Neringos savivaldybė

Iš viso gyventojų: 3 464

Per 2018 metus: Аtvyko: 405, išvyko: 195, Neto (pokytis): 210

Nedarbo lygis (2019.02): 5,7%
VDU (2018 III ketv.) (į rankas"): 639 Eur

Vidutinė buto 1mkaina (2019.03)2890 Eur

LLRI savivaldybės indeksas: 13-15 (iš 54 mažųjų savivaldybių)

Akmenės rajono savivaldybė Alytaus rajono savivaldybėAnykščių rajono savivaldybė Birštono savivaldybėBiržų rajono savivaldybė Druskininkų savivaldybėElektrėnų savivaldybėIgnalinos rajono savivaldybė Jonavos rajono savivaldybėJoniškio rajono savivaldybė Jurbarko rajono savivaldybė Kaišiadorių rajono savivaldybėKalvarijos savivaldybėKauno rajono savivaldybėKazlų Rūdos savivaldybėKėdainių rajono savivaldybėKelmės rajono savivaldybė Klaipėdos rajono savivaldybėKretingos rajono savivaldybėKupiškio rajono savivaldybėLazdijų rajono savivaldybėMarijampolės savivaldybėMažeikių rajono savivaldybėMolėtų rajono savivaldybėNeringos savivaldybėPagėgių savivaldybėPakruojo rajono savivaldybėPanevėžio rajono savivaldybėPasvalio rajono savivaldybėPlungės rajono savivaldybė Prienų rajono savivaldybėRadviliškio rajono savivaldybėRaseinių rajono savivaldybė Rietavo savivaldybėRokiškio rajono savivaldybėSkuodo rajono savivaldybėŠakių rajono savivaldybėŠalčininkų rajono savivaldybėŠiaulių rajono savivaldybėŠilalės rajono savivaldybėŠilutės rajono savivaldybėŠirvintų rajono savivaldybėŠvenčionių rajono savivaldybė Tauragės rajono savivaldybė Telšių rajono savivaldybė Trakų rajono savivaldybė Ukmergės rajono savivaldybėUtenos rajono savivaldybėVarėnos rajono savivaldybėVilkaviškio rajono savivaldybėVilniaus rajono savivaldybėVisagino savivaldybėZarasų rajono savivaldybė

Unikaliu kraštovaizdžiu pasižyminti Neringa – kurorto statusą turintis miestas, nuoširdžiai besirūpinantis iš viso pasaulio atvykstančiais svečiais bei UNESCO saugomomis Kuršių nerijos vertybėmis.

Turizmas ir su turizmu susijusių paslaugų teikimas – vienas svarbiausių savivaldybės gyventojų pragyvenimo šaltinių.

Svarbiausios įgyvendinamos priemonės ir investicijos yra susijusios su vandens, sveikatinimo ir kultūrinio turizmo plėtra, kurorto patrauklumo didinimu gerinant turizmo paslaugų kokybę, mažinant sezoniškumą. Svarbus uždavinys – patrauklios aplinkos gyvenimui sukūrimas, pažangaus viešojo valdymo užtikrinimas.

Jūros terapijos centras, visus metus veikiantys modernūs viešbučiai, teikiantys SPA bei konferencinio turizmo paslaugas, išplėtotas vandens turizmas su moderniais uostais Nidoje ir Juodkrantėje – objektai, kurie netolimoje ateityje kurs Neringoje darbo vietas bei dar labiau garsins šį kraštą.

Darbas

Numatomas darbuotojų trūkumas 2019

 • Baldžiai ir giminiškų profesijų darbininkai
 • Auklėtojai, socialiniai pedagogai
 • Barmenai
 • Betonuotojai, betono apdailininkai ir giminiškų profesijų darbininkai
 • Dailidės ir staliai
 • Elektrinės ir elektroninės įrangos surinkėjai

Daugiau informacijos apie savivaldybėje paklausias ir nepaklausias profesijas galite rasti „Profesijų žemėlapyje“

Vidutinis darbo užmokestis Lietuvos įmonėse

Skelbiami įmonių mokamo vidutinio darbo užmokesčio duomenys ir galimybės vienos įmonės vidutinį atlyginimą palyginti su kitų ta pačia ekonomine veikla užsiimančių ar toje pačioje savivaldybėje veikiančių bendrovių mokamu atlyginimu.

Skaityti plačiau

Didžiausią darbuotojų skaičių turinčios įmonės

 • UAB „Ecoservice Klaipėda“
 • BĮ „Paslaugos Neringai“
 • UAB „Raguvilė“
 • Neringos gimnazija
 • Neringos savivaldybės administracija
 • Neringos pirminės sveikatos priežiūros centras

Daugiau įmonių

Užimtumo tarnybos paslaugos

Darbo birža padeda asmenims įsidarbinti paskirdama individualų specialistą, su kurio sudaromi užimtumo veiklos planai, skiriami kvalifikacijos kėlimo kursai, asmenys siunčiami baigti profesinio mokymo programas; asmenims, iki 29 metų siūloma programa „Atrask save“, taip pat gali būti teikiama parama pirmam verslui įkurti; vyresniems asmenims suteikiama subsidijavimo paslauga (kai darbdaviui dalis sumokamos algos padengiama valstybės).

Plačiau apie UT paslaugas

Užimtumo tarnybos parama judumui

Parama judumui – galimybė gauti kelionės išlaidų kompensaciją vykstant į darbą kitame mieste.
Kelionės išlaidos kompensuojamos ne ilgiau kaip 3 mėnesius nuo įsidarbinimo ar dalyvavimo pradžios.
Kompensacijos dydis nuo 25 iki 33 procentų minimalios mėnesio dydžio (priklausomai nuo darbo užmokesčio).

Atstumai iki artimiausių miestų:

 • Klaipėda: ~50 KM
 • Kretinga: ~80 KM
 • Palanga: ~80 KM

Plačiau apie UT paramą darbui kitame mieste

Savarankiška darbo paieška

Work in Lithuania

tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ iniciatyva, kurios tikslas – skatinti užsienyje gyvenančius lietuvius karjerai rinktis Lietuvą. Šis portalas – tai vieta, kur susitinka sėkmingai šalyje veikiančios užsienio bendrovės ir potencialūs darbuotojai, dalijamasi aktualiomis naujienomis, o nusprendusieji grįžti randa ne tik darbo pasiūlymų, bet ir naudingos praktinės informacijos sklandžiam persikėlimui į Lietuvą. 

Meet Frank
Lietuvoje, Suomijoje, Estijoje ir Latvijoje veikianti įdarbinimo programėlė. Ji leidžia darbo ieškantiems asmenims matyti, kurios įmonės nori juos samdyti ir kiek jos linkusios mokėti. Esminis programėlės privalumas – į darbdavį galima kreiptis ir užduoti klausimus anonimiškai.

Didžiausi darbo paieškos portalai Lietuvoje:

Verslas

Savivaldybės parama verslui

2017 m. Neringos savivaldybės taryba priėmė sprendimą, jog didžiajai daliai veiklų, vykdomų pagal verslo liudijimą, fiksuotas pajamų dydis sumažintas iki simbolinio 1 euro

(drabužių siuvimui, taisymui, lagaminų ir avalynės taisymui, žvejybos reikmenų gamybai, trūklių lervų gaudymui, fotografavimui, filmavimui pramoginiuose renginiuose, elektrinių buities reikmenų taisymui, žvakių ir kitų liejinių iš vaško gamybai, namų ūkio veiklai (šeimininkavimas pobūviuose, butų tvarkymas, baldų ir kilimų valymas, vaikų priežiūra, daržų priežiūra, apželdinimas, malkų skaldymas, šiukšlių surinkimas), aplinkos tvarkymui, gatvių valymui, sniego ir ledo šalinimui, kapaviečių priežiūrai, juvelyrinių papuošalų bei dirbtinės bižuterijos gamybai ir taisymui, trenerių, vertimo veiklai, ir kt.).

 

Daugiau informacijos apie verslo liudijimo įsigijimą bei lengvatas rasite čia

 

Dėl papildomos informacijos apie verslo kūrimą ir plėtrą Neringos savivaldybėje kreipkitės į Verslo ir strateginės plėtros skyrių.

Švietimas

Bendras švietimo lygis

Vidutinis mokinių skaičius klasėje:

 • 1-4 klasėse  8 mokiniai
 • 5-8 klasėse  13 mokinių
 • 9-12, I-IV gimnazijos klasėse  11 mokinių

Daugiau apie bendrą švietimo lygį

Valstybinius brandos egzaminus išlaikiusiųjų dalis:

 • 3 ir daugiau VBE 56 %
 • bent vieną VBE 89 %

Aukštesni nei šalies vidurkis VBE rodikliai:

 • IT
 • užsienio kalbų

Aukščiausios kvalifikacijos mokytojų dalis: 42 %

Mokykloje gerai besijaučiančių mokinių dalis: 59 %

ŠMM mokslo kokybės žemėlapis

Švietimo ir mokslo ministerijos parengtas žemėlapis, kuriame pateikiami duomenys apie mokslo pasiekimų skirtumus tarp skirtingų savivaldybių. Žemėlapyje nurodyti kokie yra mokinių pasiekimai lietuvių kalboje ir matematikoje, taip pat vidutinis mokinių skaičius klasėje, statistika apie bendrą situaciją Lietuvoje.

Plačiau

Neringos gimnazija

Vienintelė Neringoje veikianti bendrojo ugdymo institucija. Nuorodoje rasite pagrindinę informaciją apie įstaigą, jos veiklą bei kontaktus, norint stoti į gimnaziją.

Plačiau

Nidos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“

Pagrindinė informacija apie vienintelę Nidoje veikiančią priešmokyklinio ugdymo įstaigą

Plačiau

Socialinės paslaugos

Savivaldybės teikiamos socialinės paslaugos

Nuorodoje rasite savivaldybės teikiamas socialines paslaugas bei paramą. Teikiamos paslaugos apima galimybę kreiptis dėl išmokų vaikui, vienkartinių pašalpų skyrimą, paramą moksleivių maitinimui ar reikmenų įsigijimui, nuolaidas viešosioms paslaugoms ir kt.

Plačiau

Kompleksinės paslaugos šeimai

Kompleksinės paslaugos šeimai – įvairios paslaugos, kuriomis siekiama išspręsti šeimoje kylančias problemas ar palengvinti šeimų kasdieninį gyvenimą. Nors kiekviena savivaldybė pagal savo poreikius pasirenka, kokios paslaugos teikiamos jos teritorijoje, bendrai paslaugos apima psichosocialinę pagalbą, vaikų priežiūros paslaugas, mokymus šeimos finansų planavimo ir valdymo srityje, šeimų stovyklų organizavimą, tarpininkavimo paslaugas ir kt. Nuorodoje rasite visų šias paslaugas teikiančių institucijų kontaktus bei jų teikiamų paslaugų sąrašus.

Plačiau

Nemokama teisinė pagalba

Nemokama teisinė konsultacija, kurios metu galite gauti pagalbą ir patarimus rengiant dokumentus, sprendžiant ginčus ne teismo tvarka, rengiant taikos sutartį ir kt.

Plačiau

Socialinių paslaugų centras

Centras, kuris teikia įvairias socialines paslaugas ar pagalbą: transporto organizavimą, tarpininkavimą ar atstovavimą institucijose, pagalbą į namus vyresnio amžiaus žmonėms, pagalbą maisto produktais; centre veikia dienos užimtumo grupė, Trečiojo amžiaus universitetas.

Plačiau

Naudingos iniciatyvos atvykstantiems

Naudingos iniciatyvos atvykstantiems

Galbūt žinote ar turite iniciatyvą, teikiate paslaugą kuri būtų naudinga sugrįžtantiems lietuviams, atvykstantiems užsieniečiams ar užsienyje gyvenantiems tautiečiams?

Parašykite mums!

Informacija atnaujinta: 2019-12-13
MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):