Mažeikių rajono savivaldybė

Iš viso gyventojų: 51 494

Per 2018 metus: Аtvyko: 1 861, išvyko: 2 433, Neto (pokytis): -572

Nedarbo lygis (2019.02): 11,9%
VDU (2018 III ketv.) (į rankas"): 693 EUR

Vidutinė buto 1mkaina (2019.03): 677 EUR

LLRI (2019) savivaldybės indeksas: 3-4 (iš 54 mažųjų savivaldybių)

Akmenės rajono savivaldybė Alytaus rajono savivaldybėAnykščių rajono savivaldybė Birštono savivaldybėBiržų rajono savivaldybė Druskininkų savivaldybėElektrėnų savivaldybėIgnalinos rajono savivaldybė Jonavos rajono savivaldybėJoniškio rajono savivaldybė Jurbarko rajono savivaldybė Kaišiadorių rajono savivaldybėKalvarijos savivaldybėKauno rajono savivaldybėKazlų Rūdos savivaldybėKėdainių rajono savivaldybėKelmės rajono savivaldybė Klaipėdos rajono savivaldybėKretingos rajono savivaldybėKupiškio rajono savivaldybėLazdijų rajono savivaldybėMarijampolės savivaldybėMažeikių rajono savivaldybėMolėtų rajono savivaldybėNeringos savivaldybėPagėgių savivaldybėPakruojo rajono savivaldybėPanevėžio rajono savivaldybėPasvalio rajono savivaldybėPlungės rajono savivaldybė Prienų rajono savivaldybėRadviliškio rajono savivaldybėRaseinių rajono savivaldybė Rietavo savivaldybėRokiškio rajono savivaldybėSkuodo rajono savivaldybėŠakių rajono savivaldybėŠalčininkų rajono savivaldybėŠiaulių rajono savivaldybėŠilalės rajono savivaldybėŠilutės rajono savivaldybėŠirvintų rajono savivaldybėŠvenčionių rajono savivaldybė Tauragės rajono savivaldybė Telšių rajono savivaldybė Trakų rajono savivaldybė Ukmergės rajono savivaldybėUtenos rajono savivaldybėVarėnos rajono savivaldybėVilkaviškio rajono savivaldybėVilniaus rajono savivaldybėVisagino savivaldybėZarasų rajono savivaldybė

Mažeikių r. sav. geriau nei vidurkis vertinama bene visose srityse. Ypač išsiskiria investuotojams palankūs savivaldybės nustatyti mokesčių tarifai, savivaldybės turto valdymas bei administracijos efektyvumas.

Rytojų kuriame šiandien! 
Darna tarp gamtos, verslo ir žmonių atveria naujas perspektyvas investuotojams ir gyventojams.

 • Planuojate grįžti į Mažeikių rajono savivaldybę? Prisijunkite prie  "Globalių Mažeikių"!

Darbas

Numatomas darbuotojų trūkumas 2019

 • Betonuotojai, betono apdailininkai ir giminiškų profesijų atstovai
 • Metalo apdirbimo staklių derintojai ir operatoriai
 • Reklamos ir rinkodaros specialistai
 • Statybininkai
 • Sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojai
 • Elektromechanikai ir elektromonteriai

Paklausiausios profesijos savivaldybėje

Specialistai
 • Sandėliavimo tarnybos tarnautojai
 • Reklamos ir rinkodaros specialistai
 • Pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojai
 • Statybos vadovai
Darbininkai
 • Lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojai
 • Parduotuvių pardavėjai
 • Virėjai
 • Dailidės ir staliai

Daugiau informacijos apie savivaldybėje paklausias ir nepaklausias profesijas rasite Profesijų žemėlapyje

Vidutinis darbo užmokestis Lietuvos įmonėse

SODRA svetainėje skelbiami įmonių mokamo vidutinio darbo užmokesčio duomenys ir galimybės vienos įmonės vidutinį atlyginimą palyginti su kitų ta pačia ekonomine veikla užsiimančių ar toje pačioje savivaldybėje veikiančių bendrovių mokamu atlyginimu

Plačiau

Didžiausią darbuotojų skaičių turinčios įmonės

 • AB „Orlen Lietuva“
 • UAB „Grūstė“
 • Mažeikių ligoninė
 • UAB „Lyra Group“
 • „Pieno žvaigždės“ filialas „Mažeikių Pieninė“
 • UAB „Saurida“
 • UAB „Emas“

Sužinokite daugiau

Užimtumo tarnybis paslaugos

Užimtumo tarnyba padeda asmenims įsidarbinti paskirdama individualų specialistą, su kurio sudaromi užimtumo veiklos planai, skiriami kvalifikacijos kėlimo kursai, asmenys siunčiami baigti profesinio mokymo programas; asmenims, iki 29 metų siūloma programa „Atrask save“, taip pat gali būti teikiama parama pirmam verslui įkurti; vyresniems asmenims suteikiama subsidijavimo paslauga (kai darbdaviui dalis sumokamos algos padengiama valstybės).

Plačiau

Užimtumo tarnybos parama judumui

Parama judumui – galimybė gauti kelionės išlaidų kompensaciją vykstant į darbą kitame mieste.
Kelionės išlaidos kompensuojamos ne ilgiau kaip 3 mėnesius nuo įsidarbinimo ar dalyvavimo pradžios.
Kompensacijos dydis nuo 25 iki 33 procentų minimalios mėnesio dydžio (priklausomai nuo darbo užmokesčio).

Atstumai iki artimiausių miestų:

 • Telšiai: ~40 KM
 • Naujoji Akmenė: ~ 43 KM
 • Šiauliai: ~80 KM

Plačiau apie UT paramą darbui kitame mieste

Savarankiška darbo paieška

Work in Lithuania

tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ iniciatyva, kurios tikslas – skatinti užsienyje gyvenančius lietuvius karjerai rinktis Lietuvą. Šis portalas – tai vieta, kur susitinka sėkmingai šalyje veikiančios užsienio bendrovės ir potencialūs darbuotojai, dalijamasi aktualiomis naujienomis, o nusprendusieji grįžti randa ne tik darbo pasiūlymų, bet ir naudingos praktinės informacijos sklandžiam persikėlimui į Lietuvą. 

Meet Frank
Lietuvoje, Suomijoje, Estijoje ir Latvijoje veikianti įdarbinimo programėlė. Ji leidžia darbo ieškantiems asmenims matyti, kurios įmonės nori juos samdyti ir kiek jos linkusios mokėti. Esminis programėlės privalumas – į darbdavį galima kreiptis ir užduoti klausimus anonimiškai.

Didžiausi darbo paieškos portalai Lietuvoje:

Verslas

Savivaldybės teikiama parama verslui

Mažeikių rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo fondas

Informacija apie fondo teikiamas galimybes SVV pateikta Mažeikių rajono savivaldybės tinklalapyje.

Priemonės valdytojo kontaktai
Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos skyriaus vyr. specialistė Sigutė Jucytė:
tel. (8 443) 98 248,  faks. (8 443) 25 844,
el. p. sigute.jucyte@mazeikiai.lt

Informacija paruošta pagal "Versli Lietuva" medžiagą

Mažeikių verslo ir turizmo informacijos centras

Centras teikia informaciją ir pagalbą kuriant ir plečiant verslą, taip pat konsultuoja paramos verslui ar informacijos sklaidos, reklamos klausimais bei teikia informaciją apie verslo aplinką Mažeikiuose. Nuorodoje rasite centro veiklos bei teikiamų paslaugų aprašymus bei kontaktus.

Plačiau

Švietimas

Bendras švietimo lygis

Vidutinis mokinių skaičius klasėje:

 • 1-4 klasėse  16 mokinių
 • 5-8 klasėse  20 mokinių
 • 9-12, I-IV gimnazijos klasėse  24 mokiniai

Daugiau apie bendrą švietimo lygį

Aukštesni nei šalies vidurkis VBE rodikliai:

 • lietuvių kalbos
 • matematikos
 • užsienio kalbų
 • biologijos
 • fizikos
 • istorijos

Aukščiausios kvalifikacijos mokytojų dalis: 47 %

Mokykloje gerai besijaučiančių mokinių dalis: 58 %

Olimpiadų prizininkai 10 000 mokinių: 20

Valstybinius brandos egzaminus išlaikiusiųjų dalis:

 • 3 ir daugiau VBE 77 %
 • bent vieną VBE 96 %ŠMM mokslo kokybės žemėlapis

Švietimo ir mokslo ministerijos parengtas žemėlapis, kuriame pateikiami duomenys apie mokslo pasiekimų skirtumus tarp skirtingų savivaldybių. Žemėlapyje nurodyti kokie yra mokinių pasiekimai lietuvių kalboje ir matematikoje, taip pat vidutinis mokinių skaičius klasėje, statistika apie bendrą situaciją Lietuvoje.

Žemėlapį rasite čia

Švietimo įstaigos

Čia rasite visų savivaldybėje veikiančių švietimo įstaigų (ikimokyklinių įstaigų, pradinių, pagrindinių mokyklų, gimnazijų ir progimnazijų) sąrašą.

Sąrašą rasite čia

Neformalusis vaikų švietimas

Nuorodoje raste neformalaus vaikų ugdymo programas bei savivaldybės siūlomas veiklas.

Skaityti plačiau

Mažeikių „Ventos" progimnazija

Mažeikių "Ventos" progimnazija yra prisijungusi į mokyklų tinklą, kurios turi patirties dirbant su arba yra pasirengusios priimti iš užsienio grįžtančius vaikus. Atsižvelgiant į grįžusiųjų įgūdžius bei žinias, gali būti taikomas adaptuotas mokymo planas, teikiama papildoma pagalba vaikams, kurie kiek menkiau moka lietuvių kalbą.

Skaityti plačiau

Mažeikių Pavasario pagrindinė mokykla

Vaikams, baigusiems dalį savo mokslų užsienyje, Mažeikių Pavasario pagrindinė mokykla teikia papildomas paslaugas greitiasniam integravimui: analizuoja, kokia pagalba būtina mokinio adaptacijai, numato pusmečio ilgio adaptacinį laikotarpį, organizuoja mokytojų, specialiojo pedagogo, psichologo konsultacijas, individualias veiklas ugdymo programų skirtumams likviduoti ir kt. Daugiau apie integravimo procesą

Plačiau apie mokyklą

Socialinės paslaugos

Savivaldybės teikiamos socialinės paslaugos

Savivaldybės teikiamos socialines paslaugos bei parama. Teikiamos paslaugos apima galimybę kreiptis dėl išmokų vaikui, vienkartinių pašalpų skyrimą, paramą moksleivių maitinimui ar reikmenų įsigijimui, nuolaidas viešosioms paslaugoms ir kt.

Plačiau

Kompleksinės paslaugos šeimai

Kompleksinės paslaugos šeimai – įvairios paslaugos, kuriomis siekiama išspręsti šeimoje kylančias problemas ar palengvinti šeimų kasdieninį gyvenimą. Nors kiekviena savivaldybė pagal savo poreikius pasirenka, kokios paslaugos teikiamos jos teritorijoje, bendrai paslaugos apima psichosocialinę pagalbą, vaikų priežiūros paslaugas, mokymus šeimos finansų planavimo ir valdymo srityje, šeimų stovyklų organizavimą, tarpininkavimo paslaugas ir kt. Nuorodoje rasite visų šias paslaugas teikiančių institucijų kontaktus bei jų teikiamų paslaugų sąrašus.

Plačiau

Nemokama teisinė pagalba

Nemokama teisinė konsultacija, kurios metu galite gauti pagalbą ir patarimus rengiant dokumentus, sprendžiant ginčus ne teismo tvarka, rengiant taikos sutartį ir kt.

Plačiau

Mažeikių rajono Socialinių paslaugų tarnyba

Tarnyba teikia transporto paslaugą asmenims, turintiems negalią ar judėjimo problemų, pagalbą į namus vyresnio amžiaus žmonėms, dienos socialinę globą, socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugas ir kt.

Plačiau

Subsidija pirmojo būsto įsigijimui regione

Mažeikių savivaldybėje jaunoms šeimoms galima kreiptis dėl paramos būstui įsigyti. Jaunoms šeimoms siūlomos tokios subsidijos: neauginančioms vaikų – 15 proc.; auginančioms 1 vaiką – 20 proc.; auginančioms 2 vaikus– 25 proc.; auginančioms 3 ir daugiau vaikų – 30 proc. Jauna šeima – kur abu sutuoktiniai arba vienas vaikus auginantis tėvas ar mama yra ne vyresni nei 35 metų. Pagrindiniai žingsniai, kaip kreiptis dėl paramos – nuorodoje.

Plačiau

Naudingos iniciatyvos atvykstantiems

Globalūs Mažeikiai

Globalūs Regionai - iniciatyva, siekianti išplėsti Lietuvos ribas integruojant išvykusius Lietuvius į savo gimtojo miestelio, miesto gyvenimą, suteikiant galimybę prisidėti kuriant miestelio ekonominę gerovę, viešinant regiono potencialą.

Plačiau

City Alumni

Socialinė platforma, skirta suvienyti iš to paties miesto, miestelio ar regiono kilusius asmenis bendrai veiklai gimtojo miesto labui. Jos tikslas – sujungti iš savo miesto išvykusius, tačiau jam neabejingus žmones su gimtąja bendruomene ir paskatinti bendrauti, kurti, veikti kartu.

Plačiau

Informacija atnaujinta: 2019-12-13
MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

Reikia pagalbos?

Klauskite mūsų dabar!