Nemokama psichologinė pagalba

Migracijos informacijos centras „Renkuosi Lietuvą“ teikia nemokamas anonimines psichologo konsultacijas emigravusiems, galvojantiems apie grįžimą, ar jau grįžusiems lietuviams ar jų šeimos nariams.

Psichologo konsultacijos padeda žmonėms, kurie jaučia padidėjusį nerimą, užsitęsusį nesaugumo jausmą, vienišumą, nuolatinę įtampą ar slogią nuotaiką. Su specialistu gali būti naudinga pasikalbėti, kuomet  sunku priimti sprendimus, jei nerimaujate dėl savo ir šeimos ateities, sunku adaptuotis ir pan.

Psichologas individualias konsultacijas lietuvių, anglų ir rusų kalbomis teikia klientams tinkamiausiu nuotoliniu būdu (vaizdo pokalbiu MS Teams, Skype, Facebook Messenger platformose).

Užsiregistruoti konsultacijai galima el. paštu psichologas@iom.int, trumpai nurodant dėl ko kreipiamasi, kuris konsultacijų laikas būtų patogiausias (ryte, dieną, vakare).

Konsultacijos yra anoniminės ir konfidencialios. Jose dalyvauja tik psichologas ir Jūs.  

„Grįžimas namo gali asocijuotis su saugumu, palengvėjimu, ramybe, atsipalaidavimu - visu tuo, ko žmogus siekia ir ko dažnai ilgisi. Tačiau grįžtantys lietuviai teigia, kad  grįžti emociškai gali būti net sunkiau nei išvykti. Apsisprendimas gyventi Lietuvoje ne vienam grįžtančiam yra pasirinkimas keisti savo gyvenimą iš jau pažįstamo ir įprasto “ten” į naują ir mažiau pažįstamą “čia” ir daug ką pradėti iš naujo“,, - sako psichologė Ingrida Iskenderova.

„Natūralu, kad priimant svarbius sprendimus kyla klausimų ir jausmų - ar man pavyks? ar aš nedarau klaidos? gal geriau nieko nekeisti? o gal visgi surizikuoti? Psichologo konsultacija gali padėti išsigryninti Jums svarbiausią klausimą, objektyviau pažvelgti į Jūsų baimes, patyrinėti emocijas ir suprasti, ką Jums reiškia likti, o ką - grįžti. Tai yra laiko skyrimas sau ir savo klausimui”, - aiškina psichologas Mantas Jeršovas.  

Migracijos informacijos centro „Renkuosi Lietuvą“ psichologė Ingrida Iskenderova Migracijos informacijos centro „Renkuosi Lietuvą“ komandoje dirba nuo birželio. I. Iskenderova Vytauto Didžiojo universitete baigė psichologijos magistro studijas, S. Raštikio Lietuvos ginkluotųjų pajėgų mokykloje jai suteiktas leitenanto laipsnis. Ingrida tęsia žmogiškųjų išteklių valdymo studijas Londono Regent‘s universitete tęsia, dirbo psichologu Vaiko gerovės centre „Gynia“, Panevėžiuko daugiafunkciame centre. „Dirbdama su įvairiomis amžiaus ar kultūrinėmis grupėmis, taikau kūrybiškus ir inovatyvius metodus,“ – pasakoja psichologė.

Migracijos informacijos centro „Renkuosi Lietuvą“ psichologas Mantas Jeršovas baigė klinikinės psichologijos studijas Vilniaus universitete, Londono Regent‘s universiteto psichoterapijos ir psichologinio konsultavimo kursą, atliko praktiką Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre ir septynis metus savanoriavo „Jaunimo linijoje”. „Kalbėdamas su žmonėmis „Jaunimo linijoje“ supratau, kad pokalbis, kuriame Tavęs nuoširdžiai klausosi, padeda pastebėti jausmus, susidėlioti mintis ir nurimti, o tada, žiūrėk, ir ateina ir sprendimas“ – tvirtina psichologas.

Tarptautinės migracijos organizacijos ir LR Vyriausybės 2015 m. įkurtas Migracijos informacijos centras „Renkuosi Lietuvą“ teikia nemokamas kokybiškas ir asmeniškai pritaikytas konsultacijas svarstantiems grįžti į Lietuvą ar jau grįžusiems lietuviams. MIC konsultacijų sritys apima socialinius, švietimo, sveikatos apsaugos, įsikūrimo ir integracijos, įsidarbinimo, verslo kūrimo bei kitus grįžtantiems aktualius klausimus.

Informacija atnaujinta: 2020-08-14
MENIU
  • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU
  • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

Reikia pagalbos?

Klauskite mūsų dabar!