2020/11/26

Spalio mėn. užklausų statistika MIC „Renkuosi Lietuvą“

Rudenį toliau augo Migracijos informacijos centras „Renkuosi Lietuvą“ atsakymų į interesantų užklausas skaičius. Spalio mėnesį „Renkuosi Lietuvą“ konsultantai atsakė į 1011 užklausų, iš jų 236 buvo pateiktos rusų kalba, 171 užklausa užduota angliškai.

Rusakalbių interesantų aptarnavimo augimas susijęs su nuosekliai augančiu Baltarusijos piliečių domėjimusi persikėlimo į Lietuvą galimybėmis. Klientų iš kaimyninės valstybės srauto augimą iliustruoja ir tinklalapio renkuosilietuva.lt spalio mėn. analitiniai duomenys – iš 54,2 tūkst. naudotojų 4,1 tūkst. buvo Baltarusijos vartotojai, arba 5 proc. bendro srauto.

Dažniausiai užduodamų klausimų grupė išlieka stabili – labiausiai domimasi užsieniečių gyvenimu Lietuvoje (vizos, leidimai gyventi, atvykimo sąlygos, užsieniečių įsidarbinimas ir studijos – 324 užklausos), išeivių grįžimas ir gyvenimas Lietuvoje (pirmieji žingsniai, gyvenamosios vietos deklaravimas – 128 užklausos), socialinėmis garantijomis (pensijos, nedarbo, motinystės išmokos – 111 užklausų). Taip pat aktyviai domėtasi įsikūrimo (paskolos būstui, nuoma, parama būstui jaunoms šeimoms – 99 užklausos) ir verslo vystymo (verslo kūrimo procesas, tvarka ir leidimai – 59 užklausos) klausimais.

Pažymėtina, kad šiais metais iki spalio mėn. atsakytų Migracijos informacijos centro „Renkuosi Lietuvą“ užklausų skaičius viršijo 2019 m. pateiktų atsakymų kiekį. Tikėtina, kad pradėtos „Renkuosi Lietuvą“ skaitmeninės reklamos kampanijos šiuos rodiklius iki metų galo padidins dar labiau.

Komentarai

Ankstesnė naujiena
Užsienyje gyvenantys lietuviai kviečiami dalyvauti konkurse „Renkuosi Lietuvą“
Kita naujiena
Apdovanoti konkurso „Renkuosi Lietuvą“ laureatai
Informacija atnaujinta: 2020-11-26
MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):