Kretingos rajono savivaldybė

Iš viso gyventojų: 37 577

Per 2018 metus: Аtvyko: 1 622, išvyko: 1 863, Neto (pokytis): -241

Nedarbo lygis (2019.02): 6,2%
VDU (2018 III ketv.) (į rankas"): 592 Eur

Vidutinė buto 1mkaina (2019.03): 742 EUR

LLRI (2019) savivaldybės indeksas: 16-17 (iš 54 mažųjų savivaldybių)

Akmenės rajono savivaldybė Alytaus rajono savivaldybėAnykščių rajono savivaldybė Birštono savivaldybėBiržų rajono savivaldybė Druskininkų savivaldybėElektrėnų savivaldybėIgnalinos rajono savivaldybė Jonavos rajono savivaldybėJoniškio rajono savivaldybė Jurbarko rajono savivaldybė Kaišiadorių rajono savivaldybėKalvarijos savivaldybėKauno rajono savivaldybėKazlų Rūdos savivaldybėKėdainių rajono savivaldybėKelmės rajono savivaldybė Klaipėdos rajono savivaldybėKretingos rajono savivaldybėKupiškio rajono savivaldybėLazdijų rajono savivaldybėMarijampolės savivaldybėMažeikių rajono savivaldybėMolėtų rajono savivaldybėNeringos savivaldybėPagėgių savivaldybėPakruojo rajono savivaldybėPanevėžio rajono savivaldybėPasvalio rajono savivaldybėPlungės rajono savivaldybė Prienų rajono savivaldybėRadviliškio rajono savivaldybėRaseinių rajono savivaldybė Rietavo savivaldybėRokiškio rajono savivaldybėSkuodo rajono savivaldybėŠakių rajono savivaldybėŠalčininkų rajono savivaldybėŠiaulių rajono savivaldybėŠilalės rajono savivaldybėŠilutės rajono savivaldybėŠirvintų rajono savivaldybėŠvenčionių rajono savivaldybė Tauragės rajono savivaldybė Telšių rajono savivaldybė Trakų rajono savivaldybė Ukmergės rajono savivaldybėUtenos rajono savivaldybėVarėnos rajono savivaldybėVilkaviškio rajono savivaldybėVilniaus rajono savivaldybėVisagino savivaldybėZarasų rajono savivaldybė

Kretingos r. sav. gerai vertinama švietimo, sveikatos ir socialinės rūpybos, investicijų ir plėtros, mokesčių bei administracijos srityse. Pastarojoje pabrėžiamas efektyvus gyventojų prašymų nagrinėjimas, atliekamas santykinai nedidelio skaičiaus administracijos darbuotojų.

Kretinga – vos 11 kilometrų nuo Baltijos pajūrio nutolęs labai žalias, aristokratiška kultūra, ramybe ir dvasingumu alsuojantis miestas. Kretinga siūlo visuomenės poreikius atliepiančių galimybių, kurių ne visada gali pasiūlyti didmiesčiai: išplėtota socialinių paslaugų sistema, daug investuojama į gyventojams reikalingos infrastruktūros atnaujinimą ir plėtrą, švietimo, kultūros, sporto sričių vystymą. Čia aktyviai puoselėjamos sveikos gyvensenos tradicijos, teikiamos kvalifikuotos medicinos paslaugos. Rajone dominuoja konkurencingi ūkiai, dinamiškai vystomi amatai, o kultūros paveldas ir rekreaciniai ištekliai inicijuoja turizmo plėtrą. Nedarbas Kretingoje – vienas mažiausių šalyje, savivaldybėje itin mažas ir nusikalstamumo rodiklis, todėl čia puikiai integruojasi žmonės, kuriems nedidelis miestas – ne atskirtis, o saugus ir komfortiškas gyvenimo būdas.

Planuojate grįžti į Kretingos rajono savivaldybę? Prisijunkite prie  "Globalios Kretingos"!

Darbas

Numatomas darbuotojų trūkumas 2019

 • Baldžiai ir giminiškų profesijų darbininkai
 • Ikimokyklinio ugdymo mokytojai
 • Statybininkai
 • Apsaugos darbuotojai
 • Apskaitos ir buhalterijos tarnautojai

Paklausiausios profesijos savivaldybėje

Specialistai
 • Sandėliavimo tarnybos tarnautojai
 • Administravimo ir vykdomieji sekretoriai
 • Pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojai
 • Jaunesnieli socialiniai darbuotojai
Darbininkai
 • Parduotuvių padavėjai
 • Suvirintojai
 • Dailidės ir staliai
 • Vandentiekininkai ir vamzdynų montuotojai

Daugiau informacijos apie savivaldybėje paklausias ir nepaklausias profesijas galite rasti Profesijų žemėlapyje

Vidutinis darbo užmokestis Lietuvos įmonėse

Skelbiami įmonių mokamo vidutinio darbo užmokesčio duomenys ir galimybės vienos įmonės vidutinį atlyginimą palyginti su kitų ta pačia ekonomine veikla užsiimančių ar toje pačioje savivaldybėje veikiančių bendrovių mokamu atlyginimu

Skaitykite plačiau

Didžiausią darbuotojų skaičių turinčios įmonės

 • UAB „EPSILON LT“
 • „BRUNEROS“
 • Kretingos r. savivaldybės Kretingos ligoninė
 • Kretingos r. savivaldybės administracija
 • UAB AUGMA
 • UAB DTE & CO
 • UAB OSTSEE FISCH Kretinga

Užimtumo tarnybos paslaugos

Užimtumo tarnyba padeda asmenims įsidarbinti paskirdama individualų specialistą, su kurio sudaromi užimtumo veiklos planai, skiriami kvalifikacijos kėlimo kursai, asmenys siunčiami baigti profesinio mokymo programas; asmenims, iki 29 metų siūloma programa „Atrask save“, taip pat gali būti teikiama parama pirmam verslui įkurti; vyresniems asmenims suteikiama subsidijavimo paslauga (kai darbdaviui dalis sumokamos algos padengiama valstybės).

Plačiau

Užimtumo tarnybos parama judumui

Parama judumui – galimybė gauti kelionės išlaidų kompensaciją vykstant į darbą kitame mieste.
Kelionės išlaidos kompensuojamos ne ilgiau kaip 3 mėnesius nuo įsidarbinimo ar dalyvavimo pradžios.
Kompensacijos dydis nuo 25 iki 33 procentų minimalios mėnesio dydžio (priklausomai nuo darbo užmokesčio).

Nemažai Kretingos gyventojų dirbti vyksta į Klaipėdą, kurios darbo užmokestis („į rankas“) 2018 II ketv. buvo 754 eurai.

Atstumai iki artimiausių miestų:

 • Klaipėda: ~30 KM
 • Palanga: ~20 KM
 • Telšiai: ~70 KM

Plačiau apie UT paramą darbui kitame mieste

Savarankiška darbo paieška

Work in Lithuania

tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ iniciatyva, kurios tikslas – skatinti užsienyje gyvenančius lietuvius karjerai rinktis Lietuvą. Šis portalas – tai vieta, kur susitinka sėkmingai šalyje veikiančios užsienio bendrovės ir potencialūs darbuotojai, dalijamasi aktualiomis naujienomis, o nusprendusieji grįžti randa ne tik darbo pasiūlymų, bet ir naudingos praktinės informacijos sklandžiam persikėlimui į Lietuvą. 

Meet Frank
Lietuvoje, Suomijoje, Estijoje ir Latvijoje veikianti įdarbinimo programėlė. Ji leidžia darbo ieškantiems asmenims matyti, kurios įmonės nori juos samdyti ir kiek jos linkusios mokėti. Esminis programėlės privalumas – į darbdavį galima kreiptis ir užduoti klausimus anonimiškai.

Didžiausi darbo paieškos portalai Lietuvoje:

Verslas

Parama verslui

Išskirtinė Kretingos rajono ypatybė – patogi ir išvystyta susisiekimo infrastruktūra. Kretingos rajono centrą – Kretingos miestą – kerta Šiaulius ir Palangą jungianti A11 magistralė, nedideliu (22 km) atstumu driekiasi nacionalinės reikšmės, tris didžiausius miestus – Vilnių, Kauną ir Klaipėdą – jungianti automagistralė. Kiti strategiškai svarbūs susisiekimo infrastruktūros objektai – per Kretingos miesto teritoriją nusidriekęs geležinkelis, netoli esantis tarptautinis Palangos oro uostas ir neužšąlantis Klaipėdos jūrų uostas.

Kretingos rajonas yra įsikūręs strategiškai patrauklioje Vakarų Lietuvos teritorijoje, ribojasi su Palangos kurortu, yra visai šalia trečiojo pagal dydį Lietuvos miesto – Klaipėdos. Vertinant vietovės patrauklumą verslui ir teritorijos vystymosi potencialą, vienas iš reikšmingiausių kriterijų – gyventojų skaičius – Kretingos rajone jų beveik 40 tūkstančių, o 50 km spinduliu susidaro 370 tūkstančių gyventojų rinka.

Šiandien Kretingoje daugiausia investuojama į logistikos paslaugų verslą, apdirbamąją gamybą, alternatyvią energetiką.

Kretingos mieste pramonės įmonių susitelkimo teritorijoje yra suformuota 16 skirtingo dydžio komercinės, pramonės ir sandėliavimo paskirties sklypų greta geležinkelio atšakos, kur yra visos reikiamos komunikacijos.

 

Tiesioginė finansinė parama verslui

Parama skiriama šioms veikloms:

 1. Įmonės steigimas. Finansuojamos pradinės steigimo išlaidos (mokestis notarui, valstybės įmonei Registrų centras už juridinio asmens laikino pavadinimo įtraukimą į registrą ir juridinio asmens įregistravimą, apmokėjimas už suteiktas dokumentų rengimo paslaugas). Finansuojama iki 300 Eur.
 2. Paraiškų, pretenduojant į Europos Sąjungos ir kitų fondų paramą, rengimas. Finansuojama iki 50 procentų paraiškų rengimo išlaidų, bet ne daugiau kaip 500 Eur.
 3. Investicinių paskolų ir (ar) išperkamosios nuomos verslo plėtros projektams vykdyti sumokėtų palūkanų dalies padengimas. Finansuojama iki 1500 Eur.
 4. Interneto puslapių kūrimas. Finansuojama iki 200 Eur.

Parama pagal 1, 3 ir 4 punktus skiriama įmonėms, veikiančioms iki 1 metų. Parama pareiškėjams teikiama išlaidų kompensavimo būdu. Finansuojamos išlaidos, patirtos per pastaruosius 12 mėnesių iki paraiškos pateikimo.


Tiesioginė finansinė parama skirta labai mažoms įmonėms (<10 darbuotojų), veikiančioms ne ilgiau kaip 2 metus.

Įmonės turi atitikti abi šias sąlygas: būti registruoti ir vykdyti veiklą Kretingos rajone.


Dėl paramos kreiptis į Kretingos rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistę Giedrę Ringytę el. p. giedre.ringyte@kretinga.lt, 8 445 74139, Savanorių g. 29A, LT-97111 Kretinga.


Papildoma informacija

Mokestinės lengvatos investuotojams

Mokesčių lengvatos gali būti suteikiamos:

 1. vienerius metus mokestinė lengvata iki 100 proc. mokamų mokesčių naujai įsteigtam verslui (įmonė turi būti įregistruota ne anksčiau kaip 3 metai iki prašymo pateikimo datos), investavusiam į savo veiklą daugiau kaip 10 tūkst. Eur ir įdarbinusiam ne mažiau kaip 3 darbuotojus;
 2. jei verslo subjektas į savo veiklos plėtrą Savivaldybės teritorijoje yra investavęs ir įdarbinęs naujus darbuotojus (naujomis darbo vietomis nelaikomos darbo vietos, atsiradusios jas perkeliant iš kitų įmonių, filialų juos reorganizuojant ar pertvarkant), galima taikyti šias mokesčių lengvatas:
  • vienerius metus taikyti mokestinę lengvatą iki 50 proc. mokamų mokesčių, jeigu yra įdarbinta nuo 10 iki 20 darbuotojų ir investuota į verslo plėtrą daugiau kaip 20 tūkst. Eur;
  • vienerius metus taikyti mokestinę lengvatą nuo 51 iki 100 proc. mokamų mokesčių, jeigu yra įdarbinta 21 ir daugiau darbuotojų ir investuota į verslo plėtrą daugiau kaip 20 tūkst. Eur;
  • dvejus metus (po pirmų lengvatos suteikimo metų pateikus pakartotinį lengvatos prašymą) taikyti mokestinę lengvatą iki 50 proc. mokamų mokesčių, jeigu išlieka įdarbinta nuo 10 iki 20  darbuotojų ir investuota į verslo plėtrą daugiau kaip 60 tūkst. Eur;
  • dvejus metus (po pirmų lengvatos suteikimo metų pateikus pakartotinį lengvatos prašymą) taikyti mokestinę lengvatą nuo 51 iki 100 proc. mokamų mokesčių, jeigu išlieka įdarbinta 21 ir daugiau darbuotojų ir investuota į verslo plėtrą daugiau kaip 120 tūkst. Eur;
  • trejus metus (po pirmų ir antrų lengvatos suteikimo metų pateikus pakartotinį lengvatos prašymą) taikyti mokestinę lengvatą iki 50 proc. mokamų mokesčių, jeigu išlieka įdarbinta nuo 10 iki 20 darbuotojų ir investuota į verslo plėtrą daugiau kaip 120 tūkst. Eur;
  • trejus metus (po pirmų ir antrų lengvatos suteikimo metų pateikus pakartotinį lengvatos prašymą) taikyti mokestinę lengvatą nuo 51 iki 100 proc. mokamų mokesčių, jeigu išlieka įdarbinta 21 ir daugiau darbuotojų ir investuota į verslo plėtrą daugiau kaip 200 tūkst. Eur;
 3. Vienerius metus taikyti mokestinę lengvatą nuo 50 iki 100 proc. mokamų mokesčių, jei verslo subjektas investavo į Savivaldybės teritorijos tvarkymą arba infrastruktūrą ne mažiau kaip 30 tūkst. Eur, kai sutvarkyta teritorija arba sukurta (atnaujinta) infrastruktūra yra valstybinio ar Savivaldybės fondo žemėje ir neįeina į verslo subjekto valdas, o sutvarkymas atliktas pagal specialius architektūros ir teritorijos tvarkymo reikalavimus ir yra pripažintas tinkamu naudoti.


Kreiptis gali:

 1. vidutinės, mažos ir labai mažos įmonės, apibrėžtos Lietuvos Respublikos smulkaus ir vidutinio verslo plėtros įstatyme;
 2. investuotojai, apibrėžti Lietuvos Respublikos investicijų įstatyme, kurie mokesčius moka į Kretingos rajono savivaldybės biudžetą.

Dėl lengvatų kreiptis į Kretingos rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėją Darių Martinkų: el. p. darius.martinkus@kretinga.lt, 8 445 76231, Savanorių g. 29A, LT-97111 Kretinga.

Papildoma informacija

Informacija parengta pagal „Versli Lietuva“ medžiagą

Švietimas

Bendras švietimo lygis

Vidutinis mokinių skaičius klasėje:

 • 1-4 klasėse  17 mokinių
 • 5-8 klasėse  17 mokinių
 • 9-12, I-IV gimnazijos klasėse  19 mokinių

Daugiau apie bendrą švietimo lygį

Aukštesni nei šalies vidurkis VBE rodikliai:

 • lietuvių kalbos
 • matematikos
 • užsienio kalbų
 • fizikos

Aukščiausios kvalifikacijos mokytojų dalis: 52 %

Mokykloje gerai besijaučiančių mokinių dalis: 49 %

Olimpiadų prizininkai 10 000 mokinių: 2,6

Valstybinius brandos egzaminus išlaikiusiųjų dalis:

 • 3 ir daugiau VBE 59 %
 • bent vieną VBE 84 %

ŠMM mokslo kokybės žemėlapis

Švietimo ir mokslo ministerijos parengtas žemėlapis, kuriame pateikiami duomenys apie mokslo pasiekimų skirtumus tarp skirtingų savivaldybių. Žemėlapyje nurodyti kokie yra mokinių pasiekimai lietuvių kalboje ir matematikoje, taip pat vidutinis mokinių skaičius klasėje, statistika apie bendrą situaciją Lietuvoje.

Plačiau

Švietimo įstaigos

Čia rasite visų savivaldybėje veikiančių švietimo įstaigų (ikimokyklinių įstaigų, pradinių, pagrindinių mokyklų, gimnazijų ir progimnazijų) sąrašą bei jų kontaktus.

Plačiau

Informacija priėmimą į darželius

Nuorodoje pateikiama informacija apie laisvas vietas jūsų pasirinktame darželyje bei suteikiama galimybė pateikti prašymą leisti vaiką į darželį.

Plačiau

Informacija apie priėmimą į mokyklas

Pateikiama informacija apie laisvas vietas jūsų pasirinktoje mokykloje bei suteikiama galimybė pateikti prašymą leisti vaiką į pasirinktą įstaigą.

Plačiau

Švietimo centras

Centras padeda ruoštis valstybinės kalbos ir konstitucijos pagrindų egzaminui asmenims, siekiantiems Lietuvos pilietybės; organizuoja neformalaus švietimo programas jaunimui; teikia psichologines, socialinio pedagogo, logopedo paslaugas; padeda vaikams, kurie patiria integracijos į švietimo sistemą sunkumų ir kt. Centras taip pat organizuoja nuotolinį mokymąsi.

Plačiau

Socialinės paslaugos

Savivaldybės teikiamos socialinės paslaugos

Svivaldybės teikiamos socialinės paslaugos bei parama. Teikiamos paslaugos apima galimybę kreiptis dėl išmokų vaikui, vienkartinių pašalpų skyrimą, paramą moksleivių maitinimui ar reikmenų įsigijimui, nuolaidas viešosioms paslaugoms ir kt.

Plačiau

Kompleksinės paslaugos šeimai

Kompleksinės paslaugos šeimai – įvairios paslaugos, kuriomis siekiama išspręsti šeimoje kylančias problemas ar palengvinti šeimų kasdieninį gyvenimą. Nors kiekviena savivaldybė pagal savo poreikius pasirenka, kokios paslaugos teikiamos jos teritorijoje, bendrai paslaugos apima psichosocialinę pagalbą, vaikų priežiūros paslaugas, mokymus šeimos finansų planavimo ir valdymo srityje, šeimų stovyklų organizavimą, tarpininkavimo paslaugas ir kt. Nuorodoje rasite visų šias paslaugas teikiančių institucijų kontaktus bei jų teikiamų paslaugų sąrašus.

Plačiau

Socialinių paslaugų centras

Centras, kuris teikia įvairias socialines paslaugas ar pagalbą: transporto organizavimą, tarpininkavimą ar atstovavimą institucijose, pagalbą į namus vyresnio amžiaus žmonėms, dienos socialinę globą, laikiną apnakvindinimą ir kt.

Plačiau

Nemokama teisinė pagalba

Nemokama teisinė konsultacija, kurios metu galite gauti pagalbą ir patarimus rengiant dokumentus, sprendžiant ginčus ne teismo tvarka, rengiant taikos sutartį ir kt.

Plačiau

Subsidija pirmojo būsto įsigijimui regione

Kretingoje jaunoms šeimoms galima kreiptis dėl paramos būstui įsigyti. Jaunoms šeimoms siūlomos tokios subsidijos: neauginančioms vaikų – 15 proc.; auginančioms 1 vaiką – 20 proc.; auginančioms 2 vaikus– 25 proc.; auginančioms 3 ir daugiau vaikų – 30 proc. Jauna šeima – kur abu sutuoktiniai arba vienas vaikus auginantis tėvas ar mama yra ne vyresni nei 35 metų. Pagrindiniai žingsniai, kaip kreiptis dėl paramos – nuorodoje.

Plačiau apie paramą pirmojo būsto įsigijimui

Naudingos iniciatyvos atvykstantiems

Naudingos iniciatyvos atvykstantiems

Galbūt žinote ar turite iniciatyvą, teikiate paslaugą kuri būtų naudinga sugrįžtantiems lietuviams, atvykstantiems užsieniečiams ar užsienyje gyvenantiems tautiečiams? Parašykite mums!

mic@iom.lt

Informacija atnaujinta: 2019-12-13
MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):