Pirkimas

Galvojantiems apie nuosavą būstą, reikia įvertinti daug skaičių. Kainos didmiesčio centre ir gyvenamuosiuose rajonuose, naujos statybos ir senuose daugiabučiuose ženkliai skiriasi. Visame pasaulyje pastebimos butų mažėjimo tendencijos, Lietuvoje taip pat vis dažniau statoma vadinamųjų mini butų (~25-20m²), kuriuose koncentruojamasi į funkcionalų dizainą, kad ir mažoje erdvėje būtų galima gyventi patogiai. Populiaru tokius butus įsigyti ir kaip investiciją nuomai.

Ieškantiems naujų namų gyvenimui gali tekti apsvarstyti kompromisus dėl lokacijos, buto dydžio ir prieinamiausios kainos.
Pastaruoju metu kainoms pakilus standartinio dydžio ~50m² naujos statybos butas prestižiniame rajone Vilniuje gali kainuoti apie 215 000 Eur, Kaune - apie 120 000 Eur, o štai moderniai įrengtas tokio paties dydžio butas Šiauliuose, Panevėžyje kainuotų apie 86 000 Eur (apskaičiuota pagal 2022 lapkričio Ober-Haus statistiką). Jei rinksitės senesnės statybos butus bei užmiesčio rajonus, kainos bus gerokai mažesnės. 

Yra keletas niuansų, į kuriuos paprastai verta atkreipti dėmesį. Jeigu butas yra:

  • pirmame arba paskutiname aukšte, tai  -10% nuo vidutinės 1kvm. kainos
  • kampinis butas arba langai į šiaurinę pusę,  – 5% nuo vidutinės 1kvm. kainos
  • apleistas, netvarkingas butas,  –10-15% nuo vidutinės 1kvm. kainos
  • 5 aukštų name arba su langais į pietinę pusę, + 5% prie vidutinės 1kvm. kainos
  • suremontuotas, labai tvarkingas butas, +10-15% prie vidutinės 1kvm. kainos
  • su autonominiu šildymu arba mūriniame name, +15-20% prie vidutinės 1kvm. kainos

Individualių ir sublokuotų naujos statybos namų kainos (~100-200 m2) gali siekti ~ 310 000 Eur Vilniuje, 225 000 Eur Kaune, naujas modernus namas panašiai kainuotų ir Klaipėdoje. 

Anot nekilnojamojo turto ekspertų, būsto kainos Lietuvoje 2023 m arba išliks panašios, arba šiek tiek kris. Smarkiai mažėti kainoms kol kas trukdo statybų kaštai, aukštos energetikos kainos.

Palyginimui - kai kuriuose pasaulio miestuose, pavyzdžiui, Londone, kainos jau anksčiau buvo išpūstos tiek, kad pastaraisiais metais keliais procentais sumažėjo. Visgi populiariausiuose rajonuose (Kensington, Chelsea) vidutinė būsto kaina yra apie 1.3 mln. Visoje Anglijoje kainos kilo ~9.6%, vidutiniškai būstas Anglijoje šiuo metu kainuoja ~314 000 svarų sterlingų.

Skelbimų būstui pirkti galite rasti: aruodas.lt, domoplius.ltskelbiu.lt bei kituose tinklapiuose.

Pagrindiniai veiksmai perkant būstą Lietuvoje:

Informacija atnaujinta: 2022-12-16
MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):