Daiva Borkertaitė

Daiva Borkertaitė: „Į Lietuvą grįžau pasiilgusi artimųjų“


Daiva Borkertaitė prieš penkerius metus į Estijos sostinę išvažiavo mokytis ir dirbti visame pasaulyje žinomoje bendrovėje. Tačiau Lietuvos žiniasklaidoje liaupsinama kaimyninė šalis specialistės nesužavėjo – pasiilgusi artimųjų grįžo į Lietuvą. Negana to, susirado analogiškas pareigas kitoje bendrovėje ir karjeros laiptais kopia gimtinėje.

Tarptautinius santykius Talino universitete studijavusi Daiva ėmė dirbti Jungtinių Amerikos Valstijų televizijos tinkle „Fox“, kur buvo atsakinga už tinklo atstovaujamų televizijos kanalų transliavimą Baltijos šalyse. Visgi darbas, kuris būtų svajone daugeliui, nenugalėjo artimųjų ilgesio.


„Kai dabar žvelgiu į Taline pragyventus metus, nesigailiu, kad išvykau. Tikrai nemažai išmokau, pradėjau karjerą visame pasaulyje puikiai žinomoje korporacijoje, kurioje man buvo suteiktos visos sąlygos mokytis ir tobulėti. Galų gale, gyvenimas svečioje šalyje visuomet padeda geriau pažinti kitas kultūras, praplėsti pasaulėžiūrą. Bet tuo pačiu džiaugiuosi, kad grįžau į Lietuvą. Tiesiog ilgesys artimiesiems ir draugams nugalėjo“, - teigia buvusi emigrantė.


Būna, kad norint persikelti į Lietuvą iškyla darbo paieškų problema. Šiuo atveju viskas vyko atvirkščiai – kaip tik darbas dar labiau paskatino merginą krautis lagaminus namo.

„Dirbant Taline su manimi susisiekė kita tokias pačias paslaugas teikianti tarptautinė bendrovė. Jie pasiūlė analogišką darbą, kokį jau keletą metų dirbau. Su būsimu darbdaviu pavyko sutarti, kad dirbsiu iš Lietuvos. Tai ne tik suteikė galimybes grįžti į Lietuvą, bet ir grįžtant leido nesukti galvos dėl kokių nors sunkumų, trukdžių“, - prisimena D. Borkertaitė.

Kadangi bendrovės Šiaurės ir Baltijos šalių biuras įsikūręs Kopenhagoje, keli padaliniai Londone ir Stokholme, o pati vadybininkė atsakinga už Lietuvos, Latvijos ir Estijos klientus, galimybės leido rinktis, kurioje vietoje ši norėtų dirbti. Tik kartas nuo karto tenka pakeliauti.

„Viena vertus, dirbu ne biure su kitais kolegomis, o namuose, todėl nėra to malonaus šurmulio. Kita vertus, galiu kaip tik derama planuotis savo laiką – dirbti kada noriu, pasidaryti pertraukėlę ar ilgesnę pietų pertrauką, o darbus nudirbti vėliau. Taigi šią laisvę ir tuo pačių galimybę būti su artimaisiais, kurią aš gavau priėmusi pasiūlymą dirbti Lietuvoje, aš labai vertinu“, - teigia vadybininkė.

Ankstesnė istorija
Eglė Mikalauskienė
Kita istorija
Kristijonas Vizbaras
Informacija atnaujinta: 2018-10-02
MENIU
  • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

  • 8 800 22922(skambinant iš Lietuvos)
  • 1808Karštoji linija ukrainiečiams (visą parą)

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU
  • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

  • 8 800 22922(skambinant iš Lietuvos)
  • 1808Karštoji linija ukrainiečiams (visą parą)

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):