Nuoma

Būsto nuomos kainos Lietuvoje priklauso nuo miesto, padėties mieste, būsto dydžio ir būklės, nuomos trukmės, šildymo tipo ir kt. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje) vidutinės nuomojamų butų kainos svyruoja tarp 240-400 eur/mėn., norint išsinuomoti 1 kambario butą. 1 kambario butai Vilniuje mėnesiui kainuoja apie 330-350 eurus, Kaune – apie 290 eurus, Klaipėdoje – apie 240 eurus. 2 kambarių butų nuoma mėnesiui Vilniuje – apie 500–550 eurų, Kaune – apie 440 eurų, Klaipėdoje – apie 370 eurų  (aruodas.lt 2021 m. duomenys). Kita vertus, mažesniuose miestuose bei miesteliuose kaina dažnai gali būti net keliais kartais mažesnė.

Taip pat galima rasti daug pasiūlymų nuomotis tik kambarį, o ne visą butą. Tokiu atveju nebūtinai tektų gyventi su šeimininkais – kambario draugo ieško ir kiti būstą jau išsinuomoję asmenys.

Butų nuomos skelbimų galite rasti: aruodas.lt, domoplius.ltskelbiu.lt bei kituose tinklapiuose.

Renkantis būstą nuomai, svarbu prisiminti, kad deklaruojant gyvenamąją vietą bute, kuris nuosavybės ar panaudos teise priklauso kitam asmeniui, reikalingas savininko leidimas (leidimas duodamas pasirašant seniūnijoje gautą formą arba patvirtinant kito asmens užpildytą deklaraciją per e-valdžios portalą). Šį klausimą su savininku geriausia aptarti dar iki nuomos sutarties pasirašymo. Nuomininkas taip pat turi teisę savarankiškai, nesant atskiro nuomotojo sutikimo, deklaruoti savo gyvenamąją vietą jo bute ar name, pateikdamas abiejų šalių pasirašytą terminuotą nuomos sutartį.  Jeigu sutartyje numatyta, kad turtas išnuomojamas 1 metams, tai ir nuomininko gyvenamoji vieta bus deklaruojama 1 m. Daugiau informacijos apie gyvenamosios vietos deklaravimą rasite čia.

Informacija atnaujinta: 2021-11-23
MENIU
  • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU
  • 8 800 22922

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):