Vilkaviškio rajono savivaldybė

Gyventojų skaičius: 35 325

Per 2018 metus: Atvyko 1 262, Išvyko 1 749, Neto (pokytis) -487

Nedarbo lygis: (2019.02): 11%

VDU (2018 III ketv.) ("į rankas"): 568 EUR

LLRI savivaldybės indeksas: 18-20 (iš 54 mažųjų savivaldybių)

Akmenės rajono savivaldybė Alytaus rajono savivaldybėAnykščių rajono savivaldybė Birštono savivaldybėBiržų rajono savivaldybė Druskininkų savivaldybėElektrėnų savivaldybėIgnalinos rajono savivaldybė Jonavos rajono savivaldybėJoniškio rajono savivaldybė Jurbarko rajono savivaldybė Kaišiadorių rajono savivaldybėKalvarijos savivaldybėKauno rajono savivaldybėKazlų Rūdos savivaldybėKėdainių rajono savivaldybėKelmės rajono savivaldybė Klaipėdos rajono savivaldybėKretingos rajono savivaldybėKupiškio rajono savivaldybėLazdijų rajono savivaldybėMarijampolės savivaldybėMažeikių rajono savivaldybėMolėtų rajono savivaldybėNeringos savivaldybėPagėgių savivaldybėPakruojo rajono savivaldybėPanevėžio rajono savivaldybėPasvalio rajono savivaldybėPlungės rajono savivaldybė Prienų rajono savivaldybėRadviliškio rajono savivaldybėRaseinių rajono savivaldybė Rietavo savivaldybėRokiškio rajono savivaldybėSkuodo rajono savivaldybėŠakių rajono savivaldybėŠalčininkų rajono savivaldybėŠiaulių rajono savivaldybėŠilalės rajono savivaldybėŠilutės rajono savivaldybėŠirvintų rajono savivaldybėŠvenčionių rajono savivaldybė Tauragės rajono savivaldybė Telšių rajono savivaldybė Trakų rajono savivaldybė Ukmergės rajono savivaldybėUtenos rajono savivaldybėVarėnos rajono savivaldybėVilkaviškio rajono savivaldybėVilniaus rajono savivaldybėVisagino savivaldybėZarasų rajono savivaldybė
 • Vilkaviškis – sparčiai atsinaujinantis miestas, kuriame daug dėmesio skiriama miesto viešųjų erdvių sutvarkymui, poilsio ir rekreacinių zonų infrastruktūros atnaujinimui, palankių sąlygų, pramonės ir verslo plėtrai, kūrimo.
 • Vilkaviškio rajono savivaldybė kiekvienais metais skiria lėšas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimui. Šiuo metu Savivaldybė siūlo paramą verslininkams šiomis priemonėmis: naujai įsteigtos darbo vietos kompensavimas, kai sukuriama nauja darbo vieta; pradinių įmonės steigimosi išlaidų kompensavimas; išlaidų, patirtų rengiant verslo planus kompensavimas; dalyvavimo parodose ir mugėse ar jų organizavimo išlaidų kompensavimas; įmonės interneto svetainės sukūrimo ir palaikymo išlaidų dalinis kompensavimas; skaitmeninės rinkodaros priemonių formavimo ir įdiegimo išlaidų dalinis kompensavimas; infrastruktūros pritaikymo asmenims su judėjimo negalia dalinis kompensavimas; informacinių rodyklių, paslaugų kelio ženklų, informacinių kelio ženklų dalinis kompensavimas. 
 • Vilkaviškyje aktyviai veikia neformaliojo švietimo įstaigos (sporto mokykla, vaikų ir jaunimo centras, Atviras jaunimo centras), pučiamųjų instrumentų orkestras, miesto ir kaimo bendruomenės, amatų centras.

Planuojate grįžti į Vilkaviškio rajono savivaldybę? Prisijunkite prie "Globalaus Vilkaviškio"!

Darbas

Numatomas darbuotojų trūkumas 2019

 • Auklėtojai, socialiniai pedagogai
 • Gydytojai specialistai
 • Kepėjai ir konditeriai
 • Gamybos darbų meistrai ir brigadininkai
 • Medienos meistrai
 • Psichologai
 • Siuvėjai, kailininkai ir kepurininkai

Paklausiausios profesijos savivaldybėje

Specialistai

 • Sandėliavimo tarnybos tarnautojai
 • Mechanikos inžinieriai
 • Reklamos ir rinkodaros specialistai
 • Jaunesnieji socialiniai darbuotojai

Darbininkai

 • Parduotuvių pardavėjai
 • Lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojai
 • Virėjai
 • Medienos apdirbimo staklių derintojai ir operatoriai
 • Krovikai
 • Biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojai, kambarinės ir pagalbininkai

Daugiau informacijos apie savivaldybėje paklausias ir nepaklausias profesijas rasite Profesijų žemėlapyje

Vidutinis darbo užmokestis Lietuvos įmonėse

Sodros svetainėje skelbiami įmonių mokamo vidutinio darbo užmokesčio duomenys ir galimybės vienos įmonės vidutinį atlyginimą palyginti su kitų ta pačia ekonomine veikla užsiimančių ar toje pačioje savivaldybėje veikiančių bendrovių mokamu atlyginimu.

Skaityti plačiau

Didžiausią darbuotojų skaičių turinčios įmonės

 • Vilkaviškio ligoninė
 • Vilkaviškio siuvimo AB „Žemkalnija“
 • Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija
 • UAB „Furnmaster“
 • Didvyžių socialinės globos namai
 • Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centras
 • UAB „Art Glacio“
 • UAB Kepykla „Savas“
 • Vilkaviškio socialinės pagalbos centras
 • UAB „Baltijos tekstilė“

Užimtumo tarnybos paslaugos

Užimtumo tarnyba padeda asmenims įsidarbinti paskirdama individualų specialistą, su kurio sudaromi užimtumo veiklos planai, skiriami kvalifikacijos kėlimo kursai, asmenys siunčiami baigti profesinio mokymo programas; asmenims, iki 29 metų siūloma programa „Atrask save“, taip pat gali būti teikiama parama pirmam verslui įkurti; vyresniems asmenims suteikiama subsidijavimo paslauga (kai darbdaviui dalis sumokamos algos padengiama valstybės).

Skaityti plačiau 

Užimtumo tarnybos parama judumui

Parama judumui – galimybė gauti kelionės išlaidų kompensaciją vykstant į darbą kitame mieste.
Kelionės išlaidos kompensuojamos ne ilgiau kaip 3 mėnesius nuo įsidarbinimo ar dalyvavimo pradžios.
Kompensacijos dydis nuo 25 iki 33 procentų minimalios mėnesio dydžio (priklausomai nuo darbo užmokesčio).
Atstumai iki artimiausių miestų:

 • Marijampolė: ~25 KM
 • Kazlų Rūda: ~35 KM
 • Kalvarija: ~40 KM

Skaityti plačiau

Verslas

Vilkaviškio rajono savivaldybės SVV plėtros programa

Vilkaviškio rajono savivaldybės SVV plėtros programos tikslas – remti ir skatinti verslumą Vilkaviškio rajone. Verslo subjektams, pateikusiems paraiškas gali būti taikomos šios finansinės paramos iš Vilkaviškio rajono savivaldybės biudžeto lėšų formos:

1. Įrangos įsigijimo dalinis kompensavimas, kai sukuriama nauja (papildoma) darbo vieta.
Gali kreiptis SVV subjektai, kurie ne anksčiau kaip prieš 12 mėnesių iki prašymo pateikimo datos sukurdami bent vieną naują (papildomą) darbo vietą ir joje įdarbinę darbuotoją pilnu etatu, patyrė išlaidas. Vienai įkurtai naujai darbo vietai gali būti skiriama iki 100 proc., bet ne daugiau kaip 2 000,00 Eur dalinė kompensacija (išlaikant įkurtą darbo vietą ir nemažinant darbuotojų skaičiaus ne mažiau kaip dvejus metus). Dviem įkurtoms darbo vietoms SVV subjektui gali būti skiriama ne daugiau kaip 3 500,00 Eur dalinė kompensacija (išlaikant įkurtas darbo vietas ir nemažinant darbuotojų skaičiaus ne mažiau kaip dvejus metus) per kalendorinius metus. Įkūrus 3 ir daugiau darbo vietas, SVV subjektui gali būti kompensuojama ne daugiau kaip 5 000,00 Eur dalinė kompensacija (išlaikant įkurtas darbo vietas ir nemažinant darbuotojų skaičiaus ne mažiau kaip dvejus metus). 

2. Pradinių įmonės steigimosi išlaidų kompensavimas Verslo subjektams 
Skiriama atlyginimo už įstatų parengimą, mokesčio notarui už steigiamo juridinio asmens steigimo dokumentų atitikimo patvirtinimą, atlyginimo valstybės įmonės Registrų centrui už juridinio asmens įregistravimą, už laikino pavadinimo įtraukimo į registrą iki 50 proc. dydžio kompensacija, bet ne daugiau kaip 150,00 Eur. Įmonę įsteigus elektroniniu būdu kompensuojama 100 proc., bet ne daugiau kaip 80,00 Eur. Skiriama atlyginimo už laikino pavadinimo įtraukimą į registrą ir prašymą registruoti Juridinių asmenų registre.

3. Išlaidų, patirtų rengiant verslo planus kompensavimas 
Verslo plano, investicinio projekto ir paraiškos skirti finansinę paramą parengimo daliniam kompensavimui, jei verslo projektas ir (ar) investicinis projektas įgyvendinamas Vilkaviškio rajono savivaldybės teritorijoje, kai Savivaldybė SVV subjektui kompensuoja iki 1 000,00 Eur , iki 100 proc. patirtų ir dokumentais pagrįstų išlaidų už verslo plano, investicinio projekto, paraiškos skirti finansinę paramą iš ES ir kitų fondų parengimą, kai paraiškos vertinimas yra teigiamas (arba jam prilygintas vertinimas) ir su paraiška pateikiamas tai įrodantis dokumentas.

4. Dalyvavimo parodose ir mugėse ar jų organizavimo išlaidų kompensavimas 
Skiriama iki 100 proc. dydžio kompensacija parodų salės nuomos, parodos ploto nuomos, parodos dalyvio mokesčio (kai paroda vyksta Lietuvoje) išlaidoms padengti, bet ne daugiau kaip 600,00 Eur . Parodoje turi būti prekiaujama SVV subjekto gaminamais gaminiais / produkcija ir / ar pristatomos SVV subjekto teikiamos paslaugos. Skiriama iki 100 proc. dydžio kompensacija parodų salės nuomos, parodos dalyvio mokesčio (kai paroda vyksta užsienio šalyje išlaidoms padengti, bet ne daugiau kaip 1 000,00 Eur . Parodoje turi būti prekiaujama SVV subjekto gaminamais gaminiais / produkcija ir / ar pristatomos SVV subjekto teikiamos paslaugos.

5. Įmonės interneto svetainės sukūrimo ir palaikymo išlaidų dalinis kompensavimas
Skiriama iki 50 proc. dydžio, bet ne daugiau kaip 500,00 Eur patirtų ir dokumentais pagrįstų įmonės interneto svetainės sukūrimo ir palaikymo išlaidų (talpinimo paslaugos).

6. Skaitmeninės rinkodaros priemonių formavimo ir įdiegimo išlaidų dalinis kompensavimas
Skiriama iki 50 proc., bet ne daugiau kaip 200,00 Eur, patirtų ir dokumentais pagrįstų įmonės skaitmeninės rinkodaros priemonių formavimo ir įdiegimo išlaidų. Skaitmeninės rinkodaros būdai: 1) Interneto svetainės optimizavimas paieškos sistemoms (SEO); 2) Paieškos sistemų rinkodara (SEM); 3) Socialinių tinklų marketingas (SMM).

7. Infrastruktūros pritaikymo asmenims su judėjimo negalia
Infrastruktūros pritaikymo asmenims su judėjimo negalia SVV subjekto teritorijoje dalinis išlaidų kompensavimas (pandusų įrengimas, mobilių pandusų įsigijimas ir pan.) – išlaidų padengimas iki 50 proc., bet ne daugiau kaip 1 000,00 Eur.

8. Informacinių rodyklių, paslaugų kelio ženklų, informacinių kelio ženklų dalinis kompensavimas
Skiriama iki 50 proc., bet ne daugiau kaip 600,00 Eur, patirtų ir dokumentais pagrįstų įmonės išlaidų įrengiant informacines rodykles, paslaugų kelio ženklus, informacinius kelio ženklus į verslo subjekto buveinės ar verslo paslaugų teikimo vietą. Išlaidos kompensuojamos gamybai ir montavimui (neįskaitant projektavimo).

Daugiau informacijos apie paramą verslo subjektams

Kreiptis į: Vilkaviškio rajono savivaldybės administraciją; S. Nėries g. 1, Vilkaviškis; Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyriaus vyr. specialistę Valdą Kilikevičiūtę, tel. 8 342 60076, valda.kilikeviciute@vilkaviskis.lt 

Švietimas

Bendras švietimo lygis

Vidutinis mokinių skaičius klasėje:

 • 1-4 klasėse 15 mokinių
 • 5-8 klasėse 16 mokinių
 • 9-12, I-IV gimnazijos klasėse 23 mokiniai

Daugiau apie bendrą švietimo lygį

Aukštesni nei šalies vidurkis VBE rodikliai:

 • IT
 • geografijos
 • istorijos
 • fizikos
 • chemijos

Aukščiausios kvalifikacijos mokytojų dalis: 30 %

Mokykloje gerai besijaučiančių mokinių dalis: 52 %

Olimpiadų prizininkai 10 000 mokinių: 16,9

Valstybinius brandos egzaminus išlaikiusiųjų dalis:

 • 3 ir daugiau VBE 61 %
 • bent vieną VBE 82 %

ŠMM mokslo kokybės žemėlapis

Švietimo ir mokslo ministerijos parengtas žemėlapis, kuriame pateikiami duomenys apie mokslo pasiekimų skirtumus tarp skirtingų savivaldybių. Žemėlapyje nurodyti kokie yra mokinių pasiekimai lietuvių kalboje ir matematikoje, taip pat vidutinis mokinių skaičius klasėje, statistika apie bendrą situaciją Lietuvoje.

Žemėlapį rasite čia

Švietimo įstaigų sąrašas

Čia rasite visų savivaldybėje veikiančių švietimo įstaigų (ikimokyklinių įstaigų, pradinių, pagrindinių mokyklų, gimnazijų, progimnazijų, neformaliojo ugdymo įstaigų) sąrašą bei jų kontaktus.

Sąrašą rasite čia

Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centras

Savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo ir laisvalaikio užimtumo centras, jaunimo ir vaikų tarpe propaguojantis kūrybinę, sporto ir saviraišką skatinančią veiklą. Centre veikia floristikos, šokio ir vaidybos būreliai, dailės studija, būreliai vaikams nuo 3 iki 6 metų.

Skaityti plačiau

Vilkaviškio rajono Švietimo pagalbos tarnyba

Tarnyba organizuoja pedagogų kvalifikacijos tobulinimo veiklą, teikia psichologinę pagalbą, įvertina specialiuosius mokinių ugdymosi poreikius, konsultuoja ir švietimo klausimais informuoja tėvus ir kt. 

Skaityti plačiau

Vilkaviškio rajono Atviras jaunimo centras

Atviras jaunimo centras – aplinka, kurioje jaunimas  gali pozityviai praleisti laisvalaikį saugioje aplinkoje, užsiimti mėgstama veikla, įgyvendinti savo idėjas, diskutuoti jiems rūpimais klausimas. Atvirame jaunimo centre laukiamas kiekvienas 14-29 metų jaunuolis.

Skaityti plačiau

Socialinės paslaugos

Savivaldybės teikiamos socialinės paslaugos

Nuorodoje rasite savivaldybės teikiamas socialines paslaugas bei paramą. Teikiamos paslaugos apima galimybę kreiptis dėl išmokų vaikui, socialinių pašalpų skyrimo, paramos moksleivių maitinimui ar reikmenų įsigijimui, socialinio būsto ir kt.

Plačiau

Nemokama teisinė pagalba

Nemokama teisinė konsultacija, kurios metu galite gauti pagalbą ir patarimus rengiant dokumentus, sprendžiant ginčus ne teismo tvarka, rengiant taikos sutartį ir kt. 

Plačiau

Kompleksinės paslaugos šeimai

Kompleksinės paslaugos teikiamos Vilkaviškio rajone gyvenančioms šeimoms, siekiant įgalinti šeimas įveikti iškilusius sunkumus ir krizes, savarankiškai pasirūpinti savo šeimos gerove, taip užtikrinant pozityvią šeimos raidą bei prisidėti prie šeimos gyvenimo kokybės gerinimo.

Plačiau

Subsidija pirmojo būsto įsigijimui regione

Vilkaviškyje jaunoms šeimoms galima kreiptis dėl paramos būstui įsigyti. Jaunoms šeimoms siūlomos tokios subsidijos: neauginančioms vaikų – 15 proc.; auginančioms 1 vaiką – 20 proc.; auginančioms 2 vaikus– 25 proc.; auginančioms 3 ir daugiau vaikų – 30 proc. Jauna šeima – kur abu sutuoktiniai arba vienas vaikus auginantis tėvas ar mama yra ne vyresni nei 35 metų. 

Plačiau

Naudingos iniciatyvos atvykstantiems

Galbūt žinote ar turite iniciatyvą, teikiate paslaugą kuri būtų naudinga sugrįžtantiems lietuviams, atvykstantiems užsieniečiams ar užsienyje gyvenantiems tautiečiams? Parašykite mums!

Laisvalaikis

Aktyviam poilsiui:

Kelionės baidarėmis ir dviračiais
„Sudava“ siūlo baidarių ir dviračių žygius po Sūduvos kraštą, pasigrožėti ežerais, upėmis, kalvomis bei miškais.

Kempingas
Kempingas „Pušelė“ ne tik moderniai įrengtas kempingas, bet ir poilsiavietė, kuri įsikūrusi ant labai švaraus ir gilaus Vištyčio ežero kranto. Kempingo teritorijos plotas yra 5,2 ha. Laisvalaikio praleidimui galima pasirinkti vandens dviračius, irklines valtis, baidares, kanojas, krepšinio ir tinklinio aikštynus, biliardą, stalo tenisą, oro ritulių stalus ar mobilią sauną. Nakvynei galima pasirinkti dviviečius-keturviečius namelius su bendro naudojimo tualetais ir dušais, bei galima nuomotis namelius su patogumais.

Sodyba „Poilsis Vištytyje“
Norinčiųjų pailsėti ir turiningai praleisti laiką laukia erdvi kaimiško tipo sodyba su etnografiniais elementais. Sodyboje daug pramogų:

Ką pamatyti:

Paežerių dvaras
Dabartinį architektūrinį ansamblį sudaro rūmai, oficina, Belvederio bokštas ir parkas. 

Unikaliausias Sūduvos krašto dvarų kultūros paveldo objektas. Paežerių dvaro pradžia turėtų siekti seniausių Sūduvos dvarų kūrimosi laikus – XVI-XVII a. Rūmus iš visų pusių supa dvaro parkas ir sodas, užimantis 12 ha plotą, kuris šiaurinėje dalyje ribojasi su Paežerių ežeru. Pietvakariniame vejos krašte – dvaro oficina su prie jos prisišliejusiu negotikinio stiliaus Belvederio bokštu. Dvare rengiami ledo skulptūrų festivaliai, klasikinės muzikos ir poezijos vakarai, Sūduvių amatų šventės, organizuojami edukaciniai užsiėmimai.

Kybartų požemiai po geležinkelio sandėlio pastatu
Po Kybartų geležinkelio stotimi esančius skliautuotus rūsius, kurie buvo pastatyti 1870 m., 2002 m. netikėtai aptiko statybininkai, remontuodami buvusį muitinės sandėlio pastatą. Labai tvirtai suręstame, arkinių konstrukcijų pastate, manoma, kadaise buvo saugomos per muitinę keliavusios prekės, nes iki I-ojo pasaulinio karo per Kybartus ėjo apie 10% viso carinės Rusijos eksporto bei importo, o ledų prikrauti rūsiai atstodavo šaldytuvus.

Patekti į požemius bet kuriuo metu negalima. Norint pavaikščioti istorija alsuojančiuose požemiuose, reikia tartis su Kybartų kelio pasienio veterinarijos posto atstovais arba su Kybartų bendruomenės pirmininku, tel. 8 612 85242

Jono Basanavičiaus gimtinė, Lietuvos Tautinio atgimimo ąžuolynas
Jono Basanavičiaus gimtinėje pristatoma XIX a. pabaigos – XX a. pradžios pasiturinčio Suvalkijos ūkininko vienkiemio sodyba su tradiciniais gyvenamaisiais ir ūkiniais trobesiais. Čia augo tautinio sąjūdžio veikėjas, gydytojas, visuomenininkas dr. Jonas Basanavičius (1851–1927). Atstatytoje stuboje eksponuojami to meto baldai, interjero detalės, tekstilė. Ekspozicijoje yra keletas Jonui Basanavičiui priklausiusių asmeninių daiktų. Dviejų dalių klėtyje galima apžiūrėti namų apyvokos reikmenis, įrankius, tekstilę. Klojime įrengta erdvi scena su žiūrovų sale, kur šiltuoju metų laiku organizuojami įvairūs muziejaus renginiai, mėgėjų teatrų bei folkloro festivaliai. Ūkiniuose sodybos pastatuose įrengtos dvi parodų salės ir erdvi edukacinė klasė.

1989 m. čia pradėtas sodinti dabar jau net virš 40 ha ploto Tautinio Atgimimo ąžuolynas, suskirstytas į 14 teminių giraičių.

Plaktukų muziejus
Pasaulyje priskaičiuojama per 25 tūkstančius skirtingų plaktukų rūšių. Plaktukų muziejai yra retas reiškinys. Lietuvoje jų vos du: vienas Ignalinos rajone, antras – Sauliaus Matusevičiaus įkurtas muziejus Degučių kaime, Vilkaviškio rajone. Muziejuje šiandien yra apie 700 eksponatų. Jų yra pačių įvairiausių: smulkiems darbams, akmenims tašyti, girnoms kalti, juvelyro plaktukas, teisėjo, mėsininko, baldžiaus ir t.t.
Degučių k., Vilkaviškio r., tel. 8 682 24128.

Vištyčio regioninis parkas
Unikalų Vištyčio regioninio parko kraštovaizdį formavo paskutinio ledynmečio ledo liežuviai. Aukščiausios kalvos Lietuvoje – tai vertingiausias ir išskirtiniausias parko kraštovaizdžio kompleksas.

1992 m. įkurtas parkas saugo  Suvalkijos kraštui nebūdingas aukščiausias Lietuvoje Suvalkų aukštumos morenines kalvas (285 m.), daug gamtiniu požiūriu vertingų kraštovaizdžio kompleksų, augalų, didelę žinduolių, roplių ir varliagyvių įvairovę. Čia vilioja vienas didžiausių, giliausių bei švariausių ežerų Lietuvoje – Vištyčio ežeras, dar vadinamas „Lietuvos Baikalu“, kuriame gyvena net ledynmečio laikus menantys sykai ir seliavos. Ežerą  supa 50 metų žmogaus neliesti senųjų skroblynų miškai, lankytojus žavi prie jo esantis skardis, trečias pagal dydį Lietuvoje Vištyčio akmuo,  Šilelio pažintinis takas  bei Šilelio miške iš Šventojo šaltinėlio trykštantis gėlas vanduo. Praeitį mena piliakalniai, knygnešio P. Mykolainio gimtinė. Parko vertybes ekspozicijoje „Kalvotoji Suvalkija“  pristato modernus 2015 metais atidarytas lankytojų centras.

Daugiau informacijos – Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centre

Informacija atnaujinta: 2019-12-06
MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):