Užsienyje sudarytos santuokos/ištuokos registravimas Lietuvoje

Lietuvos Respublikos piliečiai po 1990 m. kovo 11 d. užsienio valstybių institucijose įregistravę santuoką ar ištuoką, privalo tai įtraukti į apskaitą Lietuvos Respublikoje. Tai galima padaryti internetu prisijungus prie Metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (save identifikavus per el. bankininkystę ar su elektronine atpažinties priemone) arba gyvai pateikiant dokumentus civilinės metrikacijos skyriui pagal asmens gyvenamąją vietą ar LR ambasadai ar konsulatui.

Norint įregistruoti santuoką, pateikiami šie dokumentai:

  1. Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas;
  2. Užsienio valstybės institucijos išduotas santuokos liudijimas;
  3. Jeigu vienas iš sutuoktinių yra užsienio valstybės pilietis išsituokęs ar našlys, papildomai pateikiamas jo valstybės kompetentingos įstaigos išduotas dokumentas, patvirtinantis jo ištuoką ar buvusio sutuoktinio mirtį.

Norint įregistruoti ištuoką, pateikiami šie dokumentai:

  1. Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas;
  2. Užsienio valstybės institucijos išduotas ištuokos liudijimas arba teismo sprendimas dėl santuokos nutraukimo.

SvarbuUžsienio valstybėse išduoti dokumentai (išskyrus pasą) turi būti legalizuoti ar patvirtinti Apostille pažyma, jeigu Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys ir Europos Sąjungos teisės aktai nenumato kitaip, ir išversti į lietuvių kalbą. Daugiau informacijos apie dokumentų legalizavimą.

Pateikus dokumentus Lietuvos civilinės metrikacijos skyriui, remiantis užsienyje išduotais dokumentais, Jums bus išduotas lietuviškas šio dokumento atitikmuo.

Šaltinis: Civilinė metrikacija 

Informacija atnaujinta: 2021-02-02
MENIU
  • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU
  • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

Reikia pagalbos?

Klauskite mūsų dabar!