Paskolos

Nuosavą būstą galima įsigyti turint savų santaupų, tačiau dažnai žmonės kreipiasi į bankus dėl išduodamo kredito – paskolos. Būsto pirkimo sandorio eiga perkant su paskola atrodytų taip:

 1. Finansinių galimybių įvertinimas bei tinkamo būsto paieška;
 2. Atliekamas nekilnojamojo turto vertinimas;
 3. Pasirašoma preliminari pirkimo-pardavimo arba rezervacijos sutartis su pardavėju;
 4. Pildoma paraiška būsto kreditavimui pasirinktame banke;
 5. Pas notarą pildoma pirkimo-pardavimo sutartis;
 6. Pirkimo-pardavimo sutartis registruojama Registrų centrui ir pateikiama bankui;
 7. Nekilnojamojo turto draudimas; 
 8. Turto įkeitimas. Turint nepilnamečių vaikų, reikės apylinkės teismo leidimo būstui įkeisti;
 9. Būsto įkeitimas gaunant hipotekos lakštą, kuris yra tvirtinamas notaro ir registruojamas hipotekos registre;
 10. Bankas, gavęs pranešimą iš notaro apie būsto įkeitimą, perveda pinigus būsto pardavėjui – vėl lankomasi pas notarą, kuriam patvirtinus, reikia pranešti registrų centrui, jog galutinai atsiskaityta.

Bankai, svarstydami, ar teikti asmeniui paskolą, vertina jo individualią situaciją – gaunamas pajamas, perkamo būsto vertę, žmogaus amžių, šeiminę padėtį, darbo sutarties pobūdį ir kt.

Jeigu neseniai grįžote iš užsienio ir norite imti banko paskolą, gali būti, kad kredito įstaiga norės matyti jūsų pajamų tęstinumą Lietuvoje: paprastai bankai reikalauja, kad žmogus gautų pastovias pajamas (būtų įsidarbinęs) Lietuvoje bent 6-12 mėnesių iki paskolos paėmimo. Jums patartume susisiekti su skirtingais bankais, kurie, įvertinę jūsų situaciją, galės pateikti konkrečius pasiūlymus dėl būsto paskolos.

Perkant būstą egzistuoja galimybė gauti paramą iš valstybės. Parama yra dviejų rūšių:

Pajamas gaunantiems užsienyje

Bankai, svarstydami, ar teikti asmeniui paskolą, vertina jo individualią situaciją – gaunamas pajamas, perkamo būsto vertę, žmogaus amžių, šeiminę padėtį, darbo sutarties pobūdį ir kt. Dirbant užsienyje, gali tekti sumokėti didesnį pradinį įnašą arba paskolą gali tekti grąžinti per trumpesnį laikotarpį. Bet kokiu atveju, patartina pasikonsultuoti su keletu skirtingų kredito įstaigų, kurie, įvertinę jūsų asmeninę situaciją, galės pateikti savo pasiūlymus.
Svarbu paminėti, jog nuo 2017 m. liepos mėn. įsigaliojus naujam su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymui, dauguma Lietuvos komercinių bankų ir kredito unijų nebeišduoda paskolų klientams, kurie gauna pajamas ne eurais arba kurie gyvena ne euro zonos šalyje.

Informacija atnaujinta: 2021-02-02

Kaip gauti paskolą būstui? Ar galiu gauti paskolą, jeigu pajamas gaunu užsienyje?

MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

Reikia pagalbos?

Klauskite mūsų dabar!