Panevėžio rajono savivaldybė

Gyventojų skaičius: 35 444

Per 2018 metus: Atvyko: 1 495, Išvyko: 1 580, Neto (pokytis): -85

Nedarbo lygis (2019.02): 9,2%

VDU (2018 III ketv.) („į rankas“): 592 EUR

LLRI (2019) savivaldybės indeksas: 5-8 (iš 54 mažųjų savivaldybių)

Akmenės rajono savivaldybė Alytaus rajono savivaldybėAnykščių rajono savivaldybė Birštono savivaldybėBiržų rajono savivaldybė Druskininkų savivaldybėElektrėnų savivaldybėIgnalinos rajono savivaldybė Jonavos rajono savivaldybėJoniškio rajono savivaldybė Jurbarko rajono savivaldybė Kaišiadorių rajono savivaldybėKalvarijos savivaldybėKauno rajono savivaldybėKazlų Rūdos savivaldybėKėdainių rajono savivaldybėKelmės rajono savivaldybė Klaipėdos rajono savivaldybėKretingos rajono savivaldybėKupiškio rajono savivaldybėLazdijų rajono savivaldybėMarijampolės savivaldybėMažeikių rajono savivaldybėMolėtų rajono savivaldybėNeringos savivaldybėPagėgių savivaldybėPakruojo rajono savivaldybėPanevėžio rajono savivaldybėPasvalio rajono savivaldybėPlungės rajono savivaldybė Prienų rajono savivaldybėRadviliškio rajono savivaldybėRaseinių rajono savivaldybė Rietavo savivaldybėRokiškio rajono savivaldybėSkuodo rajono savivaldybėŠakių rajono savivaldybėŠalčininkų rajono savivaldybėŠiaulių rajono savivaldybėŠilalės rajono savivaldybėŠilutės rajono savivaldybėŠirvintų rajono savivaldybėŠvenčionių rajono savivaldybė Tauragės rajono savivaldybė Telšių rajono savivaldybė Trakų rajono savivaldybė Ukmergės rajono savivaldybėUtenos rajono savivaldybėVarėnos rajono savivaldybėVilkaviškio rajono savivaldybėVilniaus rajono savivaldybėVisagino savivaldybėZarasų rajono savivaldybė

Apie Panevėžio rajoną

Panevėžio rajonas – tai žemės ūkio krypties rajonas. Prioritetinės žemės ūkio veiklos šakos yra javų ir rapsų auginimas. Rajone tinkamos sąlygos kviečiams, miežiams, bulvėms, vaisiams, uogoms auginti, kiaulininkystei bei pienininkystei. Rekomenduojama plėtoti alternatyvias veiklos kryptis: ekologinę žemdirbystę, miškininkystę ir medžio apdirbimo pramonę, biokuro gamybą ir bioenergetiką, maitinimą ir kitas su poilsiu susijusias paslaugas.

334 - tiek neformaliojo vaikų švietimo programų šiuo metu siūlo vaikams mokyklose, kultūros centruose, bibliotekose ir laisvieji mokytojai. 2 450 vaikų ir jaunimo jau yra įtraukti į projektines veiklas, užsiėmimus.

Panevėžio rajone visoms verslo rūšims numatyta verslo liudijimo kaina - 1 Eur.

Planuojate grįžti į Panevėžio rajono savivaldybę? Prisijunkite prie „Globalaus Panevėžio rajono”!

Darbas

Numatomas darbuotojų trūkumas 2019

 • Elektromechanikai ir elektromonteriai
 • Elektros inžinieriai
 • Mechanikos inžinieriai
 • Mėsininkai, žuvų darinėtojai ir giminiškų profesijų darbininkai
 • Metalo apdirbimo staklių derintojai ir operatoriai

Paklausiausios profesijos savivaldybėje

Specialistai

 • Reklamos ir rinkodaros specialistai
 • Sandėliavimo tarnybos tarnautojai
 • Apskaitos ir buhalterijos tarnautojai
 • Socialiniai darbuotojai ir konsultantai

Darbininkai

 • Statybininkai
 • Mėsininkai, žuvų darinėtojai ir giminiškų profesijų darbininkaii
 • Sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojai
 • Kepėjai ir konditeriai

Daugiau informacijos apie savivaldybėje paklausias ir nepaklausias profesijas rasite Profesijų žemėlapyje

Vidutinis darbo užmokestis Lietuvos įmonėse

Sodros svetainėje skelbiami įmonių mokamo vidutinio darbo užmokesčio duomenys ir galimybės vienos įmonės vidutinį atlyginimą palyginti su kitų ta pačia ekonomine veikla užsiimančių ar toje pačioje savivaldybėje veikiančių bendrovių mokamu atlyginimu. 

Skaityti plačiau 

Didžiausią darbuotojų skaičių turinčios įmonės

 • UAB „Dominari“
 • UAB „Elitėja“
 • UAB „Rauguvos baldai ir KO“
 • Jotainių socialinės globos namai
 • UAB „Siramis“
 • Panevėžio rajono 
 • Panevėžio rajono socialinių paslaugų centras 
 • Panevėžio r. Žemės ūkio bendrovė „Jotainiai“
 • UAB „Idavang pasodėlė“
 • UAB „Dominari medis“

Skaityti plačiau

Užimtumo tarnybos paslaugos

Užimtumo tarnyba padeda asmenims įsidarbinti paskirdama individualų specialistą, su kurio sudaromi užimtumo veiklos planai, skiriami kvalifikacijos kėlimo kursai, asmenys siunčiami baigti profesinio mokymo programas; asmenims, iki 29 metų siūloma programa „Atrask save“, taip pat gali būti teikiama parama pirmam verslui įkurti; vyresniems asmenims suteikiama subsidijavimo paslauga (kai darbdaviui dalis sumokamos algos padengiama valstybės).

Skaityti plačiau

Užimtumo tarnybos parama judumui

Parama judumui – galimybė gauti kelionės išlaidų kompensaciją vykstant į darbą kitame mieste.
Kelionės išlaidos kompensuojamos ne ilgiau kaip 3 mėnesius nuo įsidarbinimo ar dalyvavimo pradžios.
Kompensacijos dydis nuo 25 iki 33 procentų minimalios mėnesio dydžio (priklausomai nuo darbo užmokesčio).
Atstumai iki artimiausių miestų:

 • Radviliškis:~60KM
 • Anykščiai: ~60KM
 • Pasvalys:~40KM

Skaityti plačiau 

Verslas

Panevėžio r. savivaldybės parama SVV

Įmonei kompensuojamos paimto kredito verslo vystymui palūkanos. Palūkanų kompensavimas gali būti vykdomas ne ilgiau kaip dvejus metus nuo sutarties (-čių) su Savivaldybės administracija sudarymo. Maksimalus paramos dydis – 1 000 Eur.

Įmonei dengiamos įmonių darbuotojų mokymo, konsultavimo, kvalifikacijos įgijimo, kėlimo ar perkvalifikavimo kursų, seminarų, organizuojamų Lietuvos Respublikoje, 50 procentų išlaidos. Maksimalus paramos dydis – 600 Eur kalendoriniais metais.

Įmonei dengiamos dalyvavimo mugėse, parodose ir kituose renginiuose išlaidos. Maksimalus paramos dydis kalendoriniais metais – 1 600 Eur, iš jų – 600 Eur mugėms, parodoms ir kitiems renginiams, organizuojamiems Lietuvos Respublikoje, ir 1 000 Eur mugėms, parodoms ir kitiems renginiams, organizuojamiems už Lietuvos Respublikos ribų.

Įmonei dengiamos įmonės įsteigimo išlaidos. Maksimalus paramos dydis – 120 Eur.
Skirta: Įmonės, kurių buveinė registruota Panevėžio rajone ir jose ne mažiau kaip 20 procentų darbuotojų gyvenamąją vietą deklaravę Panevėžio rajone.
Kreiptis į: Panevėžio rajono savivaldybę (Vasario 16-osios g. 27 LT- 35185, Panevėžys), Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vyr. specialistę Liną Gaidytę, tel. (8 45) 58 29 56, el. p. lina.gaidyte@panrs.lt 

Informacija parengta pagal „Versli Lietuva“ medžiagą

Panevėžio verslo konsultacinis centras

Pagrindinė centro misija – didinti Panevėžio regiono konkurencingumą, skatinant visuomenės verslumą, verslo plėtrą ir užimtumo didėjimą. Siekti Panevėžio ir kitų Lietuvos regionų ekonominio ir socialinio vystymosi, teikiant kokybiškas, rinkos poreikius atitinkančias paslaugas. Centras konsultuoja verslo registravimo, planavimo ir plėtros; finansavimo šaltinių paieškos; rinkodaros; darbo teisės; buhalterinės apskaitos, mokesčių; ir kitais verslui aktualiais klausimais. Ruošia  investicinius verslo planus bei ES ir nacionalinės paramos projektus. Vykdo įvairius  rinkos tyrimus; regionui aktualius veiklos projektus, padeda įregistruoti, reorganizuoti ir išregistruoti įmones; administruoti ES projektus. Organizuoja buhalterinės apskaitos, darbų saugos, priešgaisrinės saugos mokymus, verslumo ugdymo seminarus.

Plačiau

Švietimas

Bendras švietimo lygis

Vidutinis mokinių skaičius klasėje:

 • 1-4 klasėse  17 mokinių
 • 5-8 klasėse  17 mokinių
 • 9-12, I-IV gimnazijos klasėse  25 mokiniai

Daugiau apie bendrą švietimo lygį

Valstybinius brandos egzaminus išlaikiusiųjų dalis:

 • 3 ir daugiau VBE 52 %
 • bent vieną VBE 93 %

Aukščiausios kvalifikacijos mokytojų dalis: 39 %

Mokykloje gerai besijaučiančių mokinių dalis: 50 %

Olimpiadų prizininkai 10 000 mokinių: 3,2 

ŠMM mokslo kokybės žemėlapis

Švietimo ir mokslo ministerijos parengtas žemėlapis, kuriame pateikiami duomenys apie mokslo pasiekimų skirtumus tarp skirtingų savivaldybių. Žemėlapyje nurodyti kokie yra mokinių pasiekimai lietuvių kalboje ir matematikoje, taip pat vidutinis mokinių skaičius klasėje, statistika apie bendrą situaciją Lietuvoje.

Žemėlapį rasite čia

Švietimo įstaigos

Pateikiamoje nuorodoje galite rasti visas Panevėžio švietimo įstaigas (tiek ikimokyklines įstaigas, tiek pradines mokyklas, progimnazijas bei gimnazijas). Pasirinkus norimą pakopą, matysite ugdymo institucijas, jums bus pateikiamas jos internetinis puslapis bei kontaktai, jei norėtumėte susisiekti su įstaiga tiesiogiai.

Švietimo įstaigų sąrašą rasite čia

Socialinės paslaugos

Socialinės paslaugos

Nuorodoje rasite savivaldybės teikiamas socialines paslaugas bei paramą. Teikiamos paslaugos apima galimybę kreiptis dėl išmokų vaikui, vienkartinių pašalpų skyrimą, paramą moksleivių maitinimui ar reikmenų įsigijimui, nuolaidas viešosioms paslaugoms ir kt.

Plačiau

Socialines paslaugas teikiančios įstaigos

Pateiktoje nuorodoje rasite socialines paslaugas Panevėžio rajone teikiančių įstaigų sąrašą, jų pavadinimus, tinklapius bei kontaktus. 

Plačiau

Nemokama teisinė pagalba

Nemokama teisinė konsultacija, kurios metu galite gauti pagalbą ir patarimus rengiant dokumentus, sprendžiant ginčus ne teismo tvarka, rengiant taikos sutartį ir kt.

Plačiau

Subsidija pirmojo būsto įsigijimui

Panevėžio rajono savivaldybėje jaunoms šeimoms galima kreiptis dėl paramos būstui įsigyti. Jaunoms šeimoms siūlomos tokios subsidijos: neauginančioms vaikų – 15 proc.; auginančioms 1 vaiką – 20 proc.; auginančioms 2 vaikus– 25 proc.; auginančioms 3 ir daugiau vaikų – 30 proc. Jauna šeima – kur abu sutuoktiniai arba vienas vaikus auginantis tėvas ar mama yra ne vyresni nei 35 metų. Pagrindiniai žingsniai, kaip kreiptis dėl paramos – nuorodoje.

Plačiau

Naudingos iniciatyvos atvykstantiems

"Globalus Panevėžio rajonas"

Globalūs Regionai - iniciatyva, siekianti išplėsti Lietuvos ribas integruojant išvykusius Lietuvius į savo gimtojo miestelio, miesto gyvenimą, suteikiant galimybę prisidėti kuriant savivaldybės ekonominę gerovę, viešinant regiono potencialą. 

Plačiau

Galbūt žinote ar turite iniciatyvą, teikiate paslaugą kuri būtų naudinga sugrįžtantiems lietuviams, atvykstantiems užsieniečiams ar užsienyje gyvenantiems tautiečiams? Parašykite mums!

Laisvalaikis

Aktyviam poilsiui:

Panevėžio dviračių trasos

Jodinėjimas žirgais:

Panevėžio aeroklubas
Skraidymo mokykla „Žmogus paukštis“
Baidarių nuoma „Pas Rapolą“
Dviračių ir baidarių nuoma „Smiltynės sodyba“ 
Kartingai
Vaido dažasvydis

Ramiam poilsiui:

Escape room Panevėžys 
Pabėgimo kambarys „Spruk iš rūsio“
Panevėžio fizinės medicinos ir reabilitacijos centras

Boulingas ir biliardas:

Miesto parkai

 • Skaistakalnio parkas – vertinantiems ramius pasivaikščiojimus
 • Kultūros ir poilsio parkas – patiks šeimoms su vaikais, ir tiems, kurie pirmenybę teikia aktyviam poilsiui
 • Jaunimo sodas – puiki aktyvaus poilsio vieta

Teatrai:

Ką pamatyti:

Siaurasis geležinkelis
„Siaurukas“ - vienas unikaliausių inžinerinio paveldo paminklų Lietuvoje. Tai senasis traukinys, kuriuo keliaujant susipažįstama su Aukštaitijos krašto gamtos, istorijos ir kultūros paminklais, transporto inžineriniu paveldu. Kelionės "siauruku" suteiks nepakartojamų įspūdžių ir vaikams, ir suaugusiems.

Bistrampolio dvaras
Vienas iš reikšmingiausių XV a. pab. dvarų Šiaurės Lietuvoje. Dvarininkai buvo sukaupę 2 000 knygų, turtingą giminės archyvą ir meno kūrinių kolekciją. Naujieji mūriniai dvaro rūmai baigti statyti 1850 m. Dviejų aukštų rūmai su arkada ir kolonomis pagrindiniame fasade yra stačiakampio formos, suplanuoti įstrižai pasaulio ašių atžvilgiu, klasicistinio stiliaus. Iki šių dienų išliko dar 10 kitų dvaro sodybos ansamblio pastatų, kurių seniausi yra 1820 m. Aplinkui – didelis XIX a. pr. parkas, 3 tvenkiniai ir kapinės.

Krekenavos regioninis parkas

Daugiau informacijos – Panevėžio turizmo informacijos centre

Informacija atnaujinta: 2020-11-04
MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

Reikia pagalbos?

Klauskite mūsų dabar!