2022/07/15

XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynės Druskininkuose MIC „Renkuosi Lietuvą“

Konsultuodami internetu, telefonu ir livechat programėlėje kasdien atsakome į daugybę grįžtantiems lietuviams aktualių klausimų, tačiau dar smagiau gyvai susitikus išgirsti Jūsų įspūdžius, planus, kartu pasidžiaugti ir padrąsinti tuos, kurie svarsto nebepirkti atgalinio bilieto į svečią šalį. Kur jau kur, o saulėtuose Druskininkuose noras likti Lietuvoje tikrai sustiprėjo.

Ketvirtadienį prasidėjusios XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynės mums buvo puiki proga pasimatyti gyvai. Šventės metu, Užsienio reikalų ministerijos koordinuojamame stende "Lietuva jūsų laukia", kartu su projekto "Gal į Lietuvą"? ir Globalios Lietuvos departamento atstovais, laukėme kiekvieno, turinčio klausimų apie grįžimą ar tiesiog norinčio pasidalinti įspūdžiais. Žinoma,buvome parengę ir žaidimų bei prizų (žinantys, ką reiškia žodis „šikavonė“ arba drąsiai žongliruojantys kamuoliu – be prizo negrįžo).

Štai keletas džiugių planų, kuriuos išgirdome iš pasaulio lietuvių:

„Jei viskas eisis pagal planą, persikelsiu po penkerių metų, įkursiu vaikų stovyklą Veisiejuose, turiu daugybę planų, kuriuos noriu Lietuvoje įgyvendinti“ – ketvirtadienį pasakojo susipažinti atėjęs menininkas, rašytojas ir iliustratorius Rolandas Dabrukas, jau dvidešimt metų gyvenantis JAV.

„Su visa šeima kraustomės atgal, perkame būstą, vis dar turime begalę klausimų dėl gyvenimo Lietuvoje” – dalinosi Rimantas su šeima, grįžtantis iš Jungtinės Karalystės, pažadėjęs būtinai kreiptis į „Renkuosi Lietuvą“ konsultantus. 

„Jau dalyvavome boulingo rungtyje, penktadienį laukia šiaurietiškas ėjimas, o po visų sportų keliausiu į Vinių. Ateinančią savaitę renkamės į Pasaulio Lietuvių Bendruomenės XVII Seimą“ – pasakojo Airijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Arūnas Teišerskis. Vėliau sužinojome, kad Arūnas 10 kilometrų Druskininkų kalvelėmis nuėjo per 1val 18 minučių ir laimėjo antrą vietą ėjimo rungtyje!

Pasikalbėti atėjo lietuviai iš JAV, Jungtinės Karalystės, Ispanijos, Prancūzijos. Pašnekovai pasidalino abejonėmis, kurios dažną sustabdo nuo grįžimo: ar saugiai čia jausis mano užsienietis vyras? Ar adaptuosis emigracijoje gimę vaikai? Ar uždirbsiu tiek pat, kiek užsienyje? Kaip bus su dvigubos pilietybės referendumu? Jūsų rūpesčiai mums suprantami, juk ir „Renkuosi Lietuvą“ kolektyve turime iš gyvenimo svetur grįžusių lietuvių. 

Vienas pašnekovas sakė netikintis, kad gimtinėje galės į rankas uždirbti 1200 eurų, todėl Ispanijoje aukoja ir savaitgalius, kad tokią sumą surinktų. Patikinome jį, kad ir Lietuvoje tokią algą darbščiam žmogui gauti tikrai galima.

Dažnas mūsų kalbintas užsienio lietuvis džiaugėsi galėdamas aplankyti gimtinę, susitikti su pasiilgtais brangiais žmonėmis, vėl pasimėgauti lietuvišku maistu ir gamta. Daug šiltų emocijų sukėlė ir proga nusifotografuoti kviečiant artimus žmones sugrįžti, nuotraukomis pasidalinome mūsų Facebook paskyroje.

Grįžti lietuvius pakvietė ir Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje pirmasis sekretorius, Tadas Kubilius, pasidžiaugęs didele ir aktyvia bendruomene.

Vėliavos nešimas, įvairios rungtys, medaliai, susitikimai – neabejojame, kad į tokią smagią šventę lietuviai iš viso pasaulio rinksis dar daug metų. O mes lauksime naujų susitikimų!

 

  

Komentarai

Ankstesnė naujiena
Kodėl verta grįžti gyventi į Lietuvą?
Kita naujiena
Kaip savivaldybės stengiasi susigražinti užsienio lietuvius?
Informacija atnaujinta: 2022-07-29
MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):