Vaida Kazlauskaitė ir Povilas Jankauskas

Vaida Kazlauskaitė ir Povilas Jankauskas: „Esame laimingi ir išvykti iš Lietuvos neketiname“

Vaida ir Povilas septynerius metus pragyvenę Šiaurės Airijoje, grįžo į Lietuvą ir pradėjo savo verslą Utenoje įkurdami kepyklėlę „Vanilinis dangus“, o po metų kavinę Molėtuose „Owl Cafe“. Sukūrę nemažai naujų darbo vietų, jie ir toliau sėkmingai plėtoja šią veiklą.

Išvykimas, pasak Vaidos ir Povilo, buvo spontaniškas, be jokio aiškaus tikslo ar plano:


„Sprendimą priėmėme vedami smalsumo -  paskatino ten jau išvykę draugai, todėl greitai apsisprendėme ir po kelių savaičių išvykome.“


Įsikūrus Portdown miestelyje, Povilas pradėjo dirbti naktiniame klube, vėliau mažmeninės prekybos tinkle „Tesco“. Vaida dirbo lietuviškų prekių parduotuvėje ir tuo pačiu metu turėjo savo internetinę vaistažolių arbatų parduotuvę.

Šiaurės Airijoje pora pragyveno septynis metus, nors neplanavo ten užsibūti ilgiau metų. Vis tik, abu visada žinojo, kad anksčiau ar vėliau tikrai grįš ir turėjo aiškų tikslą, kuo užsiimti Lietuvoje: „Svajojome apie mažą kavinukę Lietuvoje, kurioje dirbsime patys, darysime tai, kas mums patiems patinka ir miela širdžiai.“ Svajonės greitai išsipildė – nuo grįžimo praėjus trims mėnesiams duris atvėrė kavinė „Vanilinis dangus“.

Pasak Vaidos ir Povilo, sunkiausias dalykas su kuriuo susidūrė grįžę į Lietuvą, buvo žmonių pesimistiškumas, nepasitenkinimas ir neigiamos emocijos. Tuo tarpu valstybinės institucijos, priešingai, suteikė visą reikiamą pagalbą, aiškią informaciją bei patarimus. Jei reikėtų palyginti gyvenimą Lietuvoje ir užsienyje, Vaida ir Povilas daugiau privalumų priskirtų užsieniui dėl patrauklesnės mokesčių sistemos, liberalesnių darbdavių ir darbuotojų santykių bei mažesnės biurokratijos naštos.

Vis dėlto, abu pasirinko sunkesnį kelią ir savo svajonę realizavo Lietuvoje:


„Kepyklėlė ir kavinė mums buvo tarsi ambicingas noras sau ir kitiems įrodyti, kad įgyvendinti svajonę, kurti sąžiningą verslą, užsidirbti, gyventi patogiai ir būti laimingiems galima ir Lietuvoje.“

Ankstesnė istorija
Dainius Šileika
Kita istorija
Eglė Mikalauskienė
Informacija atnaujinta: 2018-10-02
MENIU
  • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

  • 8 800 22922(skambinant iš Lietuvos)
  • 1808Karštoji linija ukrainiečiams (visą parą)

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU
  • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

  • 8 800 22922(skambinant iš Lietuvos)
  • 1808Karštoji linija ukrainiečiams (visą parą)

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):