Prienų rajono savivaldybė

Iš viso gyventojų: 26 121

Per 2018 metus: Аtvyko: 969, išvyko: 1 050, Neto (pokytis): -81

Nedarbo lygis (2019.02): 8,7%
VDU (2018 III ketv.) (į rankas"): 582 EUR

LLRI (2019) savivaldybės indeksas: 20-22 (iš 54 mažųjų savivaldybių)

Akmenės rajono savivaldybė Alytaus rajono savivaldybėAnykščių rajono savivaldybė Birštono savivaldybėBiržų rajono savivaldybė Druskininkų savivaldybėElektrėnų savivaldybėIgnalinos rajono savivaldybė Jonavos rajono savivaldybėJoniškio rajono savivaldybė Jurbarko rajono savivaldybė Kaišiadorių rajono savivaldybėKalvarijos savivaldybėKauno rajono savivaldybėKazlų Rūdos savivaldybėKėdainių rajono savivaldybėKelmės rajono savivaldybė Klaipėdos rajono savivaldybėKretingos rajono savivaldybėKupiškio rajono savivaldybėLazdijų rajono savivaldybėMarijampolės savivaldybėMažeikių rajono savivaldybėMolėtų rajono savivaldybėNeringos savivaldybėPagėgių savivaldybėPakruojo rajono savivaldybėPanevėžio rajono savivaldybėPasvalio rajono savivaldybėPlungės rajono savivaldybė Prienų rajono savivaldybėRadviliškio rajono savivaldybėRaseinių rajono savivaldybė Rietavo savivaldybėRokiškio rajono savivaldybėSkuodo rajono savivaldybėŠakių rajono savivaldybėŠalčininkų rajono savivaldybėŠiaulių rajono savivaldybėŠilalės rajono savivaldybėŠilutės rajono savivaldybėŠirvintų rajono savivaldybėŠvenčionių rajono savivaldybė Tauragės rajono savivaldybė Telšių rajono savivaldybė Trakų rajono savivaldybė Ukmergės rajono savivaldybėUtenos rajono savivaldybėVarėnos rajono savivaldybėVilkaviškio rajono savivaldybėVilniaus rajono savivaldybėVisagino savivaldybėZarasų rajono savivaldybė
 • Prienų savivaldybėje perspektyviam pradedančiam verslui yra sudaryta galimybė kreiptis į miesto tarybą, siekiant būti atleistam nuo mokesčių
 • Kaip perspektyvias investicijų ar verslo kūrimo sritis savivaldybės atstovai nurodo apgyvendinimo (viešbučių, nakvynės namų) paslaugų plėtrą, maitinimo įstaigų kūrimą (kavinių, greito maisto užeigų), taip pat savivaldybėje trūksta turizmo paslaugų tiekėjų. Prienuose vyrauja didelė kirpyklų, autoservisų pasiūla. 
 • Savivaldybė turi patirties integruojant iš užsienio grįžusius ar atvykusius vaikus (pvz.: „Išlaužo“ pagrindinėje mokykloje mokosi bent 9 iš Norvegijos grįžę mokiniai). 
 • 2019 m. gegužės 17 d. Prienuose bus organizuojama konferencija „Man reikalingi pasaulio centrai, kuriuose aš noriu užkariauti Lietuvai vietą“ (Matas Šalčius), skirta Pasaulio lietuvių metams paminėti. Konferencijoje vyks diskusijos apie Prienų krašto perspektyvas, ryšius su kraštiečiais, apie lietuvius pasaulyje, jų ryšius su istorine tėvyne, galimybę Lietuvoje ir visame pasaulyje gyvenantiems lietuviams telktis bendriems tikslams.

Darbas

Numatomas darbuotojų trūkumas 2019

 • Darbininkai izoliuotojai
 • Barmenai
 • Metalo apdirbimo staklių derintojai ir operatoriai
 • Slaugos specialistai
 • Kelių ir pastatų statybos darbininkai

Paklausiausios profesijos savivaldybėje

Specialistai
 • Sandėliavimo tarnybos tarnautojai
 • Slaugos specialistai
 • Reklamos ir rinkodaros specialistai
 • Jaunesnieji socialiniai darbuotojai
Darbininkai
 • Sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojai
 • Parduotuvių pardavėjai
 • Virėjai
 • Vandentiekininkai ir vamzdynų montuotojai
 • Lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojai

Daugiau informacijos apie savivaldybėje paklausias ir nepaklausias profesijas rasite Profesijų žemėlapyje

Vidutinis darbo užmokestis Lietuvos įmonėse

Sodros svetainėje skelbiami įmonių mokamo vidutinio darbo užmokesčio duomenys ir galimybės vienos įmonės vidutinį atlyginimą palyginti su kitų ta pačia ekonomine veikla užsiimančių ar toje pačioje savivaldybėje veikiančių bendrovių mokamu atlyginimu.

Skaityti plačiau

Didžiausią darbuotojų skaičių turinčios įmonės

 • UAB „Rūdupis“
 • VšĮ Prienų ligoninė
 • Prienų rajono savivaldybės administracija
 • UAB „Juviga“
 • Prienų globos namai
 • UAB „Doleta“
 • VšĮ Prienų rajono pirminės sveikatos priežiūros centras
 • Prienų „Ąžuolo“ progimnazija
 • Prienų „Revuonos“ pagrindinė mokykla
 • Prienų „Žiburio“ gimnazija

Skaityti plačiau

Užimtumo tarnybos paslaugos

Užimtumo tarnyba padeda asmenims įsidarbinti paskirdama individualų specialistą, su kurio sudaromi užimtumo veiklos planai, skiriami kvalifikacijos kėlimo kursai, asmenys siunčiami baigti profesinio mokymo programas; asmenims, iki 29 metų siūloma programa „Atrask save“, taip pat gali būti teikiama parama pirmam verslui įkurti; vyresniems asmenims suteikiama subsidijavimo paslauga (kai darbdaviui dalis sumokamos algos padengiama valstybės).

Skaityti plačiau

Užimtumo tarnybos parama judumui

Parama judumui – galimybė gauti kelionės išlaidų kompensaciją vykstant į darbą kitame mieste. Kelionės išlaidos kompensuojamos ne ilgiau kaip 3 mėnesius nuo įsidarbinimo ar dalyvavimo pradžios. Kompensacijos dydis nuo 25 iki 33 procentų minimalios mėnesio dydžio (priklausomai nuo darbo užmokesčio). 

Atstumai iki artimiausių miestų: 

 • Kaunas: ~35 KM 
 • Alytus: ~30 KM 
 • Marijampolė: ~40 KM

Skaityti plačiau

Verslas

Paramos priemonės smulkiam ir vidutiniam verslui

Finansinė parama teikiama:

 1. daliai palūkanų už banko kreditus (apyvartinėms lėšoms ir pagrindinėms priemonėms įsigyti) padengti.
 2. verslininkų mokymo kursams, seminarams organizuoti ir iš dalies jiems apmokėti;
 3. dalyvavimo parodose, konkursuose, šventėse ir kituose masiniuose renginiuose išlaidoms iki 60 Eur padengti, dalyvaujant respublikinėse parodose ir konkursuose – iki 300 Eur (nereikalaujant pateisinančių dokumentų);
 4. informacinių ir reklaminių leidinių apie smulkųjį ir vidutinį verslą leidybai;
 5. verslo planų, paraiškų finansinei paramai iš kitų fondų gauti rengimo išlaidoms iš dalies apmokėti;
 6. smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros programoms ir projektams finansuoti;
 7. išlaidoms už darbo saugos dokumentacijos sutvarkymą iš dalies padengti;
 8. gamybinių pastatų ir statinių techninės dokumentacijos rengimo išlaidoms iš dalies padengti;
 9. už sukuriamą kiekvieną naują darbo vietą – 300 Eur. Sukurta darbo vieta turi būti išlaikyta ne mažiau nei vienus metus.
 10. tradiciniams amatams remti;
 11. įmonėms, savo lėšomis pagerinusioms savivaldybės turto būklę, remti.
 12. žemės mokesčiui kompensuoti – verslo subjektams, vykdantiems veiklą ne ilgiau kaip 2 metus;
 13. patalpų nuomos mokesčiui kompensuoti – verslo subjektams, vykdantiems veiklą ne ilgiau kaip 2 metus;
 14. naujos įmonės steigimo išlaidoms kompensuoti – Prienų rajono savivaldybėje įregistruotoms įmonėms nuo kalendorinių metų sausio 1 d. iki gruodžio 31 d. – iki 300 Eur dokumentais pagrįstų pradinių steigimo išlaidų;
 15. nekilnojamojo turto mokesčiui kompensuoti (išskyrus nekilnojamojo turto objektus, kurie yra nenaudojami arba naudojami ne pagal paskirtį, neprižiūrimi ir apleisti) – verslo subjektams, ne anksčiau kaip prieš 3 metus pradėjusiems vykdyti veiklą Prienų rajono savivaldybės teritorijoje, turintiems daugiau kaip dvi viso darbo laiko vietas (išskyrus vadovą). Kompensacija tam pačiam verslo subjektui gali būti teikiama ne daugiau kaip 3 metus.

Iš Fondo lėšų dengiama ne daugiau kaip 50 procentų išlaidų ir ne daugiau kaip 2000 Eur (du tūkstančiai eurų) vienam verslo subjektui per vienus metus.

Skirta: Smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, kurie atitinka LR smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymo3 straipsnyje nustatytas sąlygas, ir verslininkams, atitinkantiems Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymo 4 straipsnio nuostatas, įregistruotiems ir savo veiklą vykdantiems Prienų rajono savivaldybėje.

Kreiptis į: Prienų rajono savivaldybės administracijos Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vyriausiąją specialistę Linutę Mikušauskienę, tel. (8 319) 61121.

Informacija parengta pagal „Versli Lietuva“ medžiagą

Švietimas

Bendras švietimo lygis

Vidutinis mokinių skaičius klasėje:

 • 1-4 klasėse  15 mokinių
 • 5-8 klasėse  16 mokinių
 • 9-12, I-IV gimnazijos klasėse  21 mokinys

Daugiau apie bendrą švietimo lygį

Aukštesni nei šalies vidurkis VBE rodikliai:

 • chemijos
 • istorijos
 • lietuvių kalbos

Aukščiausios kvalifikacijos mokytojų dalis: 41 %

Mokykloje gerai besijaučiančių mokinių dalis: 54 %

Olimpiadų prizininkai 10 000 mokinių: 7,4 

Valstybinius brandos egzaminus išlaikiusiųjų dalis:

 • 3 ir daugiau VBE 71 %
 • bent vieną VBE 92 %

ŠMM mokslo kokybės žemėlapis

Švietimo ir mokslo ministerijos parengtas žemėlapis, kuriame pateikiami duomenys apie mokslo pasiekimų skirtumus tarp skirtingų savivaldybių. Žemėlapyje nurodyti kokie yra mokinių pasiekimai lietuvių kalboje ir matematikoje, taip pat vidutinis mokinių skaičius klasėje, statistika apie bendrą situaciją Lietuvoje.

Žemėlapį rasite čia

Informacija apie laisvas vietas darželiuose

Pateiktoje nuorodoje rasite informaciją apie laisvas vietas darželiuose bei ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

Informacija rasite čia

Švietimo įstaigų sąrašas

Pateiktoje nuorodoje rasite visų Prienų rajono savivaldybėje veikiančių švietimo įstaigų sąrašą (tiek ikimokyklinio ugdymo, tiek pagrindines mokyklas, progimnazijas bei gimnazijas). Paspaudę ant įstaigos pavadinimo būsite nukreipti į įstaigos tinklapį.

Sąrašą rasite čia

Socialinės paslaugos

Savivaldybės teikiamos socialinės paslaugos

Savivaldybės teikiamos socialinės paslaugos bei parama. Teikiamos paslaugos apima galimybę kreiptis dėl išmokų vaikui, vienkartinių pašalpų skyrimą, paramą moksleivių maitinimui ar reikmenų įsigijimui, nuolaidas viešosioms paslaugoms ir kt.

Skaityti plačiau

Prienų socialinių paslaugų centras

Centras, kuris teikia įvairias socialines paslaugas ar pagalbą: transporto organizavimą, tarpininkavimą ar atstovavimą institucijose, pagalbą į namus vyresnio amžiaus žmonėms, dienos socialinę globą, paramą būtiniausiais daiktais ir kt.

Skaityti plačiau

Nemokama teisinė pagalba

Nemokama teisinė konsultacija, kurios metu galite gauti pagalbą ir patarimus rengiant dokumentus, sprendžiant ginčus ne teismo tvarka, rengiant taikos sutartį ir kt.

Skaityti plačiau

Subsidija pirmojo būsto įsigijimui regione

Prienų rajone jaunoms šeimoms galima kreiptis dėl paramos būstui įsigyti. Jaunoms šeimoms siūlomos tokios subsidijos: neauginančioms vaikų – 15 proc.; auginančioms 1 vaiką – 20 proc.; auginančioms 2 vaikus– 25 proc.; auginančioms 3 ir daugiau vaikų – 30 proc. Jauna šeima – kur abu sutuoktiniai arba vienas vaikus auginantis tėvas ar mama yra ne vyresni nei 35 metų. Pagrindiniai žingsniai, kaip kreiptis dėl paramos – nuorodoje.

Skaityti plačiau

Naudingos iniciatyvos atvykstantiems

Galbūt žinote ar turite iniciatyvą, teikiate paslaugą kuri būtų naudinga sugrįžtantiems lietuviams, atvykstantiems užsieniečiams ar užsienyje gyvenantiems tautiečiams? Parašykite mums!

Laisvalaikis

Aktyviam poilsiui:

 • Plaukimas baidarėmis. Paverknės sodyboje galima išsinuomoti baidares, taip pat yra siūlomi 1-4 d. žygiai Verknės upe.
 • Sklandymas. Pociūnų sklandymo klubas – tai didžiausias sklandymo klubas Baltijos šalyse. Klube yra rengiami mokomieji ir pramoginiai skrydžiai sklandytuvu.

Ramiam poilsiui:

 • Harmony park. Parke yra daugybė veiklų ir pramogų, kurios leis pailsėti nuo miesto šurmulio ir atsikratyti streso.

              SPA ir sveikatinimas
              Žirgynas ir hipodromas
              Pramogos

Ką pamatyti:

 • Lietuviškas midus. Stakliškių miestelyje įsikūrusi įmonė UAB „Lietuviškas midus“ turistams organizuoja ekskursijas ir degustacijas. Apsilankiusieji turi galimybę išgirsti senojo gėrimo istoriją, pamatyti įmonės rūsius ir susipažinti su gamybos technologijomis. Neseniai restauruotame XIX a. salyklo džiovyklos bokšte yra įsikūręs midaus muziejus, kuriame atskleidžiami midaus vartojimo ypatumai.

 

Daugiau informacijos – Prienų savivaldybės tinklapyje

Informacija atnaujinta: 2019-12-27
MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):