Širvintų rajono savivaldybė

Iš viso gyventojų: 15 353

Per 2018 metus: Atvyko: 559, Išvyko: 667, Neto (pokytis): -108

Nedarbo lygis (2019.02): 9,7%

VDU (2018 III ketv.) („į rankas“): 603 EUR     

LLRI (2019) savivaldybės indeksas: 9-12 (iš 54 mažųjų savivaldybių)

Akmenės rajono savivaldybė Alytaus rajono savivaldybėAnykščių rajono savivaldybė Birštono savivaldybėBiržų rajono savivaldybė Druskininkų savivaldybėElektrėnų savivaldybėIgnalinos rajono savivaldybė Jonavos rajono savivaldybėJoniškio rajono savivaldybė Jurbarko rajono savivaldybė Kaišiadorių rajono savivaldybėKalvarijos savivaldybėKauno rajono savivaldybėKazlų Rūdos savivaldybėKėdainių rajono savivaldybėKelmės rajono savivaldybė Klaipėdos rajono savivaldybėKretingos rajono savivaldybėKupiškio rajono savivaldybėLazdijų rajono savivaldybėMarijampolės savivaldybėMažeikių rajono savivaldybėMolėtų rajono savivaldybėNeringos savivaldybėPagėgių savivaldybėPakruojo rajono savivaldybėPanevėžio rajono savivaldybėPasvalio rajono savivaldybėPlungės rajono savivaldybė Prienų rajono savivaldybėRadviliškio rajono savivaldybėRaseinių rajono savivaldybė Rietavo savivaldybėRokiškio rajono savivaldybėSkuodo rajono savivaldybėŠakių rajono savivaldybėŠalčininkų rajono savivaldybėŠiaulių rajono savivaldybėŠilalės rajono savivaldybėŠilutės rajono savivaldybėŠirvintų rajono savivaldybėŠvenčionių rajono savivaldybė Tauragės rajono savivaldybė Telšių rajono savivaldybė Trakų rajono savivaldybė Ukmergės rajono savivaldybėUtenos rajono savivaldybėVarėnos rajono savivaldybėVilkaviškio rajono savivaldybėVilniaus rajono savivaldybėVisagino savivaldybėZarasų rajono savivaldybė

Apie Širvintas

Širvintos yra prisijungusios prie „Globalių Regionų“ projekto - platformos, kuria siekiama kurti ryšį su išvykusiais iš Širvintų miesto, teikti jiems aktualią informaciją apie gyvenimo ir darbo galimybes mieste bei nuolat su jais palaikyti ryšį.

Širvintiškiai ir krašto svečiai turi ką pamatyti ir ką atrasti: rajone yra Alionių, Bartkuškio, Šešuolėlių, Lygaraisčio telmologiniai, Širvintos, Budelių kraštovaizdžio draustiniai, Valstybinis Kernavės kultūrinis rezervatas – UNESCO saugomas pasaulio paveldo objektas, 5 parkai, 2 gamtos paminklai (Staškūniškio maumedis, Dūdų akmuo), 50 archeologijos, 16 architektūros, 15 istorijos, 78 dailės paminklų, 19 dvarų ir dvaro sodybų. Čia buriasi ir bendrauja aktyvios, kūrybingos kaimo bendruomenės, vyksta įvairūs kultūros renginiai, šventės.

Daugiausia ūkio subjektų veikia didmeninės ir mažmeninės prekybos, variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto srityse, apdirbamojoje gamyboje, žemės ūkio veikloje.

Planuojate grįžti į Širvintų savivaldybę? Prisijunkite prie „Globalių Širvintų”!

Darbas

Numatomas darbuotojų trūkumas 2019

 • Baldžiai ir giminiškų profesijų darbininkai
 • Kasininkai ir bilietų pardavėjai 
 • Dailidės ir staliai
 • Parduotuvių pardavėjai 
 • Kepėjai ir konditeriai
 • Krovininių platformų ir krautuvų operatoriai

Paklausiausios profesijos savivaldybėje

Specialistai

 • Pardavimo vadybininkas
 • Reklamos ir rinkodaros specialistai
 • Pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojai 

Darbininkai

 • Parduotuvių pardavėjai
 • Virėjai
 • Padavėjai
 • Siuvėjai, kailininkai ir kepurininkai
 • Vandentiekininkai ir vamzdynų montuotojai

Daugiau informacijos apie savivaldybėje paklausias ir nepaklausias profesijas rasite Profesijų žemėlapyje

Vidutinis darbo užmokestis Lietuvos įmonėse

Sodros svetainėje skelbiami įmonių mokamo vidutinio darbo užmokesčio duomenys ir galimybės vienos įmonės vidutinį atlyginimą palyginti su kitų ta pačia ekonomine veikla užsiimančių ar toje pačioje savivaldybėje veikiančių bendrovių mokamu atlyginimu.

Skaityti plačiau

Didžiausią darbuotojų skaičių turinčios įmonės

 • VšĮ Širvintų ligoninė 
 • Širvintų rajono savivaldybės administracija
 • UAB „Baltic filter“
 • Širvintų vartotojų kooperatyvas „Veivera“
 • UAB „Entafarma“
 • Širvintų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centras 
 • Širvintų lopšelis – darželis „Boružėlė“ 
 • UAB „Širvintų šiluma“
 • Širvintų Atžalyno progimnazija
 • VŠĮ Širvintų r. pirminės sveikatos priežiūros centras

Skaityti plačiau 

Užimtumo tarnybos paslaugos

Užimtumo tarnyba padeda asmenims įsidarbinti paskirdama individualų specialistą, su kurio sudaromi užimtumo veiklos planai, skiriami kvalifikacijos kėlimo kursai, asmenys siunčiami baigti profesinio mokymo programas; asmenims, iki 29 metų siūloma programa „Atrask save“, taip pat gali būti teikiama parama pirmam verslui įkurti; vyresniems asmenims suteikiama subsidijavimo paslauga (kai darbdaviui dalis sumokamos algos padengiama valstybės).

Skaityti plačiau 

Užimtumo tarnybos parama judumui

Parama judumui – galimybė gauti kelionės išlaidų kompensaciją vykstant į darbą kitame mieste.
Kelionės išlaidos kompensuojamos ne ilgiau kaip 3 mėnesius nuo įsidarbinimo ar dalyvavimo pradžios.
Kompensacijos dydis nuo 25 iki 33 procentų minimalios mėnesio dydžio (priklausomai nuo darbo užmokesčio).
Atstumai iki artimiausių miestų:

 • Vilnius: ~50KM
 • Ukmergė: ~30KM
 • Elektrėnai: ~55KM

Skaityti plačiau

Verslas

Finansinės paramos formos ir sąlygos SVV Širvintų r.

 • Finansuojamos naujos įmonės steigimo išlaidos. Maksimali finansavimo suma iki 145 eur., bet ne daugiau kaip 80 proc. 
 • Finansuojama parodoje dalyvavusio ir savo produkciją (teikiamas paslaugas) pristačiusio SVV subjekto išlaidų dalis. Finansavimo dydis – iki 50 proc., bet ne daugiau kaip 145 eur. 
 • Iki 50 proc. finansuojamos renginių, skirtų verslumui skatinti organizavimo išlaidos, bet ne daugiau kaip 145 eur renginiui organizuoti faktiškai patirtų išlaidų. 
 • Finansuojamos verslui skirtos reklamos paslaugos, reklaminių spaudinių gamyba. Finansavimo dydis – ne daugiau 145 eur.
 • Savivaldybės nustatyta tvarka teikiamos žemės mokesčio, nuomos mokesčio už valstybinę žemę, nekilnojamojo turto mokesčio lengvatos verslo subjektams.

Skirta: Smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai: labai mažos ir mažos įmonės, atitinkančios LR Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymo 3 straipsnyje nustatytas sąlygas.
Kreiptis į: Širvintų rajono savivaldybės administraciją, Ūkio plėtros skyriaus vedėją Ritą Gujienę, tel. 8 382 302 83, el. p. rita.gujiene@sirvintos.lt 

Informacija parengta pagal „Versli Lietuva“ medžiagą

Švietimas

Bendras švietimo lygis

Vidutinis mokinių skaičius klasėje:

 • 1-4 klasėse 15 mokinių
 • 5-8 klasėse 19 mokinių
 • 9-12, I-IV gimnazijos klasėse 20 mokinių

Daugiau apie bendrą švietimo lygį

Aukštesni nei šalies vidurkis VBE rodikliai:

 • geografijos
 • chemijos
 • fizikos
 • istorijos

Aukščiausios kvalifikacijos mokytojų dalis: 46 %

Mokykloje gerai besijaučiančių mokinių dalis: 60 %

ŠMM mokslo kokybės žemėlapis

Švietimo ir mokslo ministerijos parengtas žemėlapis, kuriame pateikiami duomenys apie mokslo pasiekimų skirtumus tarp skirtingų savivaldybių. Žemėlapyje nurodyti kokie yra mokinių pasiekimai lietuvių kalboje ir matematikoje, taip pat vidutinis mokinių skaičius klasėje, statistika apie bendrą situaciją Lietuvoje.

Žemėlapį rasite čia

Švietimo įstaigos

Pateikiamoje nuorodoje galite rasti visas Širvintų rajono švietimo įstaigas (tiek ikimokyklines įstaigas, tiek pradines mokyklas, progimnazijas bei gimnazijas). Sąraše taip pat pateikiamos neformalaus švietimo įstaigos.

Švietimo įstaigų sąrašą rasite čia

Socialinės paslaugos

Savivaldybės teikiamos socialinės paslaugos

Nuorodoje rasite savivaldybės teikiamas socialines paslaugas bei paramą. Teikiamos paslaugos apima galimybę kreiptis dėl išmokų vaikui, vienkartinių pašalpų skyrimą, paramą moksleivių maitinimui ar reikmenų įsigijimui, nuolaidas viešosioms paslaugoms, socialiniui būstui gauti ir kt. Tinklapyje taip pat rasite kitų Širvintų savivaldybėje socialinę paramą teikiančių institucijų sąrašą.

Plačiau

Širvintų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centras

Centras, kuris teikia įvairias socialines paslaugas ar pagalbą: transporto organizavimą, tarpininkavimą ar atstovavimą institucijose, pagalbą į namus vyresnio amžiaus žmonėms, dienos socialinę globą, paramą būtiniausiais daiktais ir kt.

Plačiau

Nemokama teisinė pagalba

Nemokama teisinė konsultacija, kurios metu galite gauti pagalbą ir patarimus rengiant dokumentus, sprendžiant ginčus ne teismo tvarka, rengiant taikos sutartį ir kt.

Plačiau

Parama būstui regione įsigyti

Širvintų rajone jaunoms šeimoms galima kreiptis dėl paramos būstui įsigyti. Jaunoms šeimoms siūlomos tokios subsidijos: neauginančioms vaikų – 15 proc.; auginančioms 1 vaiką – 20 proc.; auginančioms 2 vaikus– 25 proc.; auginančioms 3 ir daugiau vaikų – 30 proc. Jauna šeima – kur abu sutuoktiniai arba vienas vaikus auginantis tėvas ar mama yra ne vyresni nei 35 metų.

Plačiau

Naudingos iniciatyvos atvykstantiems

"Globalios Širvintos"

Globalūs Regionai - iniciatyva, siekianti išplėsti Lietuvos ribas integruojant išvykusius Lietuvius į savo gimtojo miestelio, miesto gyvenimą, suteikiant galimybę prisidėti kuriant savivaldybės ekonominę gerovę, viešinant regiono potencialą. 

Plačiau

Galbūt žinote ar turite iniciatyvą, teikiate paslaugą kuri būtų naudinga sugrįžtantiems lietuviams, atvykstantiems užsieniečiams ar užsienyje gyvenantiems tautiečiams? Parašykite mums!

Laisvalaikis

Aktyviam poilsiui:

Plaukimas Širvintų upėmis, daugybė maršrutų Širvintos ir Musės upėmis
Kelionės dviračiais, 44 KM ilgio maršrutas Kernavė – Musninkai – Čiobiškis – Kernavė.

Žygeivių ir sporto klubas DUMBLAS Širvintų rajone (Pamusėje) nuo balandžio iki spalio mėnesio organizuoja ekstremalias varžybas, kliūčių ruožus, pėsčiųjų žygius, žygius pelkėmis ir kitas pramogas gryname ore – nedidelėms grupėms, įmonėms, draugų bei šeimų šventėms ir pan. Kasmet pirmąjį rugpjūčio šeštadienį organizuojamas masinis renginys „Bebro Kelias“ .

“Vikingų kaimas“
Prieš septynerius metus įkurtas patyrimų muziejus po atviru dangumi. Čia visus daiktus, eksponatus ir priemones galima liesti, apžiūrėti, ragauti, išbandyti (pasimatuoti ginkluotę, kepti blynus ant laužo ir kt.).

Širvintų vandenlenčių parkas
Širvintų žirgynas
Uosių paunksmėje - Šaudymas iš lankų.
Širvintų sporto centras – baseinas, pirtys.

Kaimo turizmo sodyba „Antanynė“
Įsikūrusi ant Širvintos upės marių kranto. Čia galima užsisakyti rastinį namelį visai šeimai, ar septynis namelius visam kolektyvui, bei aktyviai praleisti laiką žaidžiant lauko, stalo, paplūdimio tenisą, krepšinį, futbolą, tinklinį, badmintoną, žvejojant, buriuojanti, žaidžiant dažasvydį ar išbandant savo jėgas ekstremaliame žygyje pelkėmis.

Ramiam poilsui:

Čiobiškio keltas
Čiobiškio (Padalių) keltas – tikra Širvintų krašto įžymybė, technikos paminklas. Vienintelis tokio tipo Lietuvoje, unikalus, upės srovės varomas keltas. Keltu galima ne tik persikelti, perkelti automobilius, bet ir išsinuomoti vakarėliams.

Oreivių užuovėja – Kaimo turizmo sodyba
Kaimo turizmo sodyba “Oreivių užuovėja” – tai išskirtinio dizaino kaimo sodyba, romantiška nakvynė skirtinguose teminiuose kambariuose, įspūdingos dvi pokylių salės, kaimiškos pirtelės malonumai, nepakartojami skrydžiai oro balionu.

Kernavės turistinis – poilsinis takas „Ateik, žmogau, tyla priglausiu“
2,6 km ilgio miškininkų įrengtas takas Kernavėje, prie Baltojo kalno, vingiuoja vaizdingu šilu, palei senuosius X–XI a. pilkapynus. Čia įrengtos poilsiavietės, taką puošia medžio drožiniai.

Kaimo turizmo sodybos:
Vaclovo sodyba
Širvių slėnis
Kernavės bajorynė
Poilsis Kernavėje
Dagnužis

Ką pamatyti:

Širvintų rajone yra 18 dvarų ir dvaro sodybų
Čiobiškio dvaras -iki šių dienų išlikusi klasicizmo stiliaus dvaro sodyba susiformavo XVIII a. pabaigoje – XIX a. pradžioje.
Šešuolėlių dvaras - vienas gražiausių ir puošniausių dvarų Lietuvoje. Rūmų interjeras – vertingiausias XIX a. secesinės dvarų architektūros pavyzdys. Dvaras pasižymi ne tik prabanga, puošnumu ir didingumu, tai – skoningai rafinuota, alsuojanti autentiška, užburianti raminančia gamtos apsuptimi vieta.
Kernavės archeologinės vietovės muziejus
2012 m. duris atvėrė rekonstruotas modernus Kernavės archeologinės vietovės muziejus su nauja ekspozicija, pateikiančia lankytojams įspūdingiausius Kernavėje aptiktus archeologinius radinius.
Dariaus ir Girėno tiltas
1934 m. liepos 22 d., per iškilmingą atidarymą tiltas pavadintas lakūnų Stepono Dariaus (1896-1933) ir Stasio Girėno (1893-1933) vardu. Tiltas yra arkinis, gelžbetoninis, vienos angos. Tai technikos paminklas, reikšmingas istorijai ir kultūrai, 1993 m. įrašytas į LR nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. Prie tilto pritvirtinta paminklinė lenta su pavadinimu.
Janionių piliakalnis.


Daugiau informacijos – Širvintų savivaldybės tinklapyje

Informacija atnaujinta: 2019-12-27
MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):