Irmantas Rojus

„Nesiūlyčiau išvykti gyventi į užsienį tiems, kurie tik nori užsidirbti pinigų naujai mašinai ar namui. Tai tik užburtas ratas – namą reikės išlaikyti grįžus, o ir mašina po kelių metų pasens...“ – teigia Irmantas, dešimt metų praleidęs Airijoje.

„Iš Lietuvos išvykau norėdamas pasisemti naujos patirties, pažinti kitą kultūrą. Bėgau nuo kasdienybės. Tad sprendimą išvykti priėmiau spontaniškai. Neplanavau kiek laiko gyvensiu užsienyje, nei kada grįšiu. Tiesiog gyvenau ta diena“, – apie savo apsisprendimą išvykti pasakoja Irmantas.

Pirmosios savaitės Airijoje Irmantui buvo sudėtingos. Turėtos anglų kalbos žinios vaikinui pasirodė nepakankamos, sunkiai sekėsi suprasti airišką akcentą. Irmantas norėjo dirbti IT srityje, tad tokio darbo paieškos taip pat pareikalavo nemažai laiko ir pastangų. Tačiau įsidarbinus, vos po kelių mėnesių Irmantui buvo paskirtos aukštesnės pareigos, po kelių metų pasiūlyta vyriausiojo inžinieriaus vieta.


„Apsiprasti naujoje šalyje padėjo pažįstami, iš mano gimtojo miesto į Airiją emigravę žmonės. Nepaisant to, pradžioje buvo tikrai nelengva. Darbo paieškos užtruko apie pusmetį, o per tą laiką teko gyvenamąją vietą pakeisti net kelis kartus. Tačiau siekiau užsibrėžto tikslo. Kartais ilgėdavausi gyvenimo Lietuvoje, nors, kita vertus, gyvendamas Airijoje jaučiausi labai gerai. Niekada nesijaučiau svetimu ar imigrantu. Taip pasijausti man neleido labai draugiška airių tauta. Jie patys savo kailiu yra patyrę emigracijos kelius į Ameriką, Australiją ir kitur, tad puikiai supranta mus. Jie tikrai labai svetingi imigrantams“, – dalijasi savo patirtimi Irmantas.


Airijoje Irmantas sėkmingai gyveno ir dirbo dešimt metų. Sukūręs šeimą kartu su žmona nusprendė, kad pats laikas grįžti:


“Nutarėm, kad mūsų pirmagimis turi gimti Lietuvoje. Priešingu atveju būtų tapęs Airijos Respublikos piliečiu. Ko gero, tai ir buvo pagrindinė grįžimo priežastis“, – šypsosi Irmantas.


Paklaustas kaip sekėsi sugrįžus į Lietuvą Irmantas atvirauja: „Pradžia buvo nelengva, nes per tiek metų viskas labai pasikeitė. Kadangi esu iš Žemaitijos, tai susidariau tokį įspūdį, kad Lietuva yra tik Vilnius ir Kaunas. Regionuose dedama mažai pastangų plečiant IT sektorių. Netgi tokiame didmiestyje kaip Klaipėda, galime sakyti, kad IT sektorius neegzistuoja. Grįžęs registravausi į darbo biržą, o čia man pasakė, kad geriau kurčiau savo verslą, nes čia negausiu darbo pagal mano specialybę ir turimą patirtį. Nebent tik sostinėje. Į sostinę nenorėjau kraustytis, tai ir sukūriau savo verslą – „Arbūzas shop“. Įmonėje lazerio pagalba gaminame verslo bei švenčių dovanas, atvirukus, įvairią atributiką, deliones, graviruojame įmonių suvenyrines dovanas,“ – džiaugiasi Irmantas. „Nuosavas verslas suteikia galimybę gyventi laisviau. Bet mano verslas dar labai "jaunas", tad tenka įdėti daug darbo, laiko ir pastangų. Smagu, kad šalia yra šeima, kuri labai mane palaiko,“– džiaugiasi Irmantas.

Ankstesnė istorija
Erikas Kleinis
Kita istorija
Indrė Anskaitytė
Informacija atnaujinta: 2018-10-02
MENIU
  • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

  • 8 800 22922(skambinant iš Lietuvos)
  • 1808Karštoji linija ukrainiečiams (visą parą)

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU
  • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

  • 8 800 22922(skambinant iš Lietuvos)
  • 1808Karštoji linija ukrainiečiams (visą parą)

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):