gauti atsakymus ar susisiekti su centro konsultantais galima šiais būdais:

Komentarai

Ankstesnė naujiena
Užsienio bendrovės kviečia į Lietuvą: siūlo darbą
Kita naujiena
Šeši patarimai, kad grįžimas į Lietuvą vyktų sklandžiau
Informacija atnaujinta: 2017-11-16
MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):