Ignalinos rajono savivaldybė

Iš viso gyventojų: 14 860

Per 2018 metus: Atvyko: 472, Išvyko: 730, Neto (pokytis): -258

Nedarbo lygis (2019.02): 15,0%

VDU (2018 III ketv.) („į rankas“): 581 EUR   

Vidutinė buto 1m2 kaina (2019.03): 701 EUR

LLRI (2019) savivaldybės indeksas: 54

Akmenės rajono savivaldybė Alytaus rajono savivaldybėAnykščių rajono savivaldybė Birštono savivaldybėBiržų rajono savivaldybė Druskininkų savivaldybėElektrėnų savivaldybėIgnalinos rajono savivaldybė Jonavos rajono savivaldybėJoniškio rajono savivaldybė Jurbarko rajono savivaldybė Kaišiadorių rajono savivaldybėKalvarijos savivaldybėKauno rajono savivaldybėKazlų Rūdos savivaldybėKėdainių rajono savivaldybėKelmės rajono savivaldybė Klaipėdos rajono savivaldybėKretingos rajono savivaldybėKupiškio rajono savivaldybėLazdijų rajono savivaldybėMarijampolės savivaldybėMažeikių rajono savivaldybėMolėtų rajono savivaldybėNeringos savivaldybėPagėgių savivaldybėPakruojo rajono savivaldybėPanevėžio rajono savivaldybėPasvalio rajono savivaldybėPlungės rajono savivaldybė Prienų rajono savivaldybėRadviliškio rajono savivaldybėRaseinių rajono savivaldybė Rietavo savivaldybėRokiškio rajono savivaldybėSkuodo rajono savivaldybėŠakių rajono savivaldybėŠalčininkų rajono savivaldybėŠiaulių rajono savivaldybėŠilalės rajono savivaldybėŠilutės rajono savivaldybėŠirvintų rajono savivaldybėŠvenčionių rajono savivaldybė Tauragės rajono savivaldybė Telšių rajono savivaldybė Trakų rajono savivaldybė Ukmergės rajono savivaldybėUtenos rajono savivaldybėVarėnos rajono savivaldybėVilkaviškio rajono savivaldybėVilniaus rajono savivaldybėVisagino savivaldybėZarasų rajono savivaldybė

Apie Ignaliną 

Savivaldybėje veikia „City Alumni“, skirtas suvienyti iš to paties miesto, miestelio ar regiono kilusius asmenis bendrai veiklai gimtojo miesto labui. Platformos tikslas – sujungti iš savo miesto išvykusius, tačiau jam neabejingus žmones su gimtąja bendruomene ir paskatinti bendrauti, kurti, veikti kartu.

Ignalina yra ežerų ir miškų kraštas. Gražios vietovės patrauklios tiems, kuriuos vilioja natūrali gamta, žvejyba, vandens pramogos, turistiniai žygiai valtimis, dviračiais, žiemos sportas, skraidyba ar ramus poilsis kaimo sodyboje. Nuo Vilniaus 108 km nutolusią Ignalina patogu pasiekti traukiniu, automobiliu.

Ignalinoje taip pat veikia asociacija Ignalinos kraštiečių klubas, kurio pagrindinis tikslas - burti Ignalinos krašto žmones į klubą, domėtis krašto kultūros istorija, skatinti juos aktyviai dalyvauti visuomeninėje, kultūrinėje ir meninėje, koncertinėje, mokslinėje, pedagoginėje, renginių organizavimo veikloje, tenkinti prasmingo bendravimo poreikius, palaikyti glaudžius ryšiu su Ignalinos krašto valstybinėmis, savivaldos institucijomis ir nevyriausybinėmis organizacijomis.

Darbas

Numatomas darbuotojų trūkumas 2019

 • Betonuotojai, betono apdailininkai ir giminiškų profesijų atstovai
 • Siuvėjai, kailininkai ir kepurininkai
 • Sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojai
 • Geologai ir geofizikai
 • Jaunesnieji socialiniai darbuotojai
 • Kepėjai ir konditeriai

Paklausiausios profesijos savivaldybėje

Specialistai

 • Pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojai
 • Geologai ir geofizikai

Darbininkai

 • Dažytojai ir giminiškų profesijų darbininkai
 • Sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojai
 • Judamųjų žemės ir miškų ūkio įrenginių operatoriai
 • Virėjai 

Daugiau informacijos apie savivaldybėje paklausias ir nepaklausias profesijas rasite Profesijų žemėlapyje

Vidutinis darbo užmokestis Lietuvos įmonėse

Sodros svetainėje skelbiami įmonių mokamo vidutinio darbo užmokesčio duomenys ir galimybės vienos įmonės vidutinį atlyginimą palyginti su kitų ta pačia ekonomine veikla užsiimančių ar toje pačioje savivaldybėje veikiančių bendrovių mokamu atlyginimu.

Skaityti plačiau

Didžiausią darbuotojų skaičių turinčios įmonės

 • Ignalinos rajono savivaldybės administracija
 • Ignalinos rajono ligoninė
 • UAB „Romnesa“
 • Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija
 • UAB „Meleksas“
 • Ignalinos „Šaltinėlio“ mokykla
 • Ignalinos rajono poliklinika
 • UAB „Legra“
 • Ignalinos kultūros ir sporto centras
 • Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie LR vidaus reikalų ministerijos Ignalinos rinktinė

Skaityti plačiau

Užimtumo tarnybos paslaugos

Užimtumo tarnyba padeda asmenims įsidarbinti paskirdama individualų specialistą, su kurio sudaromi užimtumo veiklos planai, skiriami kvalifikacijos kėlimo kursai, asmenys siunčiami baigti profesinio mokymo programas; asmenims, iki 29 metų siūloma programa „Atrask save“, taip pat gali būti teikiama parama pirmam verslui įkurti; vyresniems asmenims suteikiama subsidijavimo paslauga (kai darbdaviui dalis sumokamos algos padengiama valstybės).

Skaityti plačiau

Užimtumo tarnybos parama judumui

Parama judumui – galimybė gauti kelionės išlaidų kompensaciją vykstant į darbą kitame mieste.
Kelionės išlaidos kompensuojamos ne ilgiau kaip 3 mėnesius nuo įsidarbinimo ar dalyvavimo pradžios.
Kompensacijos dydis nuo 25 iki 33 procentų minimalios mėnesio dydžio (priklausomai nuo darbo užmokesčio).
Atstumai iki artimiausių miestų:

 • Švenčionys: ~25 KM
 • Visaginas: ~45 KM
 • Utena: ~50 KM

Skaityti plačiau

Verslas

Ignalinos rajono savivaldybės SVV rėmimas

Teikiamos šios finansinės paramos formos:

 • SVV subjekto paimtų paskolų verslui plėtoti palūkanoms kompensuoti – kompensuojama iki 100 proc.;
 • SVV subjekto dalyvavimo parodoje pristatant savo produkciją išlaidoms kompensuoti –kompensuojama iki 100 proc. išlaidų už ekspozicijos vietą parodoje;
 • SVV subjekto verslo planų, paraiškų gauti finansinę paramą iš ES ir kitų fondų parengimo išlaidoms kompensuoti – iki 100 proc. išlaidų;
 • SVV subjekto išlaidoms, patirtoms steigiant arba plečiant veiklą, kompensuoti – kompensuojama iki 50 proc. išlaidų už įrangos įsigijimą ir (ar) patalpų remontą;

Skirta: SVV subjektams: labai mažoms, mažoms ar vidutinėms įmonėms ir fiziniams asmenims, turintiems verslo liudijimą.
Kreiptis į: Ignalinos rajono savivaldybę; Laisvės a. 70, LT-3012, Ignalina; investicijų, planavimo ir turto valdymo skyriaus specialistę Ramunę Mečelienę, tel. 8 386 39140, ramune.meceliene@ignalina.lt 

Informacija parengta pagal „Versli Lietuva“ medžiagą

Savivaldybės parama verslui

Rajone taikomos lengvatos verslo liudijimo įsigijimui ar nekilnojamo turto mokesčiams. Informaciją apie lengvatas ir paslaugas verslui rasite nuorodoje.

Plačiau

Švietimas

Bendras švietimo lygis

Vidutinis mokinių skaičius klasėje: 

 • 1-4 klasėse 15 mokinių
 • 5-8 klasėse 16 mokinių
 • 9-12, I-IV gimnazijos klasėse 16 mokinių

Daugiau apie bendrą švietimo lygį

Aukštesni nei šalies vidurkis VBE rodikliai:

 • geografijos
 • užsienio kalbų
 • biologijos

Aukščiausios kvalifikacijos mokytojų dalis: 37 %

Mokykloje gerai besijaučiančių mokinių dalis: 64 %

Olimpiadų prizininkai 10 000 mokinių: 21,6

Valstybinius brandos egzaminus išlaikiusiųjų dalis:

 • 3 ir daugiau VBE 72 %
 • bent vieną VBE 90 %

ŠMM mokslo kokybės žemėlapis

Švietimo ir mokslo ministerijos parengtas žemėlapis, kuriame pateikiami duomenys apie mokslo pasiekimų skirtumus tarp skirtingų savivaldybių. Žemėlapyje nurodyti kokie yra mokinių pasiekimai lietuvių kalboje ir matematikoje, taip pat vidutinis mokinių skaičius klasėje, statistika apie bendrą situaciją Lietuvoje.

Skaityti plačiau

Švietimo įstaigų sąrašas

Čia rasite visų savivaldybėje veikiančių švietimo įstaigų (ikimokyklinių įstaigų, pradinių, pagrindinių mokyklų, gimnazijų ir progimnazijų) sąrašą bei jų kontaktus.

Skaityti plačiau

Savivaldybėje veikiančios jaunimo organizacijos

Nuorodoje rasite sąrašą visų Anykščiuose veikiančių jaunimo organizacijų bei su jaunimu dirbančių organizacijų, skatinančių veiklius jaunus žmones įsitraukti į savanorišką veiklą pagal jų pomėgius.

Skaityti plačiau

Socialinės paslaugos

Savivaldybėje teikiamos socialinės paslaugos

Nuorodoje rasite savivaldybės teikiamas socialines paslaugas bei paramą. Teikiamos paslaugos apima galimybę kreiptis dėl išmokų vaikui, socialinių pašalpų skyrimo, paramos moksleivių maitinimui ar reikmenų įsigijimui, socialinio būsto ir kt.

Plačiau

Kompleksinės paslaugos šeimai

Kompleksinės paslaugos šeimai – įvairios paslaugos, kuriomis siekiama išspręsti šeimoje kylančias problemas ar palengvinti šeimų kasdieninį gyvenimą. Nors kiekviena savivaldybė pagal savo poreikius pasirenka, kokios paslaugos teikiamos jos teritorijoje, bendrai paslaugos apima psichosocialinę pagalbą, vaikų priežiūros paslaugas, mokymus šeimos finansų planavimo ir valdymo srityje, šeimų stovyklų organizavimą, tarpininkavimo paslaugas ir kt. Nuorodoje rasite visų šias paslaugas teikiančių institucijų kontaktus bei jų teikiamų paslaugų sąrašus.

Plačiau

Nemokama teisinė pagalba

Nemokama teisinė konsultacija, kurios metu galite gauti pagalbą ir patarimus rengiant dokumentus, sprendžiant ginčus ne teismo tvarka, rengiant taikos sutartį ir kt.

Plačiau

Subsidija pirmojo būsto įsigijimui regione

Ignalinoje jaunoms šeimoms galima kreiptis dėl paramos būstui įsigyti. Jaunoms šeimoms siūlomos tokios subsidijos: neauginančioms vaikų – 15 proc.; auginančioms 1 vaiką – 20 proc.; auginančioms 2 vaikus– 25 proc.; auginančioms 3 ir daugiau vaikų – 30 proc. Jauna šeima – kur abu sutuoktiniai arba vienas vaikus auginantis tėvas ar mama yra ne vyresni nei 35 metų. 

Plačiau

Naudingos iniciatyvos atvykstantiems

City Alumni

City Alumni – tai socialinė platforma, skirta suvienyti iš to paties miesto, miestelio ar regiono kilusius asmenis bendrai veiklai gimtojo miesto labui. Jos tikslas – sujungti iš savo miesto išvykusius, tačiau jam neabejingus žmones su gimtąja bendruomene ir paskatinti bendrauti, kurti, veikti kartu.

Plačiau

Ignalinos kraštičių klubas

Ignalinos kraštiečių klubo pagrindinis tikslas - burti Ignalinos krašto žmones į klubą, domėtis krašto kultūros istorija, skatinti juos aktyviai dalyvauti visuomeninėje, kultūrinėje ir meninėje, koncertinėje, mokslinėje, pedagoginėje, renginių organizavimo veikloje, tenkinti prasmingo bendravimo poreikius, palaikyti glaudžius ryšiu su Ignalinos krašto valstybinėmis, savivaldos institucijomis ir nevyriausybinėmis organizacijomis. 

Plačiau

Galbūt žinote ar turite iniciatyvą, teikiate paslaugą kuri būtų naudinga sugrįžtantiems lietuviams, atvykstantiems užsieniečiams ar užsienyje gyvenantiems tautiečiams? Parašykite mums!

Laisvalaikis

Aktyviam poilsiui:

„Žuvėdros“ pramogų parkas
Tai vienintelis tokio tipo parkas Ignalinos rajone. Parke įrengta apie 30 dviejų lygių rungčių ruožai - žalia ir mėlyna trasos. Veikia parkas mažyliams, saugios laipynės tinkle. Ilgiausias skrydis Lietuvoje per ežerą - 310 m į vieną pusę.

Lauko teniso kortai
Ignalinoje galima aktyviai praleisti laisvalaikį žaidžiant tenisą Ignalinos kultūros ir sporto centre

TikiTours – naktinis safaris
Aukštaitijos nacionaliniame parke vyksta naktiniai plaukimai baidarėmis. Tai neįprasta pramoga, norintiems pasigrožėti naktine gamta. Baidarės apačioje turi lempučių, todėl galima matyti šalia praplaukiančias žuvis bei vandens augmeniją.

Sveikatingumo takas „Basomis kojomis“

Sveikatingumo takas Paliesiaus dvare
Paliesiaus dvaro sukurtas takas, puikiai tinka pasivaikščiojimams, bėgiojimams, važiavimui dviračiais karštomis vasaros dienomis, kadangi vingiuoja ramiu drėgnu mišku.

Ignalinos sporto ir pramogų centras
Baseinas ir pirčių kompleksas kviečia ilsėtis ir sportuoti. Čia galima rasti: plaukimo baseiną, atskirą baseiną vaikams, pirčių kompleksą (rusišką, turkišką, sauną), mineralinio vandens sukūrinę vonią.

Ką pamatyti:

Ladakalnis
Visai šalia įspūdingo Ginučių piliakalnio stūkso legendomis apipintas Ladakalnis, kartais dar vadinamas Ledakalniu. Tai – vienas įspūdingiausių lankytinų objektų tiek Ignalinos rajone, tiek visame Aukštaitijos nacionaliniame parke, nuo kurio atsiveria nepakartojamas vaizdas. Kalno viršūnėje auga ąžuolas, įrengta erdvi apžvalgos aikštelė.

Baluošo ilgasalė sala
Vienintelį Lietuvoje ežerą ežere galima rasti Baluošo ežero ilgasalėje saloje. Sala, esanti Baluošo ežere Ignalinos rajone, Linkmenų seniūnijoje. Tai valstybės saugomas hidrografinis gamtos paveldo objektas Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijoje. Ilgasalėje yra 7,7 m gylio ežerėlis, kuris sąsiauriu jungiasi su Baluošu. Salą nuo kranto į vakarų pusę skiria 150 m vandens ruožas.

Paliesiaus dvaras
Paliesiaus dvare galima susipažinti ne tik su šios vietos istorija, pasigrožėti architektūra ir gamta, čia rengiami koncertai, edukacinės programos, veikia restoranas ir fizinio krūvio terapijos klinika.

Dūkšto dvaras
Tarp dviejų ežerų Parsvėtaičio ir Persvėto stovintis dvaras buvo įkurtas 1862 m. Iki šiol galima grožėtis klasicistinio stiliaus dvaro rūmais ir netaisyklingo geometrinio plano dvaro parku.

Erdvinis kinas
Erdvinis kinas – tai vieta, kurioje rodomi edukaciniai filmai įvairioms amžiaus grupėms. Kupolo parametrai – skersmuo 5 m., aukštis – 3,2 m. Filmai rodomi lietuvių, lenkų, rusų, anglų kalbomis. Vienu metu seansas rodomas iki 15 asmenų. (Pagal išankstinį užsakymą).

Daugiau informacijos – Ignalinos turizmo informacijos centre

Informacija atnaujinta: 2019-12-13
MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):