Ramunė Šveikytė

14 metų JAV praleidusi Ramunė į Lietuvą grįžo dėl dvasinių turtų – gilios kultūros ir didelės mylinčios giminės.


„Užaugau apsupta mylimų žmonių, tad iki man išvykstant gyventi į JAV niekuomet nebuvau rimtai svarsčiusi galimybės persikelti gyventi kažkur į užsienį. Tam visiškai nebuvo nei noro, nei poreikio. Ne tiek norėdama išvykti, kiek palaikyti kompaniją studijų draugei, palydėjau ją į pokalbį dėl vasaros darbo Tenesio valstijoje. Mane atrinko. Už trijų dienų jau buvau JAV“, – apie savo išvykimą gyventi į JAV pasakoja Ramunė.

Kultūros šoką moteris patyrė vos tik atvykusi: „Puikiai atsimenu pirmus sutiktus žmones – žvalią ir laimingą vyresnio amžiaus porą, kuri vos tik atvykus į JAV prasilenkdama su mumis šypsojosi linkėdami geros dienos. Spėkite, kokia buvo mūsų posovietinė lietuviška reakcija? Abi nesupratom, ko jie su mumis čia sveikinasi, ir nepatenkintu žvilgsniu nulydėjau malonius praeivius. Gėda prisiminti…“

Ramunei patiko gyvenimas JAV, tad mergina nusprendė dar kurį laiką čia pasilikti. Pirmuosius keturis gyvenimo JAV metus moteris dirbo ir tęsė mokslus jau svečioje šalyje. Kartu su amerikiečiu vyru apsilankiusi asmeninių finansų patarėjo Dave Ramsey mokymuose nusprendė įkurti savo verslą.


„D. Ramsey mokymų metu pateikė statistiką, kad daugiau nei 80% amerikiečių gyvena prabangiuose namuose, vairuoja dideles ir brangias mašinas, tačiau realiame gyvenime jos priklauso bankams. Tad kaip išsigelbėjimo ir svajonių žemė piešiamas Amerikos paveikslas yra toli nuo tiesos. Mano „milijonieriai“ klientai taip pat gyveno bankams priklausančiuose rūmuose...“, - dalijasi savo patirtimi Ramunė, keturiolika savo gyvenimo metų praleidusi svečioje šalyje.


Gimus vaikeliui ir suintensyvėjus ekonominei krizei Ramunė kartu su vyru ėmė galvoti apie persikraustymą arčiau šeimos, tik dar nežinojo kur – į Vakarų pakrantę, arčiau vyro tėvų, ar į Lietuvą. „Rytais būdavo nuostabu pabėgioti vandenyno pakrantėmis, grožėtis delfinų žaidimais bangose ir įspūdinga Virginia Beach gamta. Gimus dukrytei, prie čia išgyvento etapo pabaigos labai stipriai prisidėjo ir nuolatiniai įvairiausių spalvų, o tarp jų ir nuodingų gyvačių apsilankymai prie namų durų“, - šypsosi Ramunė.


„Aš užaugau laisvai lakstydama po laukus ir miškus. Nenorėjau atimti tos galimybės iš savo mažylės, nebūčiau buvusi rami“, - atvirauja pašnekovė.


Tad nusprendusi persikelti, po mėnesio visa šeima jau buvo Lietuvoje. „Deja, dauguma mūsų pasirinkimo nesuprato. JAV mes dirbome daug, uždirbome daug, bet ir mokėjome daug už išpūstas nuomos kainas, komunalinius mokesčius ir kita... Aišku, tik grįžus į Lietuvą nėra lengva. Reikia iš naujo adaptuotis ir priprasti prie gyvenimo Lietuvoje. Na, bet žinot, kaip sako mano mamytė, Lietuvoje kaip Dievo užausy, - ramu, jokių uraganų ar ryklių nėra. Čia patys gražiausi beržai, o Baltijos jūra kvepia skaniausiai. Čia apribojimų mažiau ir jautiesi laisvesnis“.

Dabar Ramunė kartu su šeima gyvena Klaipėdoje, kur kartu su vyru lietuvius moko amerikietiškų šokių paslapčių bei anglų kalbos. „Mokymas yra tikrai mano pašaukimas. Ir dar smagiau, kad galiu tai realizuoti savo gimtojoje šalyje. Prieš metus nebūčiau patikėjusi, kad mūsų gyvenimas pakryps į Lietuvos pusę,“ – džiaugiasi Ramunė.Nuotrauka: Gintarė Zakarauskaitė

Ankstesnė istorija
Chordana Gonsales – Jonkus
Kita istorija
Cedric Raffier
Informacija atnaujinta: 2018-10-02
MENIU
  • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

  • 8 800 22922(skambinant iš Lietuvos)
  • 1808Karštoji linija ukrainiečiams (visą parą)

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU
  • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

  • 8 800 22922(skambinant iš Lietuvos)
  • 1808Karštoji linija ukrainiečiams (visą parą)

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):