Vilkaviškio rajono savivaldybė

Gyventojų skaičius: 35 782

Per 2017 metus: Atvyko 955, Išvyko 2067, Neto (pokytis) -1112

Nedarbo lygis: 9,3%

VDU ("į rankas") 2018: 559 EUR

Vidutinė buto 1m2 kaina (2018.08): 272 EUR

LLRI savivaldybės indeksas: 29-32/54

Akmenės rajono savivaldybė Alytaus rajono savivaldybėAnykščių rajono savivaldybė Birštono savivaldybėBiržų rajono savivaldybė Druskininkų savivaldybėElektrėnų savivaldybėIgnalinos rajono savivaldybė Jonavos rajono savivaldybėJoniškio rajono savivaldybė Jurbarko rajono savivaldybė Kaišiadorių rajono savivaldybėKalvarijos savivaldybėKauno rajono savivaldybėKazlų Rūdos savivaldybėKėdainių rajono savivaldybėKelmės rajono savivaldybė Klaipėdos rajono savivaldybėKretingos rajono savivaldybėKupiškio rajono savivaldybėLazdijų rajono savivaldybėMarijampolės rajono savivaldybėMažeikių rajono savivaldybėMolėtų rajono savivaldybėNeringos savivaldybėPagėgių rajono savivaldybėPakruojo rajono savivaldybėPanevėžio rajono savivaldybėPasvalio rajono savivaldybėPlungės rajono savivaldybė Prienų rajono savivaldybėRadviliškio rajono savivaldybėRaseinių rajono savivaldybė Rietavo rajono savivaldybėRokiškio rajono savivaldybėSkuodo rajono savivaldybėŠakių rajono savivaldybėŠalčininkų rajono savivaldybėŠiaulių rajono savivaldybėŠilalės rajono savivaldybėŠilutės savivaldybėŠirvintų rajono savivaldybėŠvenčionių rajono savivaldybė Tauragės rajono savivaldybė Telšių rajono savivaldybė Trakų rajono savivaldybė Ukmergės rajono savivaldybėUtenos rajono savivaldybėVarėnos rajono savivaldybėVilkaviškio rajono savivaldybėVilniaus rajono savivaldybėVisagino rajono savivaldybėZarasų rajono savivaldybė
 • Vilkaviškis – sparčiai atsinaujinantis miestas, kuriame daug dėmesio skiriama miesto viešųjų erdvių sutvarkymui, poilsio ir rekreacinių zonų infrastruktūros atnaujinimui, palankių sąlygų, pramonės ir verslo plėtrai, kūrimo.
 • Vilkaviškio rajono savivaldybė kiekvienais metais skiria lėšas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimui. Šiuo metu Savivaldybė siūlo paramą verslininkams šiomis priemonėmis: naujai įsteigtos darbo vietos kompensavimas, kai sukuriama nauja darbo vieta; pradinių įmonės steigimosi išlaidų kompensavimas; išlaidų, patirtų rengiant verslo planus kompensavimas; dalyvavimo parodose ir mugėse ar jų organizavimo išlaidų kompensavimas.
 • Vilkaviškyje aktyviai veikia neformaliojo švietimo įstaigos (sporto mokykla, vaikų ir jaunimo centras, Atviras jaunimo centras), pučiamųjų instrumentų orkestras, miesto ir kaimo bendruomenės, amatų centras.

Darbas

Numatomas darbuotojų trūkumas 2018

 • Darbininkai izoliuotojai
 • Gydytojai specialistai
 • Kepėjai ir konditeriai
 • Medienos apdirbimo staklių derintojai ir operatoriai
 • Medienos meistrai

Numatomas darbuotojų perteklius 2018

 • Administravimo ir vykdomieji sekretoriai
 • Apsaugos darbuotojai 
 • Dailidės ir staliai 
 • Floristai 
 • Kirpėjai

Paklausiausios profesijos savivaldybėje

Specialistai

 • Sandėliavimo tarnybos tarnautojai
 • Transliavimo ir garso bei vaizdo sistemų technikai
 • Pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojai
 • Reklamos ir rinkodaros specialistai

Darbininkai

 • Dažytojai ir giminiškų profesijų darbininkai
 • Parduotuvių pardavėjai
 • Lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojai
 • Virėjai

Daugiau informacijos apie savivaldybėje paklausias ir nepaklausias profesijas rasite Profesijų žemėlapyje

Vidutinis darbo užmokestis Lietuvos įmonėse

Sodros svetainėje skelbiami įmonių mokamo vidutinio darbo užmokesčio duomenys ir galimybės vienos įmonės vidutinį atlyginimą palyginti su kitų ta pačia ekonomine veikla užsiimančių ar toje pačioje savivaldybėje veikiančių bendrovių mokamu atlyginimu.

Skaityti plačiau

Didžiausią darbuotojų skaičių turinčios įmonės

 • Vilkaviškio ligoninė
 • Vilkaviškio siuvimo AB „Žemkalnija“
 • Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija
 • UAB „Furnmaster“
 • Didvyžių socialinės globos namai
 • Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centras
 • UAB „Art Glacio“
 • UAB Kepykla „Savas“
 • Vilkaviškio socialinės pagalbos centras
 • UAB „Baltijos tekstilė“

Darbo biržos paslaugos

Darbo birža padeda asmenims įsidarbinti paskirdama individualų specialistą, su kurio sudaromi užimtumo veiklos planai, skiriami kvalifikacijos kėlimo kursai, asmenys siunčiami baigti profesinio mokymo programas; asmenims, iki 29 metų siūloma programa „Atrask save“, taip pat gali būti teikiama parama pirmam verslui įkurti; vyresniems asmenims suteikiama subsidijavimo paslauga (kai darbdaviui dalis sumokamos algos padengiama valstybės).

Skaityti plačiau 

LDB parama judumui

Parama judumui – galimybė gauti kelionės išlaidų kompensaciją vykstant į darbą kitame mieste.
Kelionės išlaidos kompensuojamos ne ilgiau kaip 3 mėnesius nuo įsidarbinimo ar dalyvavimo pradžios.
Kompensacijos dydis nuo 25 iki 33 procentų minimalios mėnesio dydžio (priklausomai nuo darbo užmokesčio).
Atstumai iki artimiausių miestų:
Marijampolė: ~25 KM
Kazlų Rūda: ~35 KM
Kalvarija: ~40 KM

Skaityti plačiau

Verslas

Vilkaviškio rajono savivaldybės SVV plėtros programa

Vilkaviškio rajono savivaldybės SVV plėtros programos tikslas – remti ir skatinti verslumą Vilkaviškio rajone. Verslo subjektams, pateikusiems paraiškas gali būti taikomos šios finansinės paramos iš Vilkaviškio rajono savivaldybės biudžeto lėšų formos:

1. Naujai įsteigtos darbo vietos įrangos dalinis kompensavimas, kai sukuriama nauja darbo vieta. Pradinių įmonės steigimosi išlaidų kompensavimas
Gali kreiptis verslo subjektai, kurie ne anksčiau kaip einamaisiais metais iki prašymo pateikimo datos įkūrė bent vieną naują (papildomą) darbo vietą ir joje įdarbino darbuotoją pilnu etatu. Vienai įkurtai naujai darbo vietai gali būti skiriama iki 100 proc., bet ne daugiau kaip 1 000 eurų dalinė kompensacija (išlaikant įkurtą darbo vietą ir nemažinant darbuotojų skaičiaus ne mažiau kaip dvejus metus). Dviem įkurtoms darbo vietoms verslo subjektui gali būti skiriama ne daugiau kaip 1 500 eurų dalinė kompensacija (išlaikant įkurtas darbo vietas ir nemažinant darbuotojų skaičiaus ne mažiau kaip dvejus metus) per kalendorinius metus. Įkūrus 3 ir daugiau darbo vietas, verslo subjektui gali būti kompensuojama ne daugiau kaip 2 000 eurų dalinė kompensacija (išlaikant įkurtas darbo vietas ir nemažinant darbuotojų skaičiaus ne mažiau kaip dvejus metus). 
2. Pradinių įmonės steigimosi išlaidų kompensavimas Verslo subjektams 
Individualioms įmonėms, mažosioms bendrijoms, uždarosioms akcinėms bendrovėms, tikrosioms ūkinėms bendrijoms ir kooperatinėms bendrovėms (kooperatyvams): skiriama atlyginimo už įstatų parengimą, mokesčio notarui už steigiamo juridinio asmens steigimo dokumentų atitikimo patvirtinimą, atlyginimo valstybės įmonės Registrų centrui už juridinio asmens įregistravimą, už laikino pavadinimo įtraukimo į registrą iki 50 proc. dydžio kompensacija, bet ne daugiau kaip 150 EUR; įmonę įsteigus elektroniniu būdu kompensuojama 100 proc., bet ne daugiau kaip 80 EUR. Skiriama atlyginimo už laikino pavadinimo įtraukimą į registrą ir prašymą registruoti Juridinių asmenų registre.
3. Išlaidų, patirtų rengiant verslo planus kompensavimas 
Verslo plano, investicinio projekto ir paraiškos skirti finansinę paramą parengimo daliniam kompensavimui, jei verslo projektas ir (ar) investicinis projektas įgyvendinamas Vilkaviškio rajono savivaldybės teritorijoje, kai Savivaldybė lėšų gavėjui kompensuoja iki 1 000 eurų, iki 100 proc. patirtų ir dokumentais pagrįstų išlaidų už verslo plano, paraiškos skirti finansinę paramą iš ES ir kitų fondų parengimą, kai paraiškos administracinis vertinimas yra teigiamas ir su paraiška pateikiamas tai įrodantis dokumentas.
4. Dalyvavimo parodose ir mugėse ar jų organizavimo išlaidų kompensavimas 
Skiriama iki 100 proc. dydžio kompensacija parodų salės nuomos, parodos ploto nuomos, parodos dalyvio mokesčio (kai paroda vyksta Lietuvoje) išlaidoms padengti, bet ne daugiau kaip 600 EUR. Parodoje turi būti prekiaujama savo gaminiais / produkcija.

Kreiptis į: Vilkaviškio rajono savivaldybės administraciją; S. Nėries g. 1, Vilkaviškis; Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyriaus vyr. specialistę Valdą Kilikevičiūtę, tel. 8 342 60076, valda.kilikeviciute@vilkaviskis.lt 

Švietimas

Bendras švietimo lygis

Vidutinis mokinių skaičius klasėje: 
 • 1-4 klasėse 15 mokinių
 • 5-8 klasėse 16 mokinių
 • 9-12, I-IV gimnazijos klasėse 23 mokiniai

Aukščiausios kvalifikacijos mokytojų dalis (2017 m.): ~30 %

Valstybinius brandos egzaminus išlaikiusiųjų dalis (2017 m.): 3 ir daugiau VBE ~60 %; bent vieną VBE ~80 %

Aukštesni nei šalies vidurkis IT, geografijos VBE rodikliai.

Skaityti daugiau

ŠMM mokslo kokybės žemėlapis

Švietimo ir mokslo ministerijos parengtas žemėlapis, kuriame pateikiami duomenys apie mokslo pasiekimų skirtumus tarp skirtingų savivaldybių. Žemėlapyje nurodyti kokie yra mokinių pasiekimai lietuvių kalboje ir matematikoje, taip pat vidutinis mokinių skaičius klasėje, statistika apie bendrą situaciją Lietuvoje.

Švietimo įstaigų sąrašas

Čia rasite visų savivaldybėje veikiančių švietimo įstaigų (ikimokyklinių įstaigų, pradinių, pagrindinių mokyklų, gimnazijų, progimnazijų, neformaliojo ugdymo įstaigų) sąrašą bei jų kontaktus.

Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centras

Savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo ir laisvalaikio užimtumo centras, jaunimo ir vaikų tarpe propaguojantis kūrybinę, sporto ir saviraišką skatinančią veiklą. Centre veikia floristikos, šokio ir vaidybos būreliai, dailės studija, būreliai vaikams nuo 3 iki 6 metų.

Socialinės paslaugos

Savivaldybės teikiamos socialinės paslaugos

Nuorodoje rasite savivaldybės teikiamas socialines paslaugas bei paramą. Teikiamos paslaugos apima galimybę kreiptis dėl išmokų vaikui, socialinių pašalpų skyrimo, paramos moksleivių maitinimui ar reikmenų įsigijimui, socialinio būsto ir kt.

Plačiau

Nemokama teisinė pagalba

Nemokama teisinė konsultacija, kurios metu galite gauti pagalbą ir patarimus rengiant dokumentus, sprendžiant ginčus ne teismo tvarka, rengiant taikos sutartį ir kt. 

Plačiau

Subsidija pirmojo būsto įsigijimui regione

Vilkaviškyje jaunoms šeimoms galima kreiptis dėl paramos būstui įsigyti. Jaunoms šeimoms siūlomos tokios subsidijos: neauginančioms vaikų – 15 proc.; auginančioms 1 vaiką – 20 proc.; auginančioms 2 vaikus– 25 proc.; auginančioms 3 ir daugiau vaikų – 30 proc. Jauna šeima – kur abu sutuoktiniai arba vienas vaikus auginantis tėvas ar mama yra ne vyresni nei 35 metų. 

Plačiau

Naudingos iniciatyvos atvykstantiems

Galbūt žinote ar turite iniciatyvą, teikiate paslaugą kuri būtų naudinga sugrįžtantiems lietuviams, atvykstantiems užsieniečiams ar užsienyje gyvenantiems tautiečiams? Parašykite mums!

Laisvalaikis

Aktyviam poilsiui:

Kelionės baidarėmis ir dviračiais
„Sudava“ siūlo baidarių ir dviračių žygius po Sūduvos kraštą, pasigrožėti ežerais, upėmis, kalvomis bei miškais.

Kempingas
Kempingas „Pušelė“ ne tik moderniai įrengtas kempingas, bet ir poilsiavietė, kuri įsikūrusi ant labai švaraus ir gilaus Vištyčio ežero kranto. Kempingo teritorijos plotas yra 5,2 ha. Laisvalaikio praleidimui galima pasirinkti vandens dviračius, irklines valtis, baidares, kanojas, krepšinio ir tinklinio aikštynus, biliardą, stalo tenisą, oro ritulių stalus ar mobilią sauną. Nakvynei galima pasirinkti dviviečius-keturviečius namelius su bendro naudojimo tualetais ir dušais, bei galima nuomotis namelius su patogumais.

Sodyba „Poilsis Vištytyje“
Norinčiųjų pailsėti ir turiningai praleisti laiką laukia erdvi kaimiško tipo sodyba su etnografiniais elementais. Sodyboje daug pramogų:

Ką pamatyti:
Paežerių dvaras
Dabartinį architektūrinį ansamblį sudaro rūmai, oficina, Belvederio bokštas ir parkas.

Kybartų požemiai po geležinkelio sandėlio pastatu
Po Kybartų geležinkelio stotimi esančius skliautuotus rūsius, kurie buvo pastatyti 1870 m., 2002 m. netikėtai aptiko statybininkai, remontuodami buvusį muitinės sandėlio pastatą. Labai tvirtai suręstame, arkinių konstrukcijų pastate, manoma, kadaise buvo saugomos per muitinę keliavusios prekės, nes iki I-ojo pasaulinio karo per Kybartus ėjo apie 10% viso carinės Rusijos eksporto bei importo, o ledų prikrauti rūsiai atstodavo šaldytuvus.

Vištyčio regioninis parkas
Unikalų Vištyčio regioninio parko kraštovaizdį formavo paskutinio ledynmečio ledo liežuviai. Aukščiausios kalvos Lietuvoje – tai vertingiausias ir išskirtiniausias parko kraštovaizdžio kompleksas.

Daugiau informacijos – Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centre

Informacija atnaujinta: 2018-10-12
MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

Reikia pagalbos?

Klauskite mūsų dabar!