2020/10/12

Susisteminta svarbiausia informacija į Lietuvą atvykstantiems iš Baltarusijos MIC „Renkuosi Lietuvą“

Tęsiantis Baltarusijos prezidento rinkimų sukeltai politinei krizei, padaugėjo srautas šio šalies piliečių užklausų apie galimybes atvykti gyventi ir dirbti Lietuvoje.  

Vertinant puslapio renkuosilietuva.lt lankytojų srautus matyti, kad Baltarusijos lankytojų išaugo, aplenkiant iki tol didžiausią buvusią Jungtinės Karalystės lankytojų grupę. Nuo rugpjūčio mėn. pradžios tinklalapyje apsilankė 8432 lankytojai iš Baltarusijos (7,04 proc. visų apsilankiusių) – palyginimui birželį apsilankiusių buvo 2032 (3,32% bendro srauto). Nuosekliai auga ir gaunamų personalinių užklausų telefonu, live-chat, el. paštu kiekis.

Su migracijos procesais susijusios institucijos energingai koordinuoja tarpusavio veiksmus siekiant, kad Baltarusijos piliečių persikėlimas humanitariniais tikslais būtų sklandus ir greitas. Vidaus reikalų ministerijos pavedimu paruošėme informacinę brošiūrą norintiems į Lietuvą persikelti kaimyninės Baltarusijos piliečiams, pristatydami svarbiausius ir dažniausiai migracijos konsultantams užduodamus klausimus. „Pagrindinė platforma, kuri informuos rusų, anglų kalba Baltarusijos piliečius apie tolesnę integraciją, darbo paieškas, švietimo, sveikatos, socialines galimas paslaugas Lietuvoje, bus „Renkuosi Lietuvą“, – sprendimą žiniasklaidai komentavo Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Informacinė brošiūra norintiems į Lietuvą persikelti Baltarusijos piliečiams bus platinama pasienyje ir visose su migracija susijusiose institucijose.

Skaitmeninę brošiūros versiją rasite čia.

Komentarai

Ankstesnė naujiena
Gyventojai įvertino grįžtamąją migraciją: naudinga Lietuvai, bet žvelgiama su tam tikra baime
Kita naujiena
Užsienyje gyvenantys lietuviai kviečiami dalyvauti konkurse „Renkuosi Lietuvą“
Informacija atnaujinta: 2020-10-13
MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):