Automobilio registravimas

Transporto priemonę įregistruoti gali tik nuolatiniai Lietuvos gyventojai, čia gyvenantys ir deklaravę gyvenamąją vietą. Užsieniečiai, norintys registruoti automobilį Lietuvoje, gali tai padaryti tik tada, kai turi leidimą gyventi Lietuvoje ir čia deklaruoja gyvenamąją vietą.

Registruojant iš užsienio įvežtą automobilį, reikia atlikti šiuos žingsnius:

  1. Pasirūpinkite automobilio privalomąja technine apžiūra.
  2. Pasirūpinkite civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu.
  3. Jeigu jūsų automobilis registruotas ne ES šalyje, Norvegijoje ar Šveicarijoje, jums reikės atlikti atitikties įvertinimą.

„Regitros“ padalinyje bus išduotas registracijos liudijimas ir registracijos numerio ženklai.

Ar galima Lietuvoje vairuoti transporto priemonę su vairu dešinėje pusėje?

Automobilius su vairu dešinėje pusėje šiuo metu galima eksploatuoti tik laikinai – iki 90 dienų per metus.

Ar galima Lietuvoje vairuoti automobilį su užsienietiškais registracijos numeriais?

Lietuvoje neribotą laiką galite vairuoti automobilį, registruotą Europos ekonominės erdvės (EEE) šalyje. Jeigu jūsų automobilis registruotas EEE nepriklausančioje valstybėje, jūs jį turite įregistruoti, jeigu Lietuvoje gyvensite ilgiau nei 90 dienų per metus. Užsieniečiai, atvykę ne EEE šalyje registruotu automobiliu ir planuojantys gyventi Lietuvoje, turi įregistruoti automobilį per 30 dienų nuo tada, kai gauna leidimą gyventi Lietuvoje ir Lietuvoje deklaruoja gyvenamąją vietą. 

Visos Lietuvoje registruotos transporto priemonės privalo būti apdraustos transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimu. Automobilį apdrausti galite šiuose arba kitose jūsų pasirinktose draudimo bendrovėse: Lietuvos draudimas, BTA, Gjensidige, CompensaERGO ir kt.

Jei neturite savo transporto priemonės ir norite išsinuomoti automobilį, galite rinktis iš šių įmonių paslaugų: „CityBee“, „Solorent“, „TopRent“, „Green motion“ ar kt.

Daugiau informacijos apie automobilio registravimą 

Parengta pagal VĮ Regitra informaciją

Informacija atnaujinta: 2022-12-15
MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):