Nuoma

Nenorint investuoti itin daug pinigų trumpuoju laikotarpiu, naudinga pagalvoti apie būsto nuomą. Būsto nuomos kainos Lietuvoje priklauso nuo miesto, padėties mieste, būsto dydžio ir būklės, nuomos trukmės, šildymo tipo ir kt. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje) vidutinės nuomojamų butų kainos svyruoja tarp 200-400 eur/mėn., norint išsinuomoti 1 kambario butą. Atitinkamai, vidutiniškai 340-600 eur/mėn nuomojantis 2 kambarių butą. (2020 m. Ober-Haus duomenys). Skirtinguose didmiesčių mikrorajonuose šios kainos skiriasi, pavyzdžiui, Vilniaus miesto centre naujai įrengto 1 kambario buto kaina gali siekti ir 500 eur/mėn., 2-3 kambarių – 650-1000 eur./mėn. Kita vertus, mažesniuose miestuose bei miesteliuose kaina dažnai gali būti net keliais kartais mažesnė.

Taip pat galima rasti daug pasiūlymų apsigyventi nuomojantis tik kambarį, o ne visą butą. Tokiu atveju nebūtinai tektų gyventi su šeimininkais – kambario draugo ieško ir kiti būstą jau išsinuomoję asmenys.

Butų nuomos skelbimų galite rasti: aruodas.lt, domoplius.ltskelbiu.lt bei kituose tinklapiuose.

Gyvenamosios vietos deklaravimas. Renkantis būstą nuomai, svarbu atminti, kad deklaruojant gyvenamąją vietą adresu patalpų, kurios nuosavybės ar panaudos teise priklauso kam nors kitam, reikalingas šio asmens leidimas (leidimas duodamas pasirašant seniūnijoje gautą formą arba patvirtinant kito asmens užpildytą deklaraciją per e-valdžios portalą). Šį klausimą su savininku geriausia aptarti dar iki nuomos sutarties pasirašymo. Nuomininkas taip pat turi teisę savarankiškai, nesant atskiro nuomotojo sutikimo, deklaruoti savo gyvenamąją vietą jo bute ar name, pateikdamas abiejų šalių pasirašytą terminuotą nuomos sutartį. Laiką, kuriam nuomininko gyvenamoji vieta deklaruojama nuomotojui priklausančioje patalpoje ar pastate, apibrėžia nuomos sutartis. Jeigu sutartyje numatyta, kad turtas išnuomojamas 1 metams, tai ir nuomininko gyvenamoji vieta bus deklaruojama 1 m. Daugiau informacijos apie gyvenamosios vietos deklaravimą rasite čia.

Informacija atnaujinta: 2020-09-22

Kaip išsinuomoti būstą? Kur ieškoti būsto nuomos pasiūlymų? Kaip deklaruoti gyvenamąją vietą nuomojame būste?

MENIU
  • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU
  • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

Reikia pagalbos?

Klauskite mūsų dabar!