2017/03/17

Prasidėjo pajamų ir turto deklaravimas Naujienos

Nuo kovo 16 d. gyventojai Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) gali pasitikrinti preliminarias gyventojų pajamų deklaracijas, o jas pateikti visi kviečiami iki šių metų gegužės 2-osios. Deklaracijas galima pateikti internetu, taip pat naudojantis programėle e.VMI, atsisiųsti paštu ar deklaruoti Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) aptarnavimo skyriuje. Programėle e.VMI deklaruoti gali 1,1 mln. žmonių, kuriems VMI šiemet parengė visiškai užpildytas deklaracijas. Pajamų deklaracijas šiemet privalo pateikti nuolatiniai Lietuvos gyventojai, vykdę individualią veiklą ar gavę pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius, taip pat gyventojai, kurie privalo pateikti turto deklaracijas dėl užimamų pareigų (politikai, tarnautojai ir kt.) ir, be abejo, gyventojai, norintys pasinaudoti mokesčių lengvatomis bei susigrąžinti dalį mokesčių. Pajamų deklaracijas taip pat reikia pateikti, jeigu gyventojui buvo pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis ir dėl to privalu sumokėti dalį gyventojų pajamų mokesčio (GPM) arba susigrąžinti šį mokestį, nes buvo taikytas per mažas neapmokestinamasis pajamų dydis. Šiemet mokesčių mokėtojams, pasinaudojusiems GPM lengvata, permoka bus grąžinta iki liepos 31 dienos.

Primename, kad privalu deklaruoti ir lėšas, turimas ne Lietuvos Respublikos bankuose ir kitose kredito įstaigose, jeigu jų bendra suma viršija 1 500 eurų.

Galutinai iš Lietuvos išvykstantys gyventojai (tiek Lietuvos piliečiai, tiek užsieniečiai, jei jie buvo laikomi nuolatiniais gyventojais Lietuvoje mokesčių tikslais (rezidentais), VMI turi pateikti galutinai iš Lietuvos išvykstančio asmens pajamų mokesčio deklaraciją (GPM308 formą, jos 8 laukelyje nurodant požymį „Galutinai išvykstančio iš Lietuvos nuolatinio Lietuvos gyventojo“).

Daugiau informacijos apie 2016 m. pajamų ir turto deklaravimą rasite čia.

Komentarai

Ankstesnė naujiena
„Renkuosi Lietuvą“ pradeda teikti nemokamas psichologines konsultacijas grįžtantiems ar grįžusiems gyventi į Lietuvą emigrantams
Kita naujiena
Pasaulio alytiškiai kviečiami į sambūrį gimtajame mieste
Informacija atnaujinta: 2017-03-17
MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):