Automobilio registravimas

Transporto priemonę įregistruoti gali tik nuolatiniai Lietuvos gyventojai, čia gyvenantys ir deklaravę gyvenamąją vietą. Užsieniečiai, norintys registruoti automobilį Lietuvoje, gali tai padaryti tik tada, kai gauna leidimą gyventi, asmens kodą ir deklaruoja gyvenamąją vietą.

Registruojant iš užsienio įvežtą automobilį, reikia atlikti šiuos žingsnius:

  1. Pasirūpinkite automobilio privalomąja technine apžiūra.
  2. Pasirūpinkite civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu.
  3. Jeigu jūsų automobilis registruotas ne ES šalyje, Norvegijoje ar Šveicarijoje, jums reikės atlikti atitikties įvertinimą.

„Regitros“ padalinyje bus išduotas registracijos liudijimas ir registracijos numerio ženklai.

Ar galima Lietuvoje vairuoti transporto priemonę su vairu dešinėje pusėje?

Automobilius su vairu dešinėje pusėje šiuo metu galima eksploatuoti tik laikinai – iki 90 dienų per metus, o norint nuolat važinėti tokia mašina, ją privalu įregistruoti. Registruojamas automobilis privalo atitikti tam tikrus reikalavimus, tokius kaip turėti įmontuotą papildomą netiesioginio matymo įrangą (registruojant „Regitrai“ reikia pateikti ekspertizės pažymą, patvirtinančią tokios įrangos sumontavimą). Dešiniavaires transporto priemones taip pat draudžiama vairuoti pradedantiems vairuotojams.

Ar galima Lietuvoje vairuoti automobilį su užsienietiškais registracijos numeriais?

Lietuvoje neribotą laiką galite vairuoti automobilį, registruotą Europos ekonominės erdvės (EEE) šalyje. Jeigu jūsų automobilis registruotas EEE nepriklausančioje valstybėje, jūs jį turite įregistruoti, jeigu Lietuvoje gyvensite ilgiau nei 90 dienų per metus. Užsieniečiai, atvykę ne EEE šalyje registruotu automobiliu ir planuojantys gyventi Lietuvoje, turi įregistruoti automobilį per 30 dienų nuo tada, kai gauna leidimą gyventi ir Lietuvoje deklaruoja gyvenamąją vietą. 

Daugiau informacijos apie automobilio registravimą

Parengta pagal VĮ Regitra informaciją

Informacija atnaujinta: 2021-02-02
MENIU
  • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU
  • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

Reikia pagalbos?

Klauskite mūsų dabar!