Nepilnamečių vykimas į Lietuvą

Vaikų keliavimas be tėvų yra reguliuojamas ne tik teisės aktų, bet ir tarptautinių vežėjų vidinių nuostatų. Situacija skiriasi vaikams keliaujant Šengeno ir ne Šengeno erdvėje. 

Tinkami vaiko asmens dokumentai

  • Vaiko asmens dokumentai, tinkami keliauti, yra pasas, asmens tapatybės kortelė, laikinas pasas, laikinas kelionės dokumentas, asmens grįžimo pažymėjimas.
  • Vaiko gimimo liudijimas nėra tinkamas keliauti į užsienį.
  • Vaikų asmens dokumentai galioja trumpesnį laiką (2-5 metus), todėl reikia atkreipti dėmesį į dokumentų galiojimo laiką.

Keliavimas Šengeno valstybėse

Į Šengeno erdvei priklausančias valstybes nepilnametis gali išvykti vienas, t.y. nelydimas tėvų arba vieno iš tėvų. Jam būtina turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę. Pabrėžtina, jog atskiri vežėjai (oro linijos, autobusų bendrovės) gali nusistatyti ir kitokią, griežtesnę tvarką, siekdami užtikrinti nepilnamečių interesus. Jie gali leisti nepilnamečiams vieniems keliauti tik nuo 14 ar 16 metų, reikalauti lydinčio pilnamečio asmens buvimo ar pan. Kiekvienu konkrečiu atveju reikėtų kreiptis į vežėjus ar or linijas.

Šengeno erdvei priklauso 26 valstybės:

  • 22 Europos Sąjungos narės: Austrija, Belgija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija.
  • 4 ne Europos Sąjungos valstybės: Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija ir Šveicarija.

Atvykimas iš Šengeno erdvei nepriklausančių šalių

Kiekviena Šengeno erdvei nepriklausanti valstybė gali nustatyti atskiras vaikų keliavimo be tėvų taisykles. Ketindami leisti savo vaikui keliauti vienam iš ne Šengeno valstybės, atidžiai perskaitykite konkrečios oro linijų kompanijos ar vežėjo taisykles. Kaip minėta, vežėjai gali sugriežtinti taisykles, taikomas tiek keliaujant Šengeno erdvėje, tiek už jos.

Daugiau informacijos apie nepilnamečių keliavimą rasite Užsienio reikalų ministerijos tinklapyje.

Informacija atnaujinta: 2021-11-19
MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):