Parama nėščiai moteriai

Moteriai, kuri pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą neturi teisės gauti motinystės išmokos, iki numatytos gimdymo datos likus 70 kalendorinių dienų skiriama 257,20 Eur (6,43 bazinių socialinių išmokų dydžio) vienkartinė išmoka nėščiai moteriai.

Vienkartinė išmoka nėščiai moteriai skiriama, jei moteris yra Lietuvos Respublikoje nuolat gyvenantis asmuo ir dėl išmokos kreipėsi ne vėliau kaip per 12 mėnesių nuo dienos, kurią moteriai buvo likę 70 kalendorinių dienų iki numatomos gimdymo datos. 

Kreipiantis dėl vienkartinės išmokos nėščiai moteriai, sprendimas dėl išmokos skyrimo priimamas ir išmoka išmokama per 10 darbo dienų.

Dokumentai, reikalingi išmokai gauti, pateikiami atsižvelgiant į aplinkybes:

  1. asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas;
  2. prašymas išmokai gauti;
  3. sveikatos priežiūros įstaigos išduota pažyma apie nėštumą;
  4. „Sodros“ teritorinio skyriaus pažyma, kad moteriai nėra paskirta ir nemokama motinystės pašalpa, jeigu savivaldybės administracija nėra sudariusi asmens duomenų teikimo sutarties su Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba.

Dėl išmokos reikia kreiptis į deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybę. Prašymą taip pat galima užpildyti internetu, prisijungę prie Elektroninių valdžios vartų portalo (save identifikavus per internetinę bankininkystę, su elektroniniu arba mobiliuoju parašu).

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengta informacija apie išmokas besilaukiančioms mamoms bei išmokas gimus vaikui:

Šaltinis: Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Informacija atnaujinta: 2021-01-24
MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):