Užsieniečių atvykimas į Lietuvą

Solidarizuojantis su Ukraina ir jos žmonėmis, patiriančiais Rusijos karinę agresiją, Lietuvos užsienio reikalų ministerija stabdo vizų išdavimą Rusijos ir Baltarusijos piliečiams.

Užsieniečiams, ketinantiems atvykti į Lietuvą, būtina turėti galiojantį asmens dokumentą, leidžianti vykti į užsienį bei atvykimo vizą (jei netaikomas bevizis režimas). Atkreipiame dėmesį, vizas išduoda Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos užsienyje

Vizų rūšys yra šios:

  • Šengeno viza:
    • oro uosto tranzitinė viza (A) – viza, galiojanti vykstant tranzitu per vieno ar kelių Šengeno valstybių narių oro uostų tarptautines tranzito zonas;
    • trumpalaikė viza (C) – viza, skirta vykti tranzitu per Šengeno valstybių narių teritoriją arba numatomam buvimui joje, kurio bendra trukmė neviršija trijų mėnesių per bet kurį šešių mėnesių laikotarpį nuo pirmo atvykimo į Šengeno valstybių narių teritoriją datos.
  • Nacionalinė viza (D) – viza, leidžianti atvykti į Lietuvos Respubliką ir būti joje ilgiau kaip 3 mėnesius. Vienkartinė nacionalinė viza išduodama užsieniečiui, kuriam leista laikinai ar nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, daugkartinė nacionalinė viza išduodama užsieniečiui, kurio atvykimo į Lietuvos Respubliką tikslas – ilgalaikis buvimas Lietuvos Respublikoje.

Šengeno viza

Kokių dokumentų reikia Šengeno vizai? Kaip pateikti kvietimą užsieniečiui? Kur kreiptis dėl Šengeno vizos? Per kiek laiko priimamas sprendimas? 

Nacionalinė viza

Kokiais atvejais išduodama nacionalinė viza? Kokių dokumentų reikia? Kuriam laikotarpiui užsienietis gali gauti nacionalinę vizą? 
Informacija atnaujinta: 2024-04-23
MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):