Visagino savivaldybė

Gyventojų skaičius: 18 396

Per 2018 metus: Atvyko: 639, Išvyko: 815, Neto (pokytis): -176

Nedarbo lygis: (2019.02) 13.1%

VDU (2018 III ketv.) („į rankas“): 689 EUR

LLRI (2019) savivaldybės indeksas: 40-45 (iš 54 mažųjų savivaldybių)

Akmenės rajono savivaldybė Alytaus rajono savivaldybėAnykščių rajono savivaldybė Birštono savivaldybėBiržų rajono savivaldybė Druskininkų savivaldybėElektrėnų savivaldybėIgnalinos rajono savivaldybė Jonavos rajono savivaldybėJoniškio rajono savivaldybė Jurbarko rajono savivaldybė Kaišiadorių rajono savivaldybėKalvarijos savivaldybėKauno rajono savivaldybėKazlų Rūdos savivaldybėKėdainių rajono savivaldybėKelmės rajono savivaldybė Klaipėdos rajono savivaldybėKretingos rajono savivaldybėKupiškio rajono savivaldybėLazdijų rajono savivaldybėMarijampolės savivaldybėMažeikių rajono savivaldybėMolėtų rajono savivaldybėNeringos savivaldybėPagėgių savivaldybėPakruojo rajono savivaldybėPanevėžio rajono savivaldybėPasvalio rajono savivaldybėPlungės rajono savivaldybė Prienų rajono savivaldybėRadviliškio rajono savivaldybėRaseinių rajono savivaldybė Rietavo savivaldybėRokiškio rajono savivaldybėSkuodo rajono savivaldybėŠakių rajono savivaldybėŠalčininkų rajono savivaldybėŠiaulių rajono savivaldybėŠilalės rajono savivaldybėŠilutės rajono savivaldybėŠirvintų rajono savivaldybėŠvenčionių rajono savivaldybė Tauragės rajono savivaldybė Telšių rajono savivaldybė Trakų rajono savivaldybė Ukmergės rajono savivaldybėUtenos rajono savivaldybėVarėnos rajono savivaldybėVilkaviškio rajono savivaldybėVilniaus rajono savivaldybėVisagino savivaldybėZarasų rajono savivaldybė

Apie Visaginą

Visaginas yra jauniausias Lietuvos miestas, jis pradėtas statyti 1975 m. Visagino savivaldybės ilgalaikiuose strateginio planavimo dokumentuose Visaginas matomas kaip inovatyvios pramonės vystymo centras su puikiai išvystyta verslo, aktyvaus poilsio ir sporto infrastruktūra, kuriame patogu dirbti, saugiai ir sveikai gyventi.

Savivaldybės teritorijoje veikia VšĮ Ignalinos atominės elektrinės regiono verslo ir turizmo informacijos centras, kurio pagrindinis tikslas – teikiant viešąsias paslaugas verslui, skatinti naujų įmonių kūrimąsi, padėti jau veikiantiems smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams plėtoti veiklą, prisitaikyti prie kintančių rinkos sąlygų, didinti jų veiklos konkurencingumą ir efektyvumą.

2017 m. Visagine prasidėjo Smart Park Visaginas statybos. Buvusio karinio dalinio miestelio teritorijoje planuojama kurti platformą-pramonės parką, kurio būsima tikslinė kryptis - energijos išteklių taupymas. Vieningame infrastruktūros komplekse bus plėtojamas smulkus ir vidutinis verslas, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektai. 

Darbas

Numatomas darbuotojų trūkumas 2019

 • Baldžiai ir giminiškų profesijų darbininkai
 • Gydytojai specialistai
 • Įrankininkai ir giminiškų profesijų darbininkai
 • Siuvėjai, kailininkai ir kepurininkai
 • Technologijų ir gamybos inžinieriai

Paklausiausios profesijos savivaldybėje

Specialistai
 • Reklamos ir rinkodaros specialistai
 • Duomenų įvesties operatoriai
 • Pirkimo specialistai
 • Kartografai ir topografai
Darbininkai
 • Darbininkai izoliuotojai
 • Siuvėjai, kailininkai ir kepurininkai
 • Garo variklių ir katilų operatoriai
 • Tinkuotojai
 • Pakuotojai (rankomis)
 • Krovikai 

Daugiau informacijos apie savivaldybėje paklausias ir nepaklausias profesijas rasite Profesijų žemėlapyje

Vidutinis darbo užmokestis Lietuvos įmonėse

Sodros svetainėje skelbiami įmonių mokamo vidutinio darbo užmokesčio duomenys ir galimybės vienos įmonės vidutinį atlyginimą palyginti su kitų ta pačia ekonomine veikla užsiimančių ar toje pačioje savivaldybėje veikiančių bendrovių mokamu atlyginimu.

Skaityti plačiau

Didžiausią darbuotojų skaičių turinčios įmonės

Ignalinos atominė elektrinė
UAB „Visagino linija“
UAB „Visatex“
Visagino ligoninė
Visagino savivaldybės administracija
Visagino energija
UAB „Visagino būstas“
UAB „Kogus“
Visagino pirminės sveikatos priežiūros centras
Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras

Skaityti plačiau 

Užimtumo tarnybos paslaugos

Užimtumo tarnyba padeda asmenims įsidarbinti paskirdama individualų specialistą, su kurio sudaromi užimtumo veiklos planai, skiriami kvalifikacijos kėlimo kursai, asmenys siunčiami baigti profesinio mokymo programas; asmenims, iki 29 metų siūloma programa „Atrask save“, taip pat gali būti teikiama parama pirmam verslui įkurti; vyresniems asmenims suteikiama subsidijavimo paslauga (kai darbdaviui dalis sumokamos algos padengiama valstybės).

Skaityti plačiau 

Užimtumo tarnybos parama judumui

Parama judumui – galimybė gauti kelionės išlaidų kompensaciją vykstant į darbą kitame mieste.
Kelionės išlaidos kompensuojamos ne ilgiau kaip 3 mėnesius nuo įsidarbinimo ar dalyvavimo pradžios.
Kompensacijos dydis nuo 25 iki 33 procentų minimalios mėnesio dydžio (priklausomai nuo darbo užmokesčio).
Atstumai iki artimiausių miestų:

 • Zarasai: ~25 KM
 • Ignalina: ~45 KM
 • Utena: ~70 KM

Skaityti plačiau 

Verslas

Savivaldybės teikiama parama smulkiojo ir vidutinio verslo plėtrai

Finansuojamos veiklos:

 • verslo plėtros projektų įgyvendinimas;
 • Europos Sąjungos ir kitų paramos fondų lėšomis įgyvendinamų verslo projektų dalinis finansavimas;
 • dalinis ar visiškas palūkanų padengimas;
 • SVV subjekto dalyvavimas verslo parodoje;
 • naujai įregistruotų įmonių pradinių steigimosi išlaidų padengimas;
 • dalinis darbo vietų jaunimui steigimo išlaidų kompensavimas.

Daugiau informacijos apie paramą verslui ir paraiškų teikimą rasite Visagino savivaldybės svetainėje

Ignalinos atominės elektrinės regiono verslo inkubatorius

Verslo inkubatorius teikia verslo informacijos, patalpų nuomos ir konsultacijų, mokymų paslaugas, rengia verslininkų kvalifikacijos kėlimo kursus ir seminarus.

Skaityti plačiau 

SmartPark Visaginas

2017 m. Visagine prasidėjo Smart Park Visaginas statybos. Buvusio karinio dalinio miestelio teritorijoje planuojama kurti platformą – pramonės parką, kurio būsima tikslinė kryptis -  energijos išteklių taupymas. Vieningame infrastruktūros komplekse bus plėtojamas smulkus ir vidutinis verslas, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektai. 

Skaitykite plačiau 

Švietimas

Bendras švietimo lygis

Vidutinis mokinių skaičius klasėje:

 • 1-4 klasėse 21 mokinys
 • 5-8 klasėse 22 mokiniai
 • 9-12, I-IV gimnazijos klasėse 14 mokinių

Daugiau apie bendrą švietimo lygį

Aukštesni nei šalies vidurkis VBE rodikliai:

 • IT
 • matematikos
 • užsienio kalbų

Aukščiausios kvalifikacijos mokytojų dalis: 67 %

Mokykloje gerai besijaučiančių mokinių dalis: 57 %

Olimpiadų prizininkai 10 000 mokinių: 16,1

Valstybinius brandos egzaminus išlaikiusiųjų dalis:

 • 3 ir daugiau VBE 41 %
 • bent vieną VBE 77 %

ŠMM mokslo kokybės žemėlapis

Švietimo ir mokslo ministerijos parengtas žemėlapis, kuriame pateikiami duomenys apie mokslo pasiekimų skirtumus tarp skirtingų savivaldybių. Žemėlapyje nurodyti kokie yra mokinių pasiekimai lietuvių kalboje ir matematikoje, taip pat vidutinis mokinių skaičius klasėje, statistika apie bendrą situaciją Lietuvoje.

Skaityti plačiau

Informacija apie priėmimą į darželius

Nuorodoje pateikiama informacija apie laisvas vietas jūsų pasirinktame darželyje ar kitoje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigoje. 

Skaityti plačiau

Švietimo įstaigų žemėlapis

Čia rasite visų savivaldybėje veikiančių švietimo įstaigų (ikimokyklinių įstaigų, pradinių, pagrindinių mokyklų, gimnazijų ir progimnazijų) sąrašą bei jų kontaktus.

Skaityti plačiau

Socialinės paslaugos

Savivaldybės teikiamos socialinės paslaugos

Nuorodoje rasite savivaldybės teikiamas socialines paslaugas bei paramą. Teikiamos paslaugos apima galimybę kreiptis dėl išmokų vaikui, socialinių pašalpų skyrimo, paramos moksleivių maitinimui ar reikmenų įsigijimui, socialinio būsto ir kt. Tinklapyje taip pat rasite ir kitas savivaldybės teikiamas administracines paslaugas.

Skaityti plačiau

Nemokama teisinė pagalba

Nemokama teisinė konsultacija, kurios metu galite gauti pagalbą ir patarimus rengiant dokumentus, sprendžiant ginčus ne teismo tvarka, rengiant taikos sutartį ir kt. 

Skaityti plačiau 

Subsidija pirmojo būsto įsigijimui regione

Visagine jaunoms šeimoms galima kreiptis dėl paramos būstui įsigyti. Jaunoms šeimoms siūlomos tokios subsidijos: neauginančioms vaikų – 15 proc.; auginančioms 1 vaiką – 20 proc.; auginančioms 2 vaikus– 25 proc.; auginančioms 3 ir daugiau vaikų – 30 proc. Jauna šeima – kur abu sutuoktiniai arba vienas vaikus auginantis tėvas ar mama yra ne vyresni nei 35 metų. Pagrindiniai žingsniai, kaip kreiptis dėl paramos – nuorodoje.

Skaityti plačiau

Naudingos iniciatyvos atvykstantiems

Galbūt žinote ar turite iniciatyvą, teikiate paslaugą kuri būtų naudinga sugrįžtantiems lietuviams, atvykstantiems užsieniečiams ar užsienyje gyvenantiems tautiečiams? Parašykite mums!

Laisvalaikis

Aktyviam poilsiui:

LitWild
Organizuoja žygius pėsčiomis, dviračiais ir baidarėmis Gražutės regioninio parko bei Aukštaitijos nacionalinio parko miškuose.

Kempingas
Galimybė pailsėti prie ežero. Galima atvykti su kemperiu, motociklu ar palapine, yra galimybė prisijungti prie elektros, veikia virtuvės nuoma.

Teniso kortai

Pažintinis takas
Pažintinis takas padės susipažinti su Visaginu ir pamatyti garsiausius objektus šiame gamtos apsuptame mieste.

Dviračių maršrutas „Visagino keliais“
Važiuojant dviračiu per visą miestą, galima pasigrožėti jo originalia architektūra, prižiūrėtais gėlynais ir kitais objektais. Pats svarbiausias turistų traukos objektas yra 8 km nuo miesto – tai Ignalinos atominė elektrinė. Pravažiavus miško keliais galima įsitikinti, koks gražus miestas ir jo apylinkės ir kokie jie yra patrauklūs turistams ir vasarą ir žiemą.

Visagino sporto centras 
Įstaiga, turinti modernią sportinę bazę, teikianti įvairias kokybiškas kūno kultūros, sporto bei sveikatingumo paslaugas Visagino miesto bendruomenei. Centre veikia 12 sporto šakų: sportinė akrobatika, šuoliai ant akrobatinio takelio, šuoliai ant batuto, aerobinė gimnastika, slidinėjimas, graikų–romėnų imtynės, baidarių ir kanojų irklavimas, futbolas, krepšinis, lengvoji atletika, biatlonas, sportiniai šokiai.


Ramiam poilsiui:

Poilsio aikštelė Šaškų kaime
Poilsio aikštelė įrengta puikioje vietoje trijų šalių sienų sandūroje (Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos) ant didžiausio šalyje Drūkšių ežero kranto Šaškų kaime. Aikštelėje galima pasigrožėti didžiausiu Lietuvoje ežeru, žvejoti arba tiesiog pailsėti.

Žūklė
Žūklė Visagine – vienas populiariausių laisvalaikio praleidimo būdų. Žūklės sezonas nenutrūksta ištisus metus. Žvejoti galima Visagine bei jo aplinkiniuose ežeruose ir pasidžiaugti itin įspūdingais laimikiais.

Visagino ežeras
Miškų apsuptą ežerą puošia nedidelės salelės, kuriose galima apsilankyti valtimis ar vandens dviračiais. O sutvarkyta ežero pakrantė leis pasimėgauti moderniu paplūdimiu ne tik vasarą. Vasarą galima išsinormuoti irklentes.

Kukuižės ežeras
Kukuižės ežero pažintinis takas, leidžiantis susipažinti ne tik su Visagino gamtos grožybėmis, bet ir su augmenija bei gyvūnija, kuri yra pelkėtuose pušynuose.

Ką pamatyti:

Ignalinos atominė elektrinėje yra rengiama ekskursija skirta suinteresuotiems fiziniams ir juridiniams asmenims, besidomintiems Ignalinos atominės elektrinės istorija, veikimo principu, eksploatavimo nutraukimo darbais, finansavimu, kontroliuojančiomis institucijomis, uždarymo procesu, radiacinės saugos reikalavimais ir pan. Ekskursija praėjus patikros postą vyksta kontroliuojamoje IAE zonoje: reaktorių salėje, mašinų salėje, bloko valdymo skyde.

Daugiau informacijos – IAE regiono verslo inkubatoriaus tinklapyje

Informacija atnaujinta: 2021-10-06
MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU
 • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):