Lazdijų rajono savivaldybė

Iš viso gyventojų: 18 696

Per 2018 metus: Аtvyko: 561, išvyko: 728, Neto (pokytis): -167

Nedarbo lygis (2019.05): 13%
VDU (2019 I ketv.) (į rankas"): 641 EUR

LLRI (2019) savivaldybės indeksas: 40-45 (iš 54 mažųjų savivaldybių)

Akmenės rajono savivaldybė Alytaus rajono savivaldybėAnykščių rajono savivaldybė Birštono savivaldybėBiržų rajono savivaldybė Druskininkų savivaldybėElektrėnų savivaldybėIgnalinos rajono savivaldybė Jonavos rajono savivaldybėJoniškio rajono savivaldybė Jurbarko rajono savivaldybė Kaišiadorių rajono savivaldybėKalvarijos savivaldybėKauno rajono savivaldybėKazlų Rūdos savivaldybėKėdainių rajono savivaldybėKelmės rajono savivaldybė Klaipėdos rajono savivaldybėKretingos rajono savivaldybėKupiškio rajono savivaldybėLazdijų rajono savivaldybėMarijampolės savivaldybėMažeikių rajono savivaldybėMolėtų rajono savivaldybėNeringos savivaldybėPagėgių savivaldybėPakruojo rajono savivaldybėPanevėžio rajono savivaldybėPasvalio rajono savivaldybėPlungės rajono savivaldybė Prienų rajono savivaldybėRadviliškio rajono savivaldybėRaseinių rajono savivaldybė Rietavo savivaldybėRokiškio rajono savivaldybėSkuodo rajono savivaldybėŠakių rajono savivaldybėŠalčininkų rajono savivaldybėŠiaulių rajono savivaldybėŠilalės rajono savivaldybėŠilutės rajono savivaldybėŠirvintų rajono savivaldybėŠvenčionių rajono savivaldybė Tauragės rajono savivaldybė Telšių rajono savivaldybė Trakų rajono savivaldybė Ukmergės rajono savivaldybėUtenos rajono savivaldybėVarėnos rajono savivaldybėVilkaviškio rajono savivaldybėVilniaus rajono savivaldybėVisagino savivaldybėZarasų rajono savivaldybė
 • Tik apie 36 procentus Lazdijų teritorijos sudaro dirbama žemė. 33 proc. teritorijos užima miškai, kurie dažnai susiję su vietinių žmonių pajamų šaltiniu – vasaromis uždirbama renkant grybus ar uogas, plečiasi ir medienos apdirbimo įmonės.
 • Nuo Lazdijų beveik vienodai nutolę trys didesni miestai, kuriuos galima pasiekti greičiau nei per 45 minutes – Alytus, Marijampolė, Druskininkai.

Darbas

Numatomas darbuotojų trūkumas 2019

 • Siuvimo ir siuvinėjimo mašinų operatoriai
 • Autobusų vairuotojai
 • Bendrosios praktikos gydytojai
 • Kepėjai ir konditeriai
 • Gydytojai specialistai

Paklausiausios profesijos savivaldybėje

Specialistai
 • Reklamos ir rinkodaros specialistai
 • Sandėliavimo tarnybos specialistai
 • Slaugos specialistai
 • Apskaitos ir buhalterijos tarnautojai
Darbininkai
 • Sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojai
 • Parduotuvių pardavėjai
 • Virėjai
 • Vandentiekininkai ir vamzdynų montuotojai

Daugiau informacijos apie savivaldybėje paklausias ir nepaklausias profesijas rasite Profesijų žemėlapyje

Vidutinis darbo užmokestis Lietuvos įmonėse

Sodros svetainėje skelbiami įmonių mokamo vidutinio darbo užmokesčio duomenys ir galimybės vienos įmonės vidutinį atlyginimą palyginti su kitų ta pačia ekonomine veikla užsiimančių ar toje pačioje savivaldybėje veikiančių bendrovių mokamu atlyginimu.

Skaityti plačiau

Didžiausią darbuotojų skaičių turinčios įmonės

 • Lazdijų rajono savivaldybės administracija
 • Lazdijų ligoninė
 • Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija
 • Egidijaus Jurkevičiaus įmonė
 • UAB „Antarena“
 • Lazdijų socialinių paslaugų centras
 • IĮ „Jurkeda“
 • Lazdijų rajono Veisiejų Sigito Gedos gimnazija
 • UAB „Lazdijų sveikatos centras“
 • Veisiejų socialinės globos namai

Skaityti plačiau

Užimtumo tarnybos paslaugos

Užimtumo tarnyba padeda asmenims įsidarbinti paskirdama individualų specialistą, su kurio sudaromi užimtumo veiklos planai, skiriami kvalifikacijos kėlimo kursai, asmenys siunčiami baigti profesinio mokymo programas; asmenims, iki 29 metų siūloma programa „Atrask save“, taip pat gali būti teikiama parama pirmam verslui įkurti; vyresniems asmenims suteikiama subsidijavimo paslauga (kai darbdaviui dalis sumokamos algos padengiama valstybės).

Skaityti plačiau

Užimtumo tarnybos parama judumui

Parama judumui – galimybė gauti kelionės išlaidų kompensaciją vykstant į darbą kitame mieste. Kelionės išlaidos kompensuojamos ne ilgiau kaip 3 mėnesius nuo įsidarbinimo ar dalyvavimo pradžios. Kompensacijos dydis nuo 25 iki 33 procentų minimalios mėnesio dydžio (priklausomai nuo darbo užmokesčio). 
Atstumai iki artimiausių miestų: 

 • Alytus: ~45 KM 
 • Druskininkai: ~50 KM 
 • Marijampolė: ~45 KM

Skaityti plačiau

Verslas

Verslo skatinimo priemonės Lazdijų rajone:

 1. Visiškai arba dalinai kompensuojamos įmonės steigimo ir darbų saugos išlaidos. Visiškai arba dalinai kompensuojamos (priklausomai nuo steigėjo amžiaus) vidutinės, mažos ir labai mažos įmonės steigimo ir darbų saugos mokymų, skirtų darbdaviui ar jam atstovaujančiam asmeniui išlaidos.
 2. Jauno verslininko (iki 29m.) įmonės steigimo ir darbų saugos mokymai. Kompensuojama 100 proc.
 3. Dalinai kompensuojamos dalyvavimo parodose ar mugėse išlaidos. Kompensuojamos dalyvio mokesčio, reklamos salėje ir parodos ploto įsigijimo išlaidos iki 70 proc., bet ne daugiau kaip 580 eurų per metus.
 4. Dalinai kompensuojamos reklaminių leidinių leidybos išlaidos. Kompensuojama iki 70 proc., bet ne daugiau kaip 350 eurų per metus.
 5. Dalinai kompensuojami kvalifikacijos kėlimo kursai ir seminarai. Kompensuojami iki 40 proc. trumpalaikiai, iki 1 mėnesio trukmės, įvairių profesijų vadovų ir darbuotojų kvalifikacijos kėlimo kursai, bet ne daugiau kaip 300 eurų per metus.
 6. Dalinai kompensuojama internetinės svetainės kūrimo išlaidos. Kompensuojama iki 50 proc., bet ne daugiau 300 eurų, patirtų ir dokumentais pagrįstų išlaidų už įmonės svetainės kūrimą.
 7. Piniginė parama už kiekvieną naujai įsteigtą darbo vietą. Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje skiriama 500 eurų piniginė parama už kiekvieną naujai įsteigtą darbo vietą.
 8. Dalinai kompensuojamos e. rinkodaros priemonių sukūrimo ir transliavimo išlaidos. Kompensuojama iki 40 procentų, bet ne daugiau kaip 300 eurų, dokumentais pagrįstų išlaidų.
 9. Finansuojami įrengtų maudymosi vietų vandens mikrobiologiniai tyrimai ir šachtinių šulinių geriamojo vandens mikrobiologiniai ir cheminiai tyrimai Įrengtų maudymosi vietų vandens visiškai finansuojami 2 tyrimai per metus. Šachtinių šulinių geriamojo vandens visiškai finansuojamas 1 tyrimas per metus.
 10. Viešosios įstaigos steigimo ir darbų saugos mokymai. Kompensuojama 70 proc., bet ne daugiau kaip 200 eurų.

Švietimas

Bendras švietimo lygis

Vidutinis mokinių skaičius klasėje:

 • 1-4 klasėse  13 mokinių
 • 5-8 klasėse  14 mokinių
 • 9-12, I-IV gimnazijos klasėse  23 mokiniai

Daugiau apie bendrą švietimo lygį

Valstybinius brandos egzaminus išlaikiusiųjų dalis:

 • 3 ir daugiau VBE 51 %
 • bent vieną VBE 75 %

Aukštesni nei šalies vidurkis VBE rodikliai:

 • chemijos

Aukščiausios kvalifikacijos mokytojų dalis: 30 %

Mokykloje gerai besijaučiančių mokinių dalis: 69 %

ŠMM mokslo kokybės žemėlapis

Švietimo ir mokslo ministerijos parengtas žemėlapis, kuriame pateikiami duomenys apie mokslo pasiekimų skirtumus tarp skirtingų savivaldybių. Žemėlapyje nurodyti kokie yra mokinių pasiekimai lietuvių kalboje ir matematikoje, taip pat vidutinis mokinių skaičius klasėje, statistika apie bendrą situaciją Lietuvoje.

Plačiau

Informacija priėmimą į darželius

Informacija apie laisvas vietas jūsų pasirinktame darželyje ar kitoje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigoje.

Plačiau

Švietimo, kultūros ir sporto įstaigų sąrašas

Čia rasite visų savivaldybėje veikiančių švietimo įstaigų (ikimokyklinių įstaigų, pradinių, pagrindinių mokyklų, gimnazijų ir progimnazijų), sporto ir kultūros įstaigų sąrašą bei jų kontaktus.

Sąrašą rasite čia

Atviras jaunimo centras

Jaunimo centras yra orientuotas dirbti mažo slenksčio principu, t. y. į veiklas įtraukiami mažesnes galimybes turintys, nemotyvuoti, niekur nesimokantys, nedirbantys jaunuoliai. Šioje erdvėje nuolat vyksta jaunimui skirtos veiklos: pokalbiai, diskusijos, pilietinės akcijos, kultūriniai renginiai, organizuojamos parodos, mokymai, projektinės veiklos, vyksta edukacinės-kūrybinės dirbtuvės.

Jaunimas šiame centre  turi galimybę pabendrauti neformalioje aplinkoje, prasmingai, turiningai ar tiesiog smagiai praleisti laisvalaikį. Lazdijų mieste bei  rajone gyvenantys jaunuoliai buriasi į iniciatyvines grupes, kurios  padeda Jaunimo centro darbuotojams organizuoti, įgyvendinti renginius bei  projektines veikla.

Daugiau informacijos

Socialinės paslaugos

Savivaldybės teikiamos socialinės paslaugos

Nuorodoje rasite savivaldybės teikiamas socialines paslaugas bei paramą. Teikiamos paslaugos apima galimybę kreiptis dėl išmokų vaikui, vienkartinių pašalpų skyrimą, paramą moksleivių maitinimui ar reikmenų įsigijimui ir kt.

Skaityti plačiau

Nemokama teisinė pagalba

Nemokama teisinė konsultacija, kurios metu galite gauti pagalbą ir patarimus rengiant dokumentus, sprendžiant ginčus ne teismo tvarka, rengiant taikos sutartį ir kt.

Skaityti plačiau

Subsidija pirmojo būsto įsigijimui regione

Lazdijuose jaunoms šeimoms galima kreiptis dėl paramos būstui įsigyti. Jaunoms šeimoms siūlomos tokios subsidijos: neauginančioms vaikų – 15 proc.; auginančioms 1 vaiką – 20 proc.; auginančioms 2 vaikus– 25 proc.; auginančioms 3 ir daugiau vaikų – 30 proc. Jauna šeima – kur abu sutuoktiniai arba vienas vaikus auginantis tėvas ar mama yra ne vyresni nei 35 metų. Pagrindiniai žingsniai, kaip kreiptis dėl paramos – nuorodoje.

Skaityti plačiau

Naudingos iniciatyvos atvykstantiems

Galbūt žinote ar turite iniciatyvą, teikiate paslaugą kuri būtų naudinga sugrįžtantiems lietuviams, atvykstantiems užsieniečiams ar užsienyje gyvenantiems tautiečiams? Parašykite mums!

Laisvalaikis

Aktyviam poilsiui:

 • Baidarių nuoma:

             o Saulėtekio baidarės
             o Baidarės Dzūkijoje
             o Baidarės Veisiejuose
             o Pinčiuko baidarės
             o Ostina
             o Baltosios ančios baidarės

Ką pamatyti:

 • Didysis Ančios kraštovaizdžio draustinio žiedas. Maršruto ilgis: 28,0 km. Maršrutas veda Ančios kraštovaizdžio draustinio teritorija. Jis įsteigtas siekiant išsaugoti Pietų Lietuvai būdingos formos, ištįsusį šiaurės-pietų kryptimi Ančios ežero dubaklonį.
 • Aštriosios kirsnos dvaro sodyba. Dvaro sodyba yra viena didžiausių Dzūkijoje – ją sudaro 19 pastatų ir parkas.

Legendomis apipinta kryžių šventovė

Kryžių šventovėje (Švč. Mergelės Marijos, Rožinio Karalienės diecezinė kryžių šventovė) yra Barūnų Dievo Motinos paveikslo kopija, nutapyta XVIII a. ant skardos gabalėlio ir buvo Lietuvos kariuomenės vado etmono M. S. Višnioveckio talismanas. Nuo Kryžių šventovės iki Dusios ežero veda kryžiaus kelias, kuris, tikima, supiltas iš smėlio, parvežto iš šventojo miesto – Jeruzalės

Vainežerio parkas

Vainežerio parką į dvi dalis dalija Vainežerio ežeras. Netoli ežero yra XVII-XVIII a. įtvirtinimai, vadinami Okopka. Vainežerio parke yra Justinavo dvaro, kuriame buvo slaugoma E. Pliaterytė, pamatai ir paminklas pačiai E. Pliaterytei, kuri  narsiai kovėsi už Lietuvą ir jos laisvę, pasižymėjo svarbiausiuose 1831 m. sukilimo mūšiuose.

Veisiejų dvaras

XVIII a. Veisiejų dvarą įsigijo LDK etmonas Mykolas Juozapas Masalskis. Jis užveisė parką bei didingą sodą. Šiandien parkas laikomas gamtos paveldo paminklu. Jame yra 22 liepų ratas ir Veisiejų uosis – dendrologijos paminklas, kurio skersmuo siekia daugiau nei 5 m. Dvaro lankytojus pasitinka paminklas esperanto kalbos pradininkui L. L. Zamenhofui, kuris gyveno ir dirbo Veisiejuose. Parke išlikusiame Veisiejų dvaro restauruotame fligelyje įsikūręs Veisiejų regioninio parko lankytojų centras, kuriame lankytojų laukia puiki ekspozicija ir edukacinės programos.

Rudaminos piliakalnis

Rudaminos piliakalnis - didžiausias Lazdijų krašte. 1240 m. kunigaikštis Ringaudas pastatė pilį, kurioje, kai kurių istorinių šaltinių teigimu, 1251 m. buvo karūnuotas vienintelis Lietuvos karalius Mindaugas. Rudaminos pilį XIII a. pab. sunaikino kryžiuočiai.

Dzūkijos katedra

Veisiejų Šv. Jurgio bažnyčia – didžiausia bažnyčia Lazdijų krašte, vadinama Dzūkijos katedra - jos aukštis – 34 m, o pati bažnyčia matosi net 10 kilometrų spinduliu nuo Veisiejų. Bažnyčioje gausu dailės paminklų: varpas, skulptūros, paveikslai, stacijos, vargonai. Bažnyčios interjerą su penkiais altoriais puošia didikų M. ir T. Oginskių epitafijos. Rūsyje įrengta bažnyčios fundatorių kunigaikščių Tado ir Marijos Oginskių, Mato Žynevo ir Viktorijos Oginskaitės Žynevienės kripta. 

Metelių regioninis parkas

Išvyskite didžiuosius Lazdijų krašto ežerus iš aukštybių. Metelių regioninis parkas puikuojasi trimis didžiaisiais Dzūkijos krašto ežerais: Dzūkijos jūra tituluojama Dusia ir šalia tyvuliuojančiais Meteliu ir Obelija. Parke be „gelažinių varlių” (balinių vėžlių) ir šimtamečių bekočių ąžuolų galite išvysti daugiau nei 100 retų ir nykstančių augalų ir gyvūnų, kurie įrašyti į LR Raudonąją knygą. 

Regioniniame parke yra modernus lankytojų centras su puikiomis ekspozicijomis, o taip pat nuo apžvlagos bokšto, stūksančio tarp Dusios ir Metelio ežerų, atsiveria įspūdingas parko kraštovaizdis. 

Aštriosios Kirsnos dvaro žirgynas

Tai didžiausias dvaro statinių kompleksas Užnemunėje. Pastatų architektūroje atsispindi klasicizmo, romantizmo ir kitų istorinių laikotarpių stilistiniai bruožai. Restauruotose dvaro arklidėse yra įrengtas žirgynas. Žirgų savininkai gali čia palikti savo augintinius priežiūrai, o ieškantys įdomesnių pramogų – pajodinėti. Vasaros metu dvaro kime organizuojami kultūriniai renginiai.

Daugiau informacijos – Lazdijų turizmo informacijos centre

Informacija atnaujinta: 2019-12-13
MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):