Primename, kad dėl ekstremalios situacijos paskelbimo Lietuvos Respublikoje atvykti į Lietuvą su Šengeno viza galima tik išskirtiniais atvejais. Daugiau informacijos apie tai, kas gali atvykti į Lietuvą ekstremalios situacijos metu, galite rasti čia

Atkreipiame dėmesį, kad

Užsieniečiams, ketinantiems atvykti į Lietuvą, vizas išduoda Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos

Vizų rūšys yra šios:

  • Šengeno viza:
    • oro uosto tranzitinė viza (A) – viza, galiojanti vykstant tranzitu per vieno ar kelių Šengeno valstybių narių oro uostų tarptautines tranzito zonas;
    • trumpalaikė viza (C) – viza, skirta vykti tranzitu per Šengeno valstybių narių teritoriją arba numatomam buvimui joje, kurio bendra trukmė neviršija trijų mėnesių per bet kurį šešių mėnesių laikotarpį nuo pirmo atvykimo į Šengeno valstybių narių teritoriją datos.
  • Nacionalinė viza (D) – viza, leidžianti atvykti į Lietuvos Respubliką ir būti joje ilgiau kaip 3 mėnesius. Vienkartinė nacionalinė viza išduodama užsieniečiui, kuriam leista laikinai ar nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, daugkartinė nacionalinė viza išduodama užsieniečiui, kurio atvykimo į Lietuvos Respubliką tikslas – ilgalaikis buvimas Lietuvos Respublikoje.

Parengta pagal Užsienio reikalų ministerijos informaciją

Šengeno viza gali būti vienkartinė, dvikartinė ir daugkartinė. Užsieniečiui gali būti išduodama Šengeno riboto teritorinio galiojimo viza. 

Nacionalinė viza (D) gali būti vienkartinė ir daugkartinė.

Šengeno viza

Kokių dokumentų reikia Šengeno vizai? Kaip pateikti kvietimą užsieniečiui? Kur kreiptis dėl Šengeno vizos? Per kiek laiko priimamas sprendimas? 

Nacionalinė viza

Kokiais atvejais išduodama nacionalinė viza? Kokių dokumentų reikia? Kuriam laikotarpiui užsienietis gali gauti nacionalinę vizą? 
Informacija atnaujinta: 2021-12-15
MENIU
  • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU
  • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):