Mohamed Camara

Kai žvarbiuoju metų laiku dalis lietuvių tik ir galvoja apie atostogas šiltuose kraštuose, Mohamedas į Lietuvą atvyko suviliotas lietuviškos žiemos ir sniego. Šiandien vyras studijuoja Inovacijų ir technologijų vadybos magistro programą ISM universitete. Kaip pats sako, Lietuvoje šiuos mokslus pasirinko dėl puikios ISM universiteto studijų kokybės.

Kaip didžiausią sunkumą gyvenant Lietuvoje, Mohamedas įvardina kalbos barjerą: „Pagrindinė problema yra kalba. Daug žmonių nekalba angliškai.“

Mohamedas papasakoja su tuo susijusį nutikimą. Kai nusileidęs oro uosto norėjo susirasti viešbutį, kuriame ketino apsistoti, oro uoste vyrą patikino, kad nurodytą vietą galima paprastai pasiekti viešuoju transportu. Mohamedas apsidžiaugė, kad nereikės leisti pinigų taksi, ir įsėdo į autobusą. Galvodamas, jog aplinkiniai šnekės angliškai, pasitikėjo autobuso vairuotoju ir laukė, kada gi privažiuos jo viešbutį. Po pusvalandžio vyras autobuso vairuotojo paklausė, ar dar toli liko važiuoti:

„Prieinu prie jo, o autobuso vairuotojas kažką sako lietuviškai „aš nesuprantu, nesuprantu“. Tuomet man pasidarė aišku, kad atėjo laikas iš autobuso išlipti.“

Nors Mohamedui ir tenka patirti nesusipratimų, Lietuvos palikti jis neplanuoja:

„Aš turiu darbą, man patinka sniegas... — pradėjau čia naują gyvenimą, dėl to tikrai nemanau išvykti.“

Ankstesnė istorija
Andrius Januta
Kita istorija
Agnė Vertelkaitė
Informacija atnaujinta: 2018-10-26
MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):