Turiu pakankamai išteklių pragyventi Lietuvos Respublikoje

Kokį dokumentą galiu gauti?

Jeigu ES pilietis turi sau ir savo šeimos nariams, kai jie atvyksta kartu su juo arba pas jį, pakankamai išteklių pragyventi Lietuvos Respublikoje ir turi galiojantį sveikatos draudimą patvirtinantį dokumentą, jis gali gauti pažymą ES piliečio teisei laikinai gyventi Lietuvoje patvirtinti.

Kuriam laikui išduodama ES piliečio pažyma?

Išduota pažyma galioja 5 metus nuo sprendimo išduoti pažymą priėmimo arba numatomą ES piliečio gyvenimo Lietuvoje laikotarpį, jei jis trumpesnis negu 5 metai.

Kur pateikti prašymą dėl ES piliečio pažymos?
Dokumentai pateikiami migracijos tarnybai, kurios aptarnaujamoje teritorijoje užsienietis ketina deklaruoti gyvenamąją vietą.

Kiek kainuoja pateikti prašymą ES piliečio pažymai?

Prieš pateikiant prašymą privaloma sumokėti 8,60 Eur valstybės rinkliavą už pažymos išdavimą arba keitimą.

Kokius dokumentus reikia pateikti?

  1. Nustatytos formos prašymą;
  2. galiojantį ES piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę;
  3. dokumentą, patvirtinantį, kad ES pilietis turi sau ir savo šeimos nariams, jei jie atvyksta kartu su juo arba pas jį, pakankamai išteklių pragyventi Lietuvos Respublikoje (pvz., banko sąskaitos išrašas ir pan.) ir / ar gauna reguliarių pajamų, užtenkamų pragyventi (pvz., darbo sutartis). Kiekvieną kartą ,,pakankami ištekliai“ vertinami individualiai pagal asmeninę padėtį. Kai užsienietis yra išlaikomas šeimos nario, pateikiamas: - šio šeimos nario įsipareigojimas išlaikyti užsienietį ir; - dokumentas, patvirtinantis, kad jis turi pakankamai lėšų sau ir užsieniečiui pragyventi Lietuvos Respublikoje ne mažiau nei vienus metus ir / ar gauna reguliarių pajamų sau ir užsieniečiui pragyventi Lietuvos Respublikoje; 
  4. galiojantį sveikatos draudimą patvirtinantį dokumentą.

Per kiek laiko priimamas sprendimas dėl ES piliečio pažymos?

ES piliečio prašymas turi būti išnagrinėtas ir sprendimas dėl jo priimtas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo prašymo pateikimo teritorinės policijos įstaigos migracijos padaliniui dienos.

Skaityti plačiau

Parengta pagal Migracijos departamento informaciją

Informacija atnaujinta: 2018-12-31
MENIU
  • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU
  • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

Reikia pagalbos?

Klauskite mūsų dabar!