Užsienyje gimusio vaiko registravimas Lietuvoje

Lietuvos Respublikos teisės aktai nustato, kad vaiko, gimusio užsienio valstybėje, kai abu jo tėvai (ar vienas iš jų) yra Lietuvos Respublikos piliečiai, gimimas turi būti įtrauktas į apskaitą Lietuvos Respublikos civilinės metrikacijos įstaigoje. Įregistruotas gimimas įtraukiamas į apskaitą sudarant gimimo įrašą. Gimimas įtraukiamas į apskaitą nepriklausomai nuo vaiko pilietybės. 

Norint vaiko gimimą įtraukti į apskaitą, reikia pateikti šiuos dokumentus:

  1. Prašymas dėl vaiko, gimusio užsienio valstybėje, gimimo įtraukimo į apskaitą;
  2. Tėvų asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai;
  3. Užsienio valstybės išduotas vaiko gimimo liudijimas. Užsienio valstybėje išduotas dokumentas turi būti legalizuotas ar patvirtintas Apostille pažyma, jeigu Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys ir Europos Sąjungos teisės aktai nenumato kitaip, ir išverstas į lietuvių kalbą. Daugiau informacijos apie dokumentų legalizavimą.

Valstybių, kurių civilinės būklės aktų įrašų išrašai galioja be legalizavimo ar tvirtinimo pažyma Apostille, sąrašą galite rasti čia.

Dokumentus galima pateikti:

  • Tiesiogiai Lietuvos Respublikos civilinės metrikacijos įstaigai;
  • Valstybės, kurioje gyvenate, LR diplomatinei atstovybei, kuri dokumentus perduos Lietuvos Respublikos civilinės metrikacijos įstaigai;
  • Registruojantis internetu per Registrų centrą, jei turėsite galimybę asmeniškai arba per įgaliotą asmenį atsiimti pareikalautus dokumentus Lietuvoje, civilinės metrikacijos skyriuje, į kurį buvo siųstas prašymas. Prisijungus prie Registrų centro (prisijungti reikės naudojantis el. bankininkyste arba el. parašu) meniu viršuje pasirinkite Gyventojų registras, tada kairėje - Civilinės Metrikacijos paslaugos --> Užsienyje gimusio vaiko įtraukimas į apskaitą.

Prašymą dėl gimimo apskaitymo gali pateikti vienas iš tėvų, vaiko dalyvavimas nebūtinas.

Daugiau informacijos apie užsienyje gimusių vaikų registravimą Lietuvoje rasite civilinės metrikacijos puslapyje .

Šaltinis: Civilinė metrikacija 

Informacija atnaujinta: 2022-12-19
MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):