Alytaus miesto savivaldybė

Iš viso gyventojų: 50 421

Per 2018 metus: Аtvyko: 1 175, išvyko: 2 065, Neto (pokytis): -890

Nedarbo lygis (2019.02): 10,7%
VDU (2018 III ketv.) (į rankas"): 655 EUR

Vidutinė buto 1mkaina (2019.03): 575 EUR

LLRI (2019) savivaldybės indeksas: 5 (iš 6 didžiųjų savivaldybių)

Akmenės rajono savivaldybė Alytaus rajono savivaldybėAnykščių rajono savivaldybė Birštono savivaldybėBiržų rajono savivaldybė Druskininkų savivaldybėElektrėnų savivaldybėIgnalinos rajono savivaldybė Jonavos rajono savivaldybėJoniškio rajono savivaldybė Jurbarko rajono savivaldybė Kaišiadorių rajono savivaldybėKalvarijos savivaldybėKauno rajono savivaldybėKazlų Rūdos savivaldybėKėdainių rajono savivaldybėKelmės rajono savivaldybė Klaipėdos rajono savivaldybėKretingos rajono savivaldybėKupiškio rajono savivaldybėLazdijų rajono savivaldybėMarijampolės savivaldybėMažeikių rajono savivaldybėMolėtų rajono savivaldybėNeringos savivaldybėPagėgių savivaldybėPakruojo rajono savivaldybėPanevėžio rajono savivaldybėPasvalio rajono savivaldybėPlungės rajono savivaldybė Prienų rajono savivaldybėRadviliškio rajono savivaldybėRaseinių rajono savivaldybė Rietavo savivaldybėRokiškio rajono savivaldybėSkuodo rajono savivaldybėŠakių rajono savivaldybėŠalčininkų rajono savivaldybėŠiaulių rajono savivaldybėŠilalės rajono savivaldybėŠilutės rajono savivaldybėŠirvintų rajono savivaldybėŠvenčionių rajono savivaldybė Tauragės rajono savivaldybė Telšių rajono savivaldybė Trakų rajono savivaldybė Ukmergės rajono savivaldybėUtenos rajono savivaldybėVarėnos rajono savivaldybėVilkaviškio rajono savivaldybėVilniaus rajono savivaldybėVisagino savivaldybėZarasų rajono savivaldybė
 • Alytaus miestas aktyviai siekia į miesto gyvenimą ir sprendimų priėmimą įtraukti ne tik vietines bendruomenes, bet ir palaikyti ryšį su užsienyje gyvenančiais alytiškiais per „Pasaulio Alytiškių bendruomenę“ (kiekvienais metais alytiškiai iš viso pasaulio yra kviečiami atvykti į miesto šventę ir Pasaulio alytiškių sambūrį).
 • 2018 m. sambūrio metu buvo pasiūlytos dvi idėjos: 1. Įkurti Pasaulio alytiškių alėją (joje jau auga 59 medeliai iš 9 šalių). 2: Dariaus Milerio-Nojaus koncertai mokrorajunuose „Skambantis miestas" 
 • Nuo 2015 m. Alytaus miesto gausios šeimos gali gauti nuolaidų kortele „Alytus – viena šeima“. Šios kortelės jau išdalintos 366 gausioms šeimoms, kurios gali naudotis įvairiomis nuolaidomis 46 verslo įmonėse ar įstaigose Alytaus mieste. Nuo 2017 m. dar viena kortelė – „Alytaus senjoras” – dalinama ir mieste gyvenantiems vyresnio amžiaus gyventojams. Nuolaidos skirtos kultūros, sporto, meno renginiams. Ja naudojasi 1646 senjorai. 
 • Alytuje veikia pirmas Lietuvoje vaikų integracinis centras – „Lietuvybės centras", kurio tikslas yra palengvinti grįžusių ar atvykusių vaikų integraciją, mokyti juos lietuvių kalbos ir supažindinti su Lietuvos istorija, kultūra. 
 • Alytus – pirmasis miestas Lietuvoje, kurio gyventojai gali patys skirstyti dalį miesto biudžeto. Alytaus gyventojai, dalyvaudami „Alytiškių iniciatyvų" projekte gali patys nuspręsti, ko reikia miesto gyvenamosios aplinkos gerinimui. Kiekvienas gyventojas nuo 16 metų, deklaravęs savo gyvenamąją vietą mieste, gali teikti idėjas ir balsuoti.
 • Alytaus šv. Benedikto gimnazija moksleiviai gali įgyti tarptautinį išsilavinimą (dalyvaujant tarptautinio bakalaureato programoje (IB)).
 • Alytuje 2018 m. pabaigoje visiškai atnaujintas viešasis transportas. Nauji autobusiukai, elektroniniai bilietai, švieslentės, platesnė maršruto trajektorija leidžianti pasiekti net ir atokiausias miesto vietas, kuriose viešasis transportas iki šiol niekada nevažinėjo.
 • Atsinaujinęs Alytaus miesto teatras ir Alytaus kultūros centras gyventojams gali pasiūlyti platų renginių ir veiklų spektrą. 2022 metai yra ypatingai svarbūs miesto kultūrai, nes tuomet Alytus bus Lietuvos kultūros sostinė.

Darbas

Numatomas darbuotojų trūkumas 2019

 • Baldų apmušėjai ir giminiškų profesijų darbininkai 
 • Gydytojai specialistai
 • Metalo apdirbimo staklių derintojai ir operatoriai
 • Reklamos ir rinkodaros specialistai
 • Siuvėjai, kailininkai ir kepurininkai
 • Darbininkai izoliuotojai

Paklausiausios profesijos savivaldybėje

Specialistai
 • Reklamos ir rinkodaros specialistai
 • Statybos vadovai
 • Administravimo ir vykdomieji sekretoriai
 • Mechanikos inžinieriai
 • Sandėliavimo tarnybos tarnautojai
Darbininkai
 • Sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojai
 • Virėjai
 • Parduotuvių pardavėjai
 • Variklinių transporto priemonių mechanikai ir taisytojai
 • Dailidės ir staliai
 • Vandentiekininkai ir vamzdynų montuotojai

Daugiau informacijos apie savivaldybėje paklausias ir nepaklausias profesijas rasite Profesijų žemėlapyje

Vidutinis darbo užmokestis Lietuvos įmonėse

Sodros svetainėje skelbiami įmonių mokamo vidutinio darbo užmokesčio duomenys ir galimybės vienos įmonės vidutinį atlyginimą palyginti su kitų ta pačia ekonomine veikla užsiimančių ar toje pačioje savivaldybėje veikiančių bendrovių mokamu atlyginimu.

Skaityti plačiau

Didžiausią darbuotojų skaičių turinčios įmonės

 • Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninė
 • AB „Snaigė“
 • UAB „Alkesta“
 • UAB „Haltex“
 • UAB „Sofa brands“
 • UAB „S-Form“
 • Alytaus poliklinika
 • UAB „Celsis“
 • UAB „Parama“
 • UAB „Stora Enso Lietuva“

Užimtumo tarnybos paslaugos

Užimtumo tarnyba padeda asmenims įsidarbinti paskirdama individualų specialistą, su kurio sudaromi užimtumo veiklos planai, skiriami kvalifikacijos kėlimo kursai, asmenys siunčiami baigti profesinio mokymo programas; asmenims, iki 29 metų siūloma programa „Atrask save“, taip pat gali būti teikiama parama pirmam verslui įkurti; vyresniems asmenims suteikiama subsidijavimo paslauga (kai darbdaviui dalis sumokamos algos padengiama valstybės).

Skaityti plačiau

Užimtumo tarnybos parama judumui

Parama judumui – galimybė gauti kelionės išlaidų kompensaciją vykstant į darbą kitame mieste. Kelionės išlaidos kompensuojamos ne ilgiau kaip 3 mėnesius nuo įsidarbinimo ar dalyvavimo pradžios. Kompensacijos dydis nuo 25 iki 33 procentų minimalios mėnesio dydžio (priklausomai nuo darbo užmokesčio). 

Atstumai iki artimiausių miestų: 
Prienai: ~30 KM 
Varėna: ~40 KM 
Marijampolė: ~50 KM

Skaityti plačiau

Pirmasis Lietuvoje regioninis karjeros centras „Karjeras“

Alytaus miesto savivaldybė, Užimtumo tarnyba ir Jaunimo reikalų departamentas steigia pirmąjį Lietuvoje regioninį karjeros centrą „Karjeras", kuris veiks Alytaus jaunimo darbo centro patalpose.

„Karjeras" skatins  jaunuolius daugiau dėmesio skirti renkantis karjeros kelią ir profesiją. „Karjere" jaunimas nuo 14 m. sulauks profesionalių profesinio orientavimo konsultacijų ir galimybės „pasimatuoti profesiją", įsitraukti į savanorišką veiklą, padedant  mokyklose dirbantiems karjeros konsultantams, Jaunimo darbo centrų darbuotojams, psichologams ir socialiai atsakingiems verslininkams.

Skaityti plačiau

Verslas

Parama smulkiam ir vidutiniam verslui

1. Įmonės steigimo išlaidoms kompensuotiiki 350 eurų dokumentais pagrįstų pradinių steigimosi išlaidų. Pradines steigimosi išlaidas sudaro: mokestis notarui, atlyginimas VĮ Registrų centrui, apmokėjimas už suteiktas steigimo dokumentų rengimo paslaugas (šioms išlaidoms gali būti kompensuota iki 100 Eur ir darbų saugos ir priešgaisrinės saugos mokymų išlaidoms iki 250 Eur).
2. Verslo plano, investicinio projekto ir paraiškos skirti finansinę paramą parengimo daliniam kompensavimuiiki 1 tūkst. eurų, iki 100 proc. patirtų ir dokumentais pagrįstų išlaidų.
3. Paskolos palūkanų daliniam kompensavimui – iki 50 proc. patirtų ir dokumentais pagrįstų verslo paskolos palūkanų išlaidų, bet ne daugiau kaip 1 tūkst. 500 eurų.
4. Nekilnojamojo turto nuomos išlaidų daliniam finansavimui pradedantiems verslininkams (pirmus veiklos metus) – iki  70 proc. visų dokumentais pagrįstų išlaidų, bet ne daugiau kaip 3 tūkst. eurų.
5. Gavusiam valstybės finansinę paramą vietinių užimtumo iniciatyvų projektams įgyvendinti (Lietuvos darbo biržos administruojami projektai)100 eurų vienai darbo vietai įkurti, išskyrus vadovo darbo vietą. 
6. Švietimo, mokslo įstaigų ar inkubatorių paslaugos įmonei, kai įmonė plečia savo veiklą ir jai reikalinga įrangos nuoma, lektorių ar mentorių paslaugos ar kai įmonė kuria prototipą:
6.1. kai įmonė plečia ar toliau vykdo savo įprastinę veiklą, finansuojama iki 50 proc. suteiktų paslaugų vertės;
6.2. kai įmonė kuria prototipą, finansuojama iki 100 proc. suteiktų paslaugų vertės.
7. Naujai kuriamos internetinės svetainės, internetinės programėlės, internetinės parduotuvės ar panašaus pobūdžio elektroninių priemonių diegimo paslaugų išlaidų daliniam kompensavimui - iki 80 proc. visų dokumentais pagrįstų išlaidų, bet ne daugiau kaip 1 tūkst. eurų.
8. Buhalterinių paslaugų išlaidų daliniam finansavimui pradedantiems verslininkams (pirmus veiklos metus) skiriama iki 80 proc., bet ne daugiau kaip 500 eurų patirtų ir dokumentais pagrįstų išlaidų.
9. Naujų darbo vietų įkūrimo išlaidų daliniam kompensavimui pradedantiems verslininkams (pirmus veiklos metus) - skiriama 300 eurų už vienos darbo vietos įkūrimą, bet ne daugiau kaip 1 200 eurų vienam verslo subjektui.
10. Patalpų verslui remonto darbų, įskaitant komunikacijų atnaujinimo (prijungimo) išlaidų dalinis finansavimas pradedantiems verslininkams (pirmus veiklos metus) - iki 50 proc. visų dokumentais pagrįstų išlaidų, bet ne daugiau kaip 1 000 eurų.

Kreiptis į: Alytaus miesto savivaldybę; Rotušės a. 4, LT-62504, Alytus; 

Prašymai skirti lėšų ir jų priedai priimami su lydraščiu ir registruojami savivaldybės administracijos priimamajame arba pateikiami elektroniniu paštu info@alytus.lt;

Kontaktinis asmuo – Alytaus miesto savivaldybės administracijos Turto valdymo ir verslo skyriaus specialistė Kristina Samasionokaitė.

Tel. (8 315) 55 139. Mob. tel. 8 616 89170. El. p. kristina.samasionokaite@alytus.lt

Alytaus industrinis parkas

Alytaus pramonės parkas sudaro sąlygas investuoti bei pradėti ar plėtoti verslą. Investuotojams į pramonės parką taikomos ilgalaikės mokesčių lengvatos, įrengta pramonės parko infrastruktūra, prieinama kvalifikuota darbo jėga. Alytaus pramonės parkas yra miesto pramonės rajone, 2 km nutolęs nuo miesto centro. Šiai dienai pramonės parke yra sukurtos 344 darbo vietos ir investuota 37,4 mln. Eur. Investuotojai pramonės parke gali kompensuotis iki 75 proc. patirtų išlaidų žemės sklypo sutvarkymo darbams (pasiekus 50 proc. statybos darbų). Taip pat pramonės parke savivaldybė dovanoja gamybinio ir administracinio pastato projektą Lankų g. 14 sklypui. Daugiau informacijos apie parką rasite nuorodoje. Skaityti plačiau.

Bendradarbystės centras "Spiečius"

„Spiečius“ - tai netradicinio tipo verslo vystymosi erdvė, pritaikyta smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, vykdantiems veiklą ne ilgiau kaip 5 metus, bendradarbiauti tarpusavyje ir plėstis. "Spiečius" orientuotas į skaitmeninio ir kūrybinių industrijų verslų atstovus. Alytaus „Spiečiaus“ centre verslininkams yra suteikiamos nemokamos kompiuterizuotos darbo vietos su įranga, teikiamos skaitmeninio, kūrybinių industrijų vystymo, socialinio verslo konsultacijos, vykdomos praktinės mentorių sesijos, organizuojami verslo ugdymo mokymai ir įgyvendinamos kitos verslo skatinimo ir plėtros iniciatyvos. Skaityti plačiau.

Svarstantiems investuoti regione - „Investuok Lietuvoje“ Alytaus apžvalga.

Daugiau informacijos apie Alytaus mieste teikiamas paslaugas verslui galite rasti savivaldybės tinklapyje.

Švietimas

Bendras švietimo lygis

Vidutinis mokinių skaičius klasėje:

 • 1-4 klasėse  21 mokinys
 • 5-8 klasėse  22 mokiniai
 • 9-12, I-IV gimnazijos klasėse  26 mokiniai

Daugiau apie bendrą švieitmo lygį 

Aukštesni nei šalies vidurkis VBE rodikliai:

 • IT
 • lietuvių kalbos
 • matematikos
 • istorijos
 • chemijos
 • užsienio kalbos
 • biologijos

Aukščiausios kvalifikacijos mokytojų dalis: 60 %

Mokykloje gerai besijaučiančių mokinių dalis: 55 %

Olimpiadų prizininkai 10 000 mokinių: 9,5

Valstybinius brandos egzaminus išlaikiusiųjų dalis:

 • 3 ir daugiau VBE: 70 %
 • bent vieną VBE: 91 %

ŠMM mokslo kokybės žemėlapis

Švietimo ir mokslo ministerijos parengtas žemėlapis, kuriame pateikiami duomenys apie mokslo pasiekimų skirtumus tarp skirtingų savivaldybių. Žemėlapyje nurodyti kokie yra mokinių pasiekimai lietuvių kalboje ir matematikoje, taip pat vidutinis mokinių skaičius klasėje, statistika apie bendrą situaciją Lietuvoje.

Skaityti plačiau

Informacija apie priėmimą į darželius

Informacija apie laisvas vietas jūsų pasirinktame darželyje bei suteikiama galimybė pateikti prašymą leisti vaiką į darželį.

Skaityti plačiau

Informacija apie priėmimą į darželius ir mokyklas

Prašymo formų pavyzdžiai priėmimui į darželius-lopšelius, ikimokyklines ir bendrojo ugdymo įstaigas bei visų Alytaus švietimo įstaigų kontaktai.

Skaityti plačiau

Alytaus Likiškėlių pagrindinės mokyklos „Lietuvybės centras“

Šioje mokykloje veikiantis „Lietuvybės centras“ vykdo programą skirtą vaikų tautinės savimonės ir gimtosios kalbos turtinimui bei iš emigracijos grįžusių vaikų integracijos palengvinimui. Kartu su kultūriniu ugdymu centre teikiama pagalba mokantis lietuvių kalbą atsižvelgiant į kiekvieno vaiko poreikius.

Skaityti plačiau

Socialinės paslaugos

Subsidija pirmojo būsto įsigijimui regione

Alytuje jaunoms šeimoms galima kreiptis dėl paramos būstui įsigyti. Jaunoms šeimoms siūlomos tokios subsidijos: neauginančioms vaikų – 15 proc.; auginančioms 1 vaiką – 20 proc.; auginančioms 2 vaikus– 25 proc.; auginančioms 3 ir daugiau vaikų – 30 proc. Jauna šeima – kur abu sutuoktiniai arba vienas vaikus auginantis tėvas ar mama yra ne vyresni nei 35 metų. 

Skaityti plačiau

Savivaldybės teikiamos socialinės paslaugos

Nuorodoje rasite savivaldybės teikiamas socialines paslaugas bei paramą. Teikiamos paslaugos apima galimybę kreiptis dėl išmokų vaikui, socialinių pašalpų skyrimo, paramos moksleivių maitinimui ar reikmenų įsigijimui, socialinio būsto ir kt.

Skaityti plačiau

Kompleksinės paslaugos šeimai

Kompleksinės paslaugos šeimai – įvairios paslaugos, kuriomis siekiama išspręsti šeimoje kylančias problemas ar palengvinti šeimų kasdieninį gyvenimą. Nors kiekviena savivaldybė pagal savo poreikius pasirenka, kokios paslaugos teikiamos jos teritorijoje, bendrai paslaugos apima psichosocialinę pagalbą, vaikų priežiūros paslaugas, mokymus šeimos finansų planavimo ir valdymo srityje, šeimų stovyklų organizavimą, tarpininkavimo paslaugas ir kt.

Skaityti plačiau

Alytaus kortelė gausioms šeimoms

Nuolaidų kortelė, skirta šeimoms, auginančioms tris ir daugiau vaikų. Kortelė suteikiama vieneriems metams ir metai iš metų galės būti pratęsiama, kol šeimos vaikams sueis 18 metų ir toliau, kol jaunuoliai mokysis mokykloje arba studijuos,  iki 26 metų amžiaus. Kortelė suteikia nuolaidą įvairioms paslaugoms, pramogoms ir prekėms, tokioms kaip sporto klubai, kavinės, lėlių teatras, knygos ir kt.

Skaityti plačiau

Nemokama teisinė pagalba

Nemokama teisinė konsultacija, kurios metu galite gauti pagalbą ir patarimus rengiant dokumentus, sprendžiant ginčus ne teismo tvarka, rengiant taikos sutartį ir kt.

Skaityti plačiau

Naudingos iniciatyvos atvykstantiems

Labas, grįžau

„Labas, grįžau“ - taip sveikinasi seniai nesimatę ir vėl gimtame mieste susitikę žmonės, kai kurie tą dieną apibrėždami savo kalendoriuje, kaip naujo etapo pradžią.

Multimedijų pasakojimas „Sugrįžę“ – tai skirtingos istorijos apie iš užsienio ar Lietuvos didmiesčių į savo gimtą kraštą sugrįžusius gyventi žmones. Tai unikalūs pasakojimai, sujungiantys skirtingas medijas: tekstą, vaizdą, garsą, kuriuose atskleidžiami pasirinkimo sugrįžti motyvai, naujo gyvenimo gimtinėje kūrimas. „Sugrįžę“  - tai tarsi artimas žvilgsnis, leidžiantis pamatyti, jog sėkmė paprastuose kasdieniuose dalykuose, atsakomybė už save ir šalia esančius, skatina kritiškai, bet pozityviai žvelgti į savo kad ir nedidelį, bet gimtąjį kraštą.

Labas, grįžau - papasakokite savo istoriją

City Alumni

Socialinė platforma, skirta suvienyti iš to paties miesto, miestelio ar regiono kilusius asmenis bendrai veiklai gimtojo miesto labui. Jos tikslas – sujungti iš savo miesto išvykusius, tačiau jam neabejingus žmones su gimtąja bendruomene ir paskatinti bendrauti, kurti, veikti kartu.

Plačiau apie iniciatyvą

Pasaulio alytiškių bendruomenė

Tai - bendruomenė, kuri siekia suburti svetur gyvenančius miestiečius, palaikyti su jais nuolatinį ryšį bei įtraukti į miesto gyvenimą.

Plačiau apie Pasaulio alytiškių bendruomenę

Galbūt žinote ar turite iniciatyvą, teikiate paslaugą kuri būtų naudinga sugrįžtantiems lietuviams, atvykstantiems užsieniečiams ar užsienyje gyvenantiems tautiečiams? Parašykite mums!

Laisvalaikis

Aktyviam poilsiui:

 • Alytaus sporto ir rekreacijos centras. Vienintelis Lietuvoje daugiafunkcinis pramogų ir sporto kompleksas, kuriame po vienu stogu telpa ir sporto salių kompleksas, ir 50 m ilgio aštuonių takelių tarptautinius reikalavimus atitinkantis baseinas. 
 • Nuotykių parkas „Tarzanija“. Parke, įsikūrusiame vaizdingame Nemuno krante, galima pramogauti 7 įvairaus sunkumo trasose, įrengtose medžiuose (yra trasa ir mažyliams nuo 3 iki 7 metų), pajusti laisvą kritimą Mirties skardyje, pasileisti lynu per Nemuną arba bandyti aplenkti vėją pašėlusiuose kalneliuose, plaustu plaukioti Nemune. Taip pat veikia kartingai, žirgynas, ledo arena (žiemą), tiras, mobili pirtis ir picerija. 
 • Šuoliai su virve
 • Vandenlenčių parkas „Vivi Wake“
 • Alytaus aeroklubas. Klube teikiamos paslaugos: akrobatiniai skrydžiai lėktuvu, apžvalginiai-pramoginiai skrydžiai lėktuvu, apžvalginiai-pramoginiai skrydžiai sklandytuvu, pilotų mokymas. 
 • Vandens batutų parkas
 • Teniso kortai

            o Lauko teniso kortai
            o Uždari teniso kortai

 • Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centras
 • Centro sporto kompleksui priklausančiose dviejose sporto salėse ir baseine yra puikios sąlygos įvairių sporto šakų treniruotėms. Centro sporto komplekse gali treniruotis ne tik sportininkai, tačiau ir alytiškiai bei miesto svečiai: jiems patogiu laiku pasportuoti, pasimėgauti baseino, saunos, povandeninių srovių teikiamais malonumais. 
 • Batutų erdvė „Jump4fun“
 • Baidarių nuoma

            o A. ir L. Bagdanavičiai
            o „Dzūkijos vandenis“
            o G. Tacionis
            o „Srautas“ 
            o S. Guzevičius 
            o „Brolių baidarės“ 
            o „Dzūkijos vingis“

 • Daugų irklavimo bazė. Bazė įsikūrusi Alytaus r., ant Didžiulio (Daugų) ežero kranto. Dviejų aukštų svečių namuose yra gyvenamieji kambariai, pirtelė. 
 • Dažasvydis, šratasvydis, šaudymas:

            o „LT Imperator“ 
            o „ExZone“
            o Šratasvydis

            o Nemunaičio oreivių klubas 
            o Oreivių klubas „Audenis“ 
            o Pocelonių oreivių klubas

            o Revų žirgynas
            o Ruminos žirgai
            o Laisva diena 

 • Šaudymas iš lanko
 • Riedlenčių parkas 
 • Alytaus Jaunimo parke įrengtas ekstremalaus sporto mėgėjams riedlenčių parkas (11 rampų ir parkour aikštelė).Čia rasite riedlenčių parką, parkour aikštelę ir geriausią ir naujausią Lietuvoje veidrodinę dviračių kalnelių trasą.
 • Uždaras kartodromas

Ramiam poilsiui:

            o Biliardo klubas „Club 9“
            o Boulingas ir biliardas „Juoda katė“ 

 • Žvejyba 
 • Muiželėnų miško rekreacinė zona. Poilsiavietėje įrengtos pavėsinės, laužavietės, suoliukai. Vaikams įrengtos smėliadėžės, sūpynės, buomai, kopėčios.
 • Rekreacinė zona Nemunaityje prie Nemuno. Panemunėje nutiestas akmenimis grįstas poilsio takas, yra apžvalgos aikštelė, laužavietė, įrengta poilsiavietė su stalais ir suolais prie šaltinėlio.
 • Virtualios realybės pramogos

            o VRoom
            o VR
            o VRHouse 

 • Paplūdimiai:

            o Didžiojo Dailidės ežero paplūdimys
            o Mažojo Dailidės ežero paplūdimys
            o Daugų irklavimo paplūdimys
            o Daugų technologijos ir verslo mokyklos paplūdimys
            o Pivašiūnų Ilgio ežero paplūdimys
            o Simne paplūdimys prie Giluičio ežero 

 • Sodai, parkai:

            o Miesto sodas
            o Kurorto parkas
            o Jaunimo parkas
            o Likiškių parkas 
            o Senamiesčio skveras

Ką pamatyti:
Žuvinto biosferos rezervatas. Tai didžiausia Lietuvos šlapynė – visų tipų pelkės ir suklus ežeras kartu paėmus. Šalia – skroblynais garsėjantis Buktos miškas, mažesnė Žuvinto palių sesė Amalva ir Amalvo ežeras, netoliese tyvuliuoja Žaltytis. Visi šie skirtingi, tačiau glaudžiai susiję gamtos kompleksai dabar saugomi Žuvinto biosferos rezervate.
Punia. Unikalios istorijos vieta, kurioje prasideda Nemuno kilpų regioninis parkas. Miestelyje prie bažnyčios įrengta poilsio aikštelė su suolais, yra mašinų stovėjimo aikštelė. Piliakalnio papėdėje - poilsiui skirtos vietos. Punios piliakalnis - vienas didžiausių ir gražiausių Lietuvoje. Pasakojama, jog ant Punios piliakalnio stovėjusi kunigaikščio Margirio pilis, vadinta Pilėnais. 1336 m. čia įvykęs garsusis Pilėnų mūšis.

Daugiau informacijos – Alytaus turizmo informacijos centre

Informacija atnaujinta: 2020-11-08
MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):