Nemokamos psichologo konsultacijos

NEMOKAMOS PSICHOLOGO KONSULTACIJOS

                                                                     In English                 На русском

 

PASLAUGA TEIKIAMA IKI 2023 M. GRUODŽIO 31 D. 

KAS GALI KREIPTIS?

  • užsienyje gyvenantys lietuviai, kurie svarsto apie grįžimą į Lietuvą;
  • grįžę į Lietuvą po emigracijos bei jų šeimos nariai, susiduriantys su integracijos į visuomenę sunkumais.

KADA REKOMENDUOJAMA KREIPTIS?

Psichologo konsultacijos padeda, kuomet jaučiatės lyg būtumėt „užstrigę“ situacijoje ir nematote sprendimo, kuomet nemalonios situacijos kartojasi, darosi sunku bendrauti ir palaikyti santykius su kitais. Taip pat rekomenduojama kreiptis, jeigu jaučiate padidėjusį nerimą, vienišumą, kuomet darosi sunku priimti sprendimus, adaptuotis naujoje situacijoje ir pan.

KAIP UŽSIREGISTRUOTI?

Užsiregistruoti konsultacijai galima el. paštu psichologas@iom.int, trumpai nurodant dėl ko kreipiatės ir kuris dienos metas būtų patogiausias konsultacijai – rytas (9-12 val.), diena (12-16 val.), vakaras (16-18 val.). Šią informaciją matys tik psichologas. Užsiregistravus su Jumis susisieks mūsų specialistas ir suderins konsultacijos laiką.

KAIP VYKSTA KONSULTACIJOS?

Konsultacijos vyksta gyvai (Jasinskio 16, Vilniuje) arba nuotoliniu būdu (Microsoft Teams), kartą per savaitę. Konsultacijos trukmė 45 min. Konsultacijos yra konfidencialios. Jose dalyvauja tik psichologas ir Jūs. 

Pirmojo susitikimo metu įsivertinate, ar Jums jauku kalbėtis su specialistu ir ar norėsite tęsti konsultacijas. Sekančių susitikimų metu skiriame laiko Jums ir Jūsų klausimui. Psichologas klausosi Jūsų, teiraujasi, tikslinasi, padeda įvardinti jausmus, pasidalina savo mintimis, kurios kyla susitikimų metu. 

Nemokamai galima gauti iki 5 konsultacijų.  

KOKIOMIS KALBOMIS?

Konsultacijos gali vykti lietuvių, anglų arba rusų kalba.

RENKUOSI LIETUVĄ PSICHOLOGAS MANTAS JERŠOVAS

Psichologija yra mano antroji profesija, todėl į konsultacijas atsinešu įvairią profesinę ir gyvenimišką patirtį. Daug metų dirbau migracijos, prekybos žmonėmis ir socialinių tyrimų srityse. Psichologija pradėjau domėtis tapęs „Jaunimo linijos“ savanoriu. Savanoriaudamas pamačiau, kaip padeda pokalbis. Vėliau baigiau Vilniaus universiteto klinikinės psichologijos magistratūros studijas bei Londono Regent‘s universiteto įvadinį psichoterapijos ir psichologinio konsultavimo kursą. Studijų metu atlikau praktiką Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro Savižudybių prevencijos skyriuje ir Dienos stacionare. Šiuo metu mokausi Vilniaus Universiteto Medicinos fakulteto individualios psichodinaminės psichoterapijos studijų programoje. Esu įsitraukęs į savižudybių prevencijos veiklą Lietuvoje - vedu savižudybių intervencijos mokymus ASIST. 

Esu Lietuvos psichologų sąjungos narys. Laikausi psichologų profesinės etikos kodekso. 

 

APIE SPRENDIMĄ GRĮŽTI

Grįžimas namo gali asocijuotis su saugumu, palengvėjimu, ramybe, atsipalaidavimu - visu tuo, ko žmogus siekia ir ko dažnai ilgisi. Tačiau grįžtantys lietuviai teigia, kad  grįžti gali būti net sunkiau nei išvykti. Apsisprendimas gyventi Lietuvoje ne vienam grįžtančiam yra pasirinkimas keisti savo gyvenimą iš jau pažįstamo ir įprasto “ten” į naują ir mažiau pažįstamą “čia". Natūralu, kad priimant svarbius sprendimus kyla minčių ir jausmų - Ar man pavyks? Ar aš nedarau klaidos? Gal geriau nieko nekeisti? O gal visgi surizikuoti? Psichologo konsultacija gali padėti išsigryninti Jums svarbiausią klausimą, pažvelgti į Jūsų baimes, patyrinėti emocijas ir suprasti, ką Jums reiškia likti, o ką - grįžti. Tai yra laiko skyrimas sau ir savo klausimui.    

APIE PROJEKTĄ

Tarptautinės migracijos organizacijos ir LR Vyriausybės 2015 m. įkurtas Migracijos informacijos centras „Renkuosi Lietuvą“ teikia nemokamas kokybiškas ir asmeniškai pritaikytas konsultacijas svarstantiems grįžti į Lietuvą ar jau grįžusiems lietuviams. MIC konsultacijų sritys apima migracijos, socialinius, švietimo, sveikatos apsaugos, įsikūrimo ir integracijos, įsidarbinimo, verslo kūrimo bei kitus grįžtantiems aktualius klausimus.  

Informacija atnaujinta: 2023-11-14
MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):

MENIU

Nemokamos linijos:

Skambinant iš užsienio (įprastas tarifas):