Užsienyje gimusio vaiko pilietybė

Vaikas, kurio abu tėvai arba vienas iš jų yra Lietuvos Respublikos piliečiai, gimdamas įgyja Lietuvos Respublikos pilietybę, nesvarbu, ar jis gimė Lietuvos Respublikos teritorijoje, ar už jos ribų. Jeigu vaikas gimė mišrioje šeimoje ir vienas iš tėvų yra Lietuvos pilietis, o kitas – užsienio šalies pilietis, vaikas dažnais atvejais gali turėti dvi pilietybes.

Apie užsienyje gimusį vaiką būtina informuoti Lietuvos institucijas. Gimus vaikui, apie jo gimimo faktą reikia pranešti Civilinės metrikacijos įstaigai. Užsienio valstybėse tokią funkciją atlieka vietiniai šalių civilinės metrikacijos centrai, o pateikus jų išduotą gimimo liudijimą Lietuvos Respublikos diplomatinei atstovybei, vaiko gimimo faktas įtraukiamas į apskaitą.

Daugiau informacijos apie užsienyje gimusio vaiko įtraukimą į apskaitą.

Vaikai, gimę nuo 2008-07-22 ir kurių tėvai (ar vienas iš jų) vaiko gimimo metu buvo Lietuvos Respublikos piliečiai, laikomi Lietuvos Respublikos piliečiais, nepriklausomai nuo to, ar gimimu įgijo kitos valstybės pilietybę. Tokių vaikų Lietuvos Respublikos pilietybės klausimas atskirai nesprendžiamas, vaikai laikomi Lietuvos Respublikos piliečiais be atskiro tėvų prašymo.

Jeigu Jums iki 2008-07-22 gimė vaikas, kuriam buvo suteiktos Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietybes gimimu, ir Jūs norite, kad Jūsų vaikas išsaugotų Lietuvos Respublikos pilietybę, turite raštu pateikti prašymą laikyti Jūsų vaiką Lietuvos Respublikos piliečiu. Tuomet bus priimtas sprendimas dėl jo Lietuvos Respublikos pilietybės fakto konstatavimo.

Dėl pilietybės išsaugojimo galima sukakus pilnametystei, jeigu ta pilietybė asmeniui priklausė iki tampant pilnamečiu.

Daugiau informacijos Migracijos Departamento puslapyje (pasirinkite skiltį „Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimas gimimu“).

Šaltinis: Migracijos departamentas

Informacija atnaujinta: 2023-12-29
MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):