2023/03/21

Savaitgalis su lietuviais Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje MIC „Renkuosi Lietuvą“

Kovo 18-19 dienomis mūsų komandos narės, Greta ir Ramunė, aplankė lietuvių bendruomenę Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje. 

Džiaugiamės, kad jau antrus metus iš eilės galėjome sudalyvauti Šeimų sporto šventėje Dubline, kuri suburia Airijoje gyvenančius lietuvius. Renginyje netrūko smagių užsiėmimų susirinkusiems – nuo šachmatų žaidimo iki šokinėjimo per gumą ir šokių. Prisijungdami prie šventinės programos surengėme viktoriną, kurios metu renginio dalyviai galėjo pasitikrinti žinias apie Lietuvą. Geriausią rezultatą pademonstravusiai Smiltei Kasparavičiūtei padovanojome neeilinį prizą - lėktuvo bilietą į Lietuvą. Airijoje mokslus šiuo metu baigianti Smiltė prisipažino svajojanti apie ateitį Lietuvoje. 

Savaitgalį pratęsėme sekmadienį Jungtinės Karalystės Lidso mieste vykusioje tradicinėje Kaziuko mugėje, kur turėjome progą įteikti dar vieną lėktuvo bilietą į Lietuvą – ją mugės metu vykusioje loterijoje laimėjo pati Lidso lietuvių bendruomenės pirmininkė Rūta Kisio! Laimėtoja jau šią vasarą planuoja apsilankyti Lietuvoje. 

 

Dauguma savaitgalį sutiktų lietuvių prisipažino galvojantys apie grįžimą ar netgi aktyviai planuojantys kelionę į vieną pusę. Ne iš vieno išgirdome žodžius: „tikrai grįšiu”. Primenėme, kad ieškantiems informacijos apie grįžimą visada esame pasirengę padėti. Dėkojame lietuvių bendruomenėms už nuolatinį lietuvybės puoselėjimą, pokalbius apie gyvenimą Lietuvoje ir pasidalinimą apie ateities planus. Labai Jūsų laukiame Lietuvoje  

 

Už šiltą priėmimą bei prasmingus pokalbius dėkojame ne tik lietuvių bendruomenėms, tačiau ir Lietuvos Respublikos(LR) ambasadoriui Airijoje, Marijui Gudynui bei LR ambasadoriui Jungtinėje Karalystėje, Eitvydui Bajarūnui, su kuriais dalinomės tolimesniais projekto tikslais bei aptarėme dar glaudesnį bendradarbiavimą.

Kelionės metu sutiktų lietuvių pozityvumas dar labiau įkvepia mus tęsti pradėtus darbus bei padėti grįžtantiesiems.  

Komentarai

Ankstesnė naujiena
,,Renkuosi Lietuvą” psichologas – grįžusieji turi iš naujo įleisti šaknis Lietuvoje
Kita naujiena
Naujos migracijos tendencijos neaplenkia ir lietuvių mėgstamiausių šalių: 2022 m. Airiją ir Jungtinę Karalystę paliko dvigubai daugiau lietuvių, nei į jas išvyko
Informacija atnaujinta: 2023-03-21
MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):